Jump to content
Dogomania

Długotrwały katar ropny u psa


Klaudia2407

Recommended Posts

Dzień dobry. W kwietniu 2018 roku zakupiłam owczarka niemieckiego z hodowli. Jak się niedługo po tym okazało, z nosa psa leciała wydzielina ropna, którą dostrzegliśmy dopiero w domu. Od razu poszłam z psem do pobliskiego ośrodka weterynarii. Na początku był on leczony na kaszel kenelowy, jednak bez większych rezultatów. Później został zrobiony mu wymaz z nosa, na podstawie którego dowiedzieliśmy się, że w nosie psa zagnieździły się dwie bakterie: Staphylococcus pseudintermedius (bardzo liczne) oraz Pasteurella stomatis (liczne). Pies na podstawie wymazu dostał antybiotyki. Najpierw był to Kefavet Vet, a obecnie otrzymuje antybiotyk Bactrim. Niestety wydzielina ropna nadal wypływa z nosa, czasem w mniejszym stopniu a czasem w większym. Psu oprócz tego, że ma katar, nic nie dolega (nie ma problemów z jedzeniem, bawieniem się etc.). Jutro zabieram psa do innego weterynarza. Czy ma ktoś pomysł co może dolegać mojemu psu? Jeśli tak to bardzo proszę o pomoc. 

 

Link to comment
Share on other sites

Poprosiłabym przede wszystkim o wymaz z nosa,(bakteriologia I w kierunku grzybów),badanie krwi (morfologia I biochemia) oraz rtg czaszki.Po o trzymaniu wynikow będzie wiadomo jaki antybiotyk będzie "celował" w obecne drobnoustroje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...