Jump to content
Dogomania

Samba za TM. Samba na ogromnym minusie - każda złotówka się liczy. Mam na imię Samba i od wczesnego dzieciństwa mieszkałam w Krzesimowie. Zaczynam nowe życie i szukam przyjaciół


Jo37

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
19 minut temu, Jo37 napisał:

Ona w sumie nie jest stara. Ma 7,5 roku.

to faktycznie młodziutka :) ale z pyszczka wygląda dojrzalej niż mój Fazi (14 lat), taka ma widać urode, ja bym ja brała od razu gdybym tylko mogła...śliczna

 

editL: teraz się przyjrzałam..to nie pyszczek....ona ma takie spojrzenie jakby starutkie....wymęczone życiem :(

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, kiyoshi napisał:

editL: teraz się przyjrzałam..to nie pyszczek....ona ma takie spojrzenie jakby starutkie....wymęczone życiem :(

Z tego co pamiętam to całe psie życie, od szczenięctwa spędziła w Krzesimowie.

Ale faktycznie ma w sobie coś, co ujmuje... aż dziwne, że nikt nie dzwoni :(

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, kiyoshi napisał:

to faktycznie młodziutka :) ale z pyszczka wygląda dojrzalej niż mój Fazi (14 lat), taka ma widać urode, ja bym ja brała od razu gdybym tylko mogła...śliczna

 

editL: teraz się przyjrzałam..to nie pyszczek....ona ma takie spojrzenie jakby starutkie....wymęczone życiem :(

Szczęścia to ona w życiu nie miała.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niestety Sambie siada kręgosłup:(

W sobotę rano wyszła na spacer wolniej niż normalnie i kulejąc, a wieczorem w ogóle nie chciała już wyjść z budy. Wyciągnęłam ją i podprowadziłam trochę, sprawdziłam, że łapki sprawne, ale Samba w ogóle nie chciała się sama ruszyć. Musiało ją boleć bardzo, bo tylna łapki stawiała sztywno i robiła nimi małe kroczki. Darowałam jej spacer, schowała się w budzie i tak sobie siedziała. W niedzielę w południe przyjechał wet ją obejrzeć. W tylnych łapkach słabsze odruchy:( kręgosłup:( Wet dał dwa zastrzyki żeby suni ulżyć i powiedział, że trzeba zrobić RTG. Po zastrzykach już tego samego dnia wieczorem było lepiej, sunia wyszła na spacer, choć jeszcze nieco wolniej niż wcześniej.

Dziś było robione RTG. Opisu jeszcze nie mam (ani faktury, bo wet miał dzisiaj straszny młyn),  ale tak na szybko to jest spondyloza L-S, zmiany wytwórcze na kości krzyżowej i niestabilność L-S. Ogólnie to kiepsko to wróży suni na przyszłość:( Konieczne jest włączenie jakichś preparatów na stawy najlepiej z czarcim pazurem (np. Caniviton czy tańszy Arthrodol). Wet polecał kurację z zastrzyków kwasu hialuronowego, ale jest to bardzo drogie (kilka zastrzyków, jeden to koszt prawie 100 zł). 

Póki co na razie działają zastrzyki podane w niedzielę i zobaczymy jak się sunia będzie czuć potem. Może trzeba będzie podawać coś przeciwbólowego.

No i wet zalecił odchudzenie suni, tak ze 2-3 kg.  Ona wbrew pozorom nie waży dużo, bo aż się zdziwiłam, tylko 23 kg, z tego samo futro pewnie z kilo:) Nawet wet się zdziwił, bo na oko dawał jej ok. 30 kg.

Z odchudzaniem będzie trudno, bo Samba jest razem z Argo. Ale spróbuję im po prostu mniej karmy dawać, Argo też może trochę ciałka zrzucić.

 

Link to comment
Share on other sites

https://zooart.com.pl/product-pol-12145-ArthroDol-90-tabletek.html?gclid=CjwKCAiAluLvBRASEiwAAbX3GQ1Ab_OhhQqIXUagNKPcsWv4ySzHsYRDYj_qaF1_Z5Qfi_xfuduMvRoCoLYQAvD_BwE

ArthroDol bardzo fajnie podratował mojego tymczasa. Miał trudności w poruszaniu się bo całe życie na wsi, pewnie na łańcuchu, widziałam że go łapki bolą. Odkąd podaje mu te tabletki jak ręką odjął. Spacery są dla niego przyjemnością. Tablety tanie i wydajne bo jedna na 20 kg masy ciała psa. W opakowaniu jest 90 szt i kosztują tylko ok. 30 zł.  Wychodzi ok. 10 zł. na miesiąc, żeby wszystkie leki i suplementy weterynaryjne tak kosztowały...

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, AlfaLS napisał:

https://zooart.com.pl/product-pol-12145-ArthroDol-90-tabletek.html?gclid=CjwKCAiAluLvBRASEiwAAbX3GQ1Ab_OhhQqIXUagNKPcsWv4ySzHsYRDYj_qaF1_Z5Qfi_xfuduMvRoCoLYQAvD_BwE

ArthroDol bardzo fajnie podratował mojego tymczasa. Miał trudności w poruszaniu się bo całe życie na wsi, pewnie na łańcuchu, widziałam że go łapki bolą. Odkąd podaje mu te tabletki jak ręką odjął. Spacery są dla niego przyjemnością. Tablety tanie i wydajne bo jedna na 20 kg masy ciała psa. W opakowaniu jest 90 szt i kosztują tylko ok. 30 zł.  Wychodzi ok. 10 zł. na miesiąc, żeby wszystkie leki i suplementy weterynaryjne tak kosztowały...

Bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.12.2019 o 08:03, Tianku napisał:

może ZEA założyłaby zbiórkę dla Samby po świętach

Myślę o tym od pewnego czasu i rozmawiałam już z Jo37 na ten temat.

Na pewno warto spróbować, każda uzbierana kwota wspomoże utrzymanie suni, ale nie spodziewam się jakiś większych wpłat:(

 W tym przypadku problemem są zbyt dobre zdjęcia Samby...

Na Ratujemy Zwierzaki jest ogrom psiego i kociego nieszczęścia, codziennie pojawiają wciąż nowe, często drastyczne zdjęcia, a jak pokazać problemy z kręgosłupem?

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj odebrałam od weta i podałam Sambie drugą dawkę zastrzyków. Sunia czuje się super, jakby wszystko było w porządku.

Na tych zastrzykach na razie koniec. Zobaczymy jak się sunia będzie czuła.

Arthrodol zamówiłam u weta, jeszcze przed Świętami postaram się odebrać.

Niedzielna wizyta (zastrzyki), RTG oraz wczorajsze zastrzyki kosztowały w sumie 184 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/70e598a9b821fc5d

Link to comment
Share on other sites

Dla Samby wzięłam od weta tuż przed Świętami Arthrodol, ale małe opakowanie (30 tabletek), bo tylko takie wet miał. Ma zamówić większe (90 tabletek). Rachunek będę mieć później.

Widać niestety, że zastrzyki przestały działać, bo Samba czasami kuleje na tylne łapy:(

 

Rozliczenie:

Stan konta na 24 listopad wynosił -100 zł

+100 zł Jo37

-300 zł hotelowanie 25.11-24.12

-184 zł RTG i zastrzyki

-32 zł przejazdy do weta na RTG (zawiezienie i potem odbiór)

Stan konta na 24 grudzień wynosi -516 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...