Jump to content
Dogomania

Dokupienie drugiego buldoga. Pytanie


damian99-99

Recommended Posts

Witam, od roku mieszka u mnie suczka buldoga francuskiego :) Zastanawiam się nad, powiekszeniem gromadki i zapewnieniu towarzystwa mojej suni i tu pojawiają się poje pytania.

a) Czy jest to dobry pomysł, czy moja suczka zaakceptuje nowego przybysza? NIe jest agresywna, kota rodzicow omija szerokim łukiem ( chyba, że kot ucieka :D), lecz na niektóre psy, reaguje wręcz panicznie ( tylko znacznie większe)

b) jeżeli już się zdecyduję to kupić drugą suczkę, czy pieska? Nie myśle o hodowli wiec w grę wchodzi tylko sterylizacja.

c) Gdy już będę  wiedział czy suczka czy pieseł to kupić szczeniaka 3mies czy troszkę starszego.

Dziekuję za odpowiedzi :) 

Link to comment
Share on other sites

a ) Tak, to dobry pomysł :D Spotkanie zwierzaków najlepiej przeprowadzić na neutralnym gruncie, np na spacerze - Ty trzymaj na smyczy swoją suczkę, ktoś do pomocy niech trzyma nowego psiaka, dajcie im się spokojnie zapoznać.

b) Teoretycznie lepiej dogadują się zwierzęta przeciwnej płci, ale ja miałam dwa samce i nigdy nie było między nimi spięć.

c) Lepiej kup młodego. Niestety nie zawsze hodowca dba o to, aby szczenięta pozostające dłużej w hodowli miały zapewnioną odpowiednią socjalizację. Ja kupiłam niespełna 9-miesięcznego psa i bardzo się naciełam - był tak lękliwy, że masakra... Musieliśmy trochę kasy wydać na behawiorystę, bo pies zupełnie nie potrafił się odnaleźć w mieście. Jeśli znasz hodowcę, ufasz mu, wiesz że na pewno poświęca dużo czasu każdemu ze zwierząt to spoko, możesz kupić starszego szczeniaka. Ale jeśli to obca dla Ciebie osoba to radzę uważać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...