Jump to content
Dogomania

Golden retriever - bardzo krótkie spacery


Recommended Posts

Hej :),

Zarejestrowałam się na forum żeby opisać sprawę, która bardzo mnie męczy i bardzo proszę o Waszą pomoc.

Otóż bardzo często obserwuję przez okno spacery sąsiada z bloku obok z psem rasy golden retriever. Spacer tego psa polega na odejściu szybkim tempem około 10 kroków od klatki, załatwieniu się i powrocie do mieszkania. Nie trwa to nawet 5 minut. I tak wygląda każdy spacer tego psa.

Nigdy nie miałam psa, ale wydaje mi się, że każdy pies, a zwłaszcza duży potrzebuje dużo więcej ruchu. A tutaj chyba znów mamy do czynienia z człowiekiem, który kupił psa dla dzieci i zupełnie nie dba o zaspokajanie jego potrzeb.

Co robić? Gdzie to zgłosić? Jestem z Łodzi.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Ile takich spacerów widzisz w ciągu dnia?Musialabys przesiedziec w oknie całą dobę.Przecież nie musisz widzieć wszystkiego,może wieczorem ida na dłuższy spacer,może o innej porze?Rano - to zwykle norma,przed wyjsciem do pracy ludzie I psy tak funkcjonuja.Za mało masz informacji,żeby wyciągać wnioski I interweniować.(oczywiście mogę się mylić,ale nie wydaje mi sie prawdopodobne,że non stop obserwujesz wyjścia sąsiada z psem).

4 godziny temu, inay napisał:

Hej :),

Zarejestrowałam się na forum żeby opisać sprawę, która bardzo mnie męczy i bardzo proszę o Waszą pomoc.

Otóż bardzo często obserwuję przez okno spacery sąsiada z bloku obok z psem rasy golden retriever. Spacer tego psa polega na odejściu szybkim tempem około 10 kroków od klatki, załatwieniu się i powrocie do mieszkania. Nie trwa to nawet 5 minut. I tak wygląda każdy spacer tego psa.

Nigdy nie miałam psa, ale wydaje mi się, że każdy pies, a zwłaszcza duży potrzebuje dużo więcej ruchu. A tutaj chyba znów mamy do czynienia z człowiekiem, który kupił psa dla dzieci i zupełnie nie dba o zaspokajanie jego potrzeb.

Co robić? Gdzie to zgłosić? Jestem z Łodzi.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, nie obserwuję non stop, ale od około dwóch lat jest ten sam scenariusz - nieważne czy rano czy wieczór, czy normalny dzień czy weekend.

Widzę to wszystko z kuchni, czyli przy okazji robienia posiłków. Spędzam w tym pomieszczeniu sporo czasu i po prostu widzę, że każdy "spacer" tego biednego psa wygląda tak samo.

Link to comment
Share on other sites

Nie wydaje mi się,żeby ktokolwiek przyjął takie zgłoszenie,moze sie mylę.Musialabyś udowodnić,że rzeczywiście pies w ciągu doby spędza na dworze sumarycznie np. 20 min.

Ten pies ma jednego opiekuna,czy rodzinę?

Poza tym - a moze nalezy mu ograniczać ruch (stawy)?Tego nie wiesz...

A jest otyły?

A,jeszcze mi jedno przyszło do głowy...nie mogłabys zagadać tego sąsiada? "a:jaki ładny,b:często was widzę z okna.c:a gdzie chodzicie się wybiegać...d:pytam,bo zamierzam sprawić sobie goldena.."No I takie tam bzdety...moze czegos się ciekawego dowiesz.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma jeszcze przepisów, ile ma trwać psi spacer. Inay, jeśli obawiasz się o dobrostan tego zwierzaka, spróbuj nawiązać kontakt z właścicielami - życzliwy kontakt; bez krytyki, bez pouczania czy straszenia. Zaproponuj np. że sama psa na dłuższy spacer wyprowadzisz.  Z goldenem zaprzyjaźnisz się łatwo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cześć, moi sąsiedzi mogą pomyśleć o mnie podobnie. Zwykle rano robię kółko wokół bloku, po południu i wieczorem też, ale nikt nie widzi, że np. zabieram psa 2-3 razy w tygodniu na szkolenie, gdzie śmiga po 2h, sąsiedzi raczej nie widzą że pies cały weekend spędza na dworze, bo nawet wypuszczając psa z samochodu dalej wygląda jakbym robił kółko w koło bloku. Zresztą przed wejściem do auta pies także okrąża blok. 

Kolejna sprawa to zajęcia w domu z psem, posłuszeństwo, czy podstawy nose work, tego już nie zobaczysz. Szczególnie jak masz okna z jednej strony.

Jeśli pies jest w dobrej kondycji, to odpuściłbym sobie "uprzejme donoszenie". Mi został ostatni rok w bloku, ale "sąsiedzkich porad i pytań" mam serdecznie dość. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...