Jump to content
Dogomania

Ma wspaniały dom, kochającą Rodzionę. Śliczna, mała Emi już nie potrzebuje naszej pomocy!


elik

Recommended Posts

9 godzin temu, anica napisał:

Uwielbiam to nasze dogo ,ileż ja się dzisiaj nauczyłam u Emijupi.gif jak pomóc wydalić jakąś niepożądaną rzecz/ siemię/.... jak spowolnić jedzenie /tyle pomysłów/  że o poradach behawioralnych nie wspomnę ;)  nasze dogo to kopalnia wiedzy, nieustająco jestem pod wrażeniem wiedzy, naszych cioteczek :)

Aniu siemię doradził mi weterynarz jak moja świnka morska zjadła kawałek reklamówki.

Link to comment
Share on other sites

Jestem Kochane Dziewczynki, ale po powrocie na działkę mam 4-ro dniowe zaległości w aktualizacji finansów psiaków i w pierwszej kolejności muszę to zrobić.

Jak skończę, to poopowiadam co słychać u Emi:)

Bardzo Wam dziękuję, że jesteście :)     836600054_dajekwiat.gif.81011e68b8bf3cfcb525a02390e4fb2a.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.08.2018 o 04:29, Nesiowata napisał:

To czekamy na wieści o Emi, z pewnością błysnęła w nowych warunkach.

Błysnęła, ale niestety negatywnie :( Nasiusiała na nowy dywan, kupiony po adopcji siusiającej Kikuni. Bała się wszystkiego - ludzi, przedmiotów, odgłosów :(  Totalny wypłosz. Ale jest kochana i podoba się wszystkim :)

Padam z nóg. Cały dzień na nogach, Jutro przyjeżdżają znajomi   i przychodzą sąsiedzi. Robimy kociołek i oczywiście, jak zwykle wtedy, wszystko jest na mojej głowie. Dzisiaj porządki, jutro zakupy i przygotowanie.

Nesiowata, wolałabym robić sałatkę z ogórków :( :( :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, elik napisał:

Nesiowata, wolałabym robić sałatkę z ogórków :( :( :(

To zależy którą, przy niektórych jest naprawdę sporo roboty.

Ja dziś robiłam z cukinii, raczej bezproblemowa. W ciągu dnia obijałam się za bardzo, ale wieczorem już nie było wyjścia. Ale już zrobiona i spokój.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Nesiowata napisał:

...

Ja dziś robiłam z cukinii, raczej bezproblemowa....

Poproszę o przepis plissssss :)  Może jak goście jutro wyjadą, to uda mi się wysupłać co nieco czasu, skoro to taka błyskawiczna sałatka :)

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, elik napisał:

Poproszę o przepis plissssss :)  Może jak goście jutro wyjadą, to uda mi się wysupłać co nieco czasu, skoro to taka błyskawiczna sałatka :)

Jak wrócę z targu, postaram się pamiętać. A bezproblemowa, bo nawet nie trzeba pasteryzować.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Nesiowata napisał:

A czy po powrocie na działkę znów Emi nie może się odnaleźć?

Emisia najlepiej czuje się właśnie na działce i nie potrzebuje czasu na aklimatyzację. Ale podróż samochodem jest dla Emi ciężkim przeżyciem, biorąc pod uwagę, że wszystko co się rusza, wszystkie odgłosy, mogą napaść biedną sunię i zrobić wielką krzywdę :(  Tak się zachowuje :(  Emi jest jeszcze większym strachulcem niż Kikunia :(

Miasto i jego odgłosy są dla Emi przerażające, chociaż mieszkam w enklawie zieleni, na skraju miasta, wtulona w zieleń, z dala od gwaru ulicy. Jedynie pierwszy spacer około godz. 7-mej, przebiega w miarę spokojnie, gdy jest w miarę spokojnie, mało ludzi.  Ale już południowy i wieczorny to dla Emi czas paniki. Ledwie ma kiedy załatwić  swoje potrzeby pomiędzy jednym, a drugim powodem do strachu. Trzeba powiedzieć, że jest bardzo mądra. Po dwóch spacerach załapała drogę do domu i szybko ciągnie w jego stronę.

Chwaliłam Emi za czystość. Niestety okazało się, że w domu nie jest już tak różowo. Pewnie  ten strach powoduje to, że nie do końca się wypróżni. W czasie tego krótkiego pobytu w Krakowie zdążyła dwa razy nasiusiać na dywan . Nowy dywan, który kupiliśmy po adopcji Kikuni, sądząc, że to już koniec z podsikiwaniem naszych podłogowych szmatek. Chodniczki z przedpokoju i sypialni wypraliśmy na działce własnym sumptem, ale dywan kupiliśmy nowy. Nie wiem z jakiego materiału jest zrobiony, bo to węgierski więc nie rozbiorę etykiety, ale wokół zmoczonego miejsca zrobiła się falbanka :(

20180830_070023.jpg.3693381d0f2434766522ac05c1efa3c7.jpg

20180830_070135.thumb.jpg.892be2c83bcdc4ca35086caf7427ebae.jpg

20180830_090551.thumb.jpg.b8256dc3d82d321a97691659bf36a185.jpg

No i znowu wolny czas się skończył :( Minęła godz. 6-ta :(   Jutro po wyjeździe gości obiecuję wstawić kilka nowych zdjęć w tym także maleńkiego kociątka przyssanego do mamuśki :)

Całuje Was kochane Dziewczynki. Tęsknię za wolnym czasem.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Ojej, biedna Emi :( Pewnie była trzymana na dworze, bez wielkiej ilości bodźców :( Sikanie faktycznie zapewne stresowe :(( ale na wszelki wypadek zbadałabym sunię.

Zostawiam ciepłe myśli dla Ciebie elik, Twojego TŻta i drapanka dla stada!

Dzisiaj rano, już ubrana w szelki, zrobiła siku na dywanik na tarasie :(

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Gabi79 napisał:

Poleciało dla Emusi 98,- z bazarku:

 

Bardzo serdecznie dziękuję Gabrysiu :)    810872649_buziaczki2.jpg.eb82da7e05cd5e23ba2d9c669a51b8e2.jpg

Jak tylko pojawią się na koncie, potwierdzę na bazarku :)

Zamierzam kupić jej szelki i smycz, żeby się do nich przyzwyczaiła, żeby nią zapachniały, żeby miała coś swojego, gdy pójdzie do DS.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Elisabeta napisał:

Tak. Emi jest naprawdę śliczna, a teraz jeszcze taka zadbana... happy.gif

Nie ma już tego pióropusza przy pupie, fryzjerka ładnie wyrównała moje "schody", ale i tak prezentuje się na prawdę ślicznie.

Moi znajomi są nią zachwyceni. Znajoma po cichu "knuje" z córką adopcję Emi :), ale znajomy jest stanowczo przeciwny adoptowaniu kolejnego psiaka, bo obecnie mają 3 ode mnie i jednego zgarniętego z rowu. Mają warunki, bo wraz z córką, zięciem i wnuczką studentką, mieszkają w domu ze sporym ogrodem. To dom, w którym dla wszystkich, zwierzęta są członkami rodziny. Gdyby ją adoptowali, Emi miałaby dom marzeń :)

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...