Jump to content
Dogomania

Chory pies. Czy da się nauczyć psa załatwiać potrzeby w domu?


Ferajna

Recommended Posts

Witam. Mam 45kg kundelka, ma 12 lat. Mieszkam w bloku na 4 piętrze bez windy. Pies poważne zachorował na stawy, leki mało co pomagają, jest pod opieką weterynarza specjalisty i ciągle walczymy o lepszy stan zdrowia. Choroba jest nieuleczalna i psu chwilami się pogarsza. Zdarzają się dni, że nie możemy go wynieść na spacer bo się złości i warczy. Zasugerowano nam, żeby pies załatwiał się w domu, bo zatrzymanie moczu zniszczy mu nerki i pies może umrzeć. Musi się wypróżniać, ale pies nauczony jest czystości od małego i nie mam pomysłu, czy dałoby się nauczyć psa załatwiać w domu, chociaż od czasu do czasu? Mogę po nim sprzątać wszystko i zawsze, ale wychodzenie stało się wręcz niemożliwe. Pies nie daje się znosić nawet na specjalnych noszach, nie wspominając o jego wadze.

Pies nie załatwia sie samodzielnie, w gorsze dni trzeba go trzymać bo tylne nogi nie utrzymuja się... 

Może ktoś z Państwa miał podobna sytuację? Albo ma ktoś pomysl jak znosić spokojnie olbrzymiego psa z 4go piętra? Już brakuje nam pomysłów... 

Link to comment
Share on other sites

To prawie beznadziejne, ale może wet. poda psu środku rozkurczowe, po których pies będzie musiał załatwić się w domu? I wtedy chwalić go, zachowując np podkład z zapachem moczu, aby ponownie załatwił się w tym samym miejscu?

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Czy nie daje się znosić,bo cierpi przy próbie podniesienia,położenia,na nosze?

Czy jest jakis inny powód?

 

2 godziny temu, Ferajna napisał:

. Pies nie daje się znosić nawet na specjalnych noszach, nie wspominając o jego wadze.

Pies nie załatwia sie samodzielnie, w gorsze dni trzeba go trzymać bo tylne nogi nie utrzymuja się... 

Może ktoś z Państwa miał podobna sytuację? Albo ma ktoś pomysl jak znosić spokojnie olbrzymiego psa z 4go piętra? Już brakuje nam pomysłów... 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.08.2018 o 22:00, bou napisał:

 

Czy nie daje się znosić,bo cierpi przy próbie podniesienia,położenia,na nosze?

Czy jest jakis inny powód?

 

 

Wydaje się, że pies się bardziej boi schodów niż cierpi jeśli chodzi o znoszenie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.08.2018 o 22:56, rozi napisał:

Są takie pasy do podtrzymania tyłu, znajomi mieli, sprowadzali na tym ze schodów ONkę. Na szybko wpadł mi w ręce taki link

http://www.firma-admiral.pl/szelki-standard-plus.html

na ich stronie są różne nosidła, takie na przykład

http://www.firma-admiral.pl/nosid-o-du-e-max.html

 

Tak właśnie takie nosze mamy, pies jednak nie chce współpracować :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...