Jump to content
Dogomania

Jerzy Olszewski


Guest Lotty

Recommended Posts

[FONT=Times New Roman]Dla mnie, (jeśli sama mam skończony championat lub dana wystawa nic mi już nie daje) danie szansy innym jest jak najbardziej oczywiste, ale w tym przypadku właścicielka suczki wiedziała ode mnie już dużo wcześniej, że będę w Lesznie. Mogła się skontaktować i wtedy bym nie pojechała, ale taka propozycja padła dopiero na wystawie i to nie od niej tylko od tego sędziego i uważam to za bezczelność z jego strony.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='veronika7777']to wszystko tłumaczy[/QUOTE]

tzn co tłumaczy? że jestem mało doświadczona? może jestem, nie zaprzeczę. że mam małe osiągnięcia? tu zaprzeczę, bo ja uważam to za sukces i jestem bardzo dumna z tego że udało mi się z moją ukochaną sunią zrobić championat, często wygrywając w niemałej stawce.

wystawcę, a szczególnie handlera, wystawa powinna cieszyć, byc frajda, rozrywką, zabawą z psem, a nie chęcią wygranej za wszelką cenę. Ciebie byc może cieszy wygrana w małej stawce, skoro takie zachowania jak rezygnacja z wystawiania po to aby inna osoba mogła wygrać uważasz za normalne. ale wyobraź sobie, że są ludzie którzy cieszą się wręcz kiedy przed wystawą widzą dużą stawkę w swojej klasie. handlera wydaje mi się szczególnie powinno to ucieszyć, że będzie miał z kim wygrac, albo z kim przegrać, w zdrowej rywalizacji na ringu. ale może mój obraz idealnego handlera po prostu mija się z Twoją osobą...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']tzn co tłumaczy? że jestem mało doświadczona? może jestem, nie zaprzeczę. że mam małe osiągnięcia? tu zaprzeczę, bo ja uważam to za sukces i jestem bardzo dumna z tego że udało mi się z moją ukochaną sunią zrobić championat, często wygrywając w niemałej stawce.

wystawcę, a szczególnie handlera, wystawa powinna cieszyć, byc frajda, rozrywką, zabawą z psem, a nie chęcią wygranej za wszelką cenę. Ciebie byc może cieszy wygrana w małej stawce, skoro takie zachowania jak rezygnacja z wystawiania po to aby inna osoba mogła wygrać uważasz za normalne. ale wyobraź sobie, że są ludzie którzy cieszą się wręcz kiedy przed wystawą widzą dużą stawkę w swojej klasie. handlera wydaje mi się szczególnie powinno to ucieszyć, że będzie miał z kim wygrac, albo z kim przegrać, w zdrowej rywalizacji na ringu. ale może mój obraz idealnego handlera po prostu mija się z Twoją osobą...[/QUOTE]


Prosze Cie , nie osmieszaj sie .... i nie obrazaj mnie. Nie jestem tylko handlerem jestem tez hodowca. Nie mam tak malego doswiadczenia jak Ty w wystawach ,mam o wiele wieksze poparte o wiele wieksza iloscia championow polskich zagranicznych, interow,zwyciezcow klubu,swiata konczonych w stawkach o ktorych sie Tobie nawet nie snilo. Trafilas jak kula w plot. Zeszloroczna wystawa swiatowa w Danii - jedyny polski hodowca z ast -niestety ja. Zeszloroczna wystawa swiatowa znowu przyklad teraz jako handler 48 suk w kl.ml bylam w pierwszej 12 , radosc juz byla z oceny doskonalej , nastepnie 3lokata w champ na 24. Celje europejska -dosk.4 z ast w posredniej , Barcelona w pierwsze 6stce na 24 w klasie -Monografika AST. Amsterdam swiatowka zgoszonych bylo wtedy ponad 150 czy 200 ast - 1 w posredniej i zw.swiata weteran . Zeby bylo smieszniej w tym roku do Paryza na swiatowa tez jade i z wlasnym psem i jako handler, wiec jak widzisz tchorz ze mnie niesamowity ,boje sie duzych stawek w ringu -a jako handler latam tylko po polskich wystawach ,bo zagranica sie boje konkurencji .


Koncze dyskusje z Toba , bo szkoda mi poprostu czasu.

Link to comment
Share on other sites

byc może mylę się co do Twojej osoby, jeśli tak to przepraszam, ale dziwi mnie po prostu fakt, iż zachowanie o jakim rozmawiamy uważasz za normalne.

ale być może moje podejście zmieni się z czasem (chociaż mam nadzieję że jednak zostanie takie jakie jest teraz), a może mamy po prostu inne priorytety...dla mnie nie są najważniejsze championaty, tytuły (tym bardziej że psy z tytułami często są niezbyt piękne że tak powiem...), ale dobra zabawa podczas wystawy. także nie ma sensu chyba dalsze polemizowanie w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, ja tam też uważam, że liczy się dobre podejście i zabawa, anie ciągłe ,, chcę wiecej i więcej, mój pies musi być najlepszy'' . Proste i logiczne, że są psy lepsze i ,,gorsze''. No,ale fakt;) Każdy ma prawo do własnego zdania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='veronika7777']MASZ RACJE ! ZACHOWALAM SIE NIESPORTOWO! POWINNAM ZOSTAC ZAWIESZONA JAKO HANDLER !
tydzien wczesniej skonczylam CH , mialam zgl.moja suke w otwartej znajomi takze, poprosili ,abym nie weszla ,zalezalo im takze na skonczeniu championatu -nie wzielam od nich pieniedzy, ktore wydalam na zgloszenie, nie weszlam w ring z moja suka. Jeszcze przyznaje sie ,ze wystawilam ich suke i wygralam na tej wystawie.
Powinnam wystawic moja suke , wygrac i przyblokowac moja rywalke ,aby nie skonczyla championatu.
FAIR PLAY nie ma co ;)[/QUOTE]


I przez takie osoby/wypowiedzi w Polsce Championaty sa G... warte według mnie.

Link to comment
Share on other sites

Moje dzisiejsze wrażenia po ocenie Grzywaczy w Szczecinie?
Wystawiałam sukę w klasie młodzieży, ocena doskonała. Sam sędzia trochę złośliwy, rzucał głupie komentarze. Przyczepił się do zbyt długich pazurów (komentarz: gdyby nie pazury była by pani pierwsza, gratuluję przegranej). W trakcie oceny kazał mi zejść z ringu i mocniej obciąć pazury.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']to chyba ma jakiś kompleks jeśli chodzi o pazury...bo mojej znajomej kiedyś nie przyjąl suki do oceny bo suka miała za długie pazury...a tłumaczenie że nie mozna jej obciąc bardziej bo ma daleko unaczynione nic nie pomogło...[/QUOTE]
Może stwierdził, że za dużo psów na ringu i głupio by było gdybye jego znajomy nie wygrał? :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Casablanca']Może stwierdził, że za dużo psów na ringu i głupio by było gdybye jego znajomy nie wygrał? :D[/QUOTE]
..dość odważna - moim zdaniem - wypowiedź ale nie mam zamiaru jej oceniać. Wczoraj po raz drugi wystawiałam u tego sędziego sukę japan chin w klasie szczeniąt nie brałam w związku z powyższym udziału w konkurencji, ale uważam, że wybory p Olszewskiego są trafne i uczciwe. Uważam, że wybrał najładniejszego psa na BOB. Kilkakrotnie też obserwowałma jak ocenia inne rasy i nie uważam, aby kierował się w swoich ocenach przydomkami ani znajomościami. Być moe też uwagi odnośnie zbyt długich pazurów są powdowane tym, że sędzia kieruje się jednak dobrem psa. Ja w każdym razie, zyczyłabym sobie aby więcej sędziów tak szanowało psy, jak pan Olszewski. Trzy lata temu byłąm świadkiem, jak usunął z ringu dziewczynę, która szarpała swojego psa, podczas gdy sam sędzia cierpliwie i ze zrozumieniem czekał, aż pies się uspokoi, wykazując więcej zrozumienia dla zwierzaka niż jego właścicielka.

Link to comment
Share on other sites

taaak sędzia bardzo szanuje psy- pokazał to podnosząc moją przestraszoną chi za głowę do góry....ŻAL.
dużo osób go chwali za profesjonalizm, ale ja w nim widzę brak szacunku dla młodszych wystawców oraz dla psów bez znanego przydomka. tyle.

a czy wypowiedź Casablanca jest odważniejsza niż postępowanie sędziego ktore opisała stronę wcześniej jedna dziewczyna- no nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

My byliśmy oceniani przez tego Pana w niedziele.
Bardzo miły i delikatny dla psów, bardzo podobało mi się, że po przyznaniu lokat podchodził i każdemu mówił, co mu się w konkretnym psie nie podoba.

Ja jestem zadowolona i jak będzie jeszcze okazja to chętnie do Pana Olszewskiego zgłoszę :)

Aha, mój pie nie wygrał, zajęliśmy druga lokatę ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

W zupełności zgadzam się z negatywnymi uwagami na temat sędziego Olszewskiego. W sposób wyjątkowo niegrzeczny zachował się w stosunku do mnie i do mojego psa na ostatniej wystawie we Włocławku. Wiadomo było od początku, która z trzech suk MUSI wygrać i sędzia zrobił wszystko, żeby ," zgnoić " mnie i mojego psa. Odbyłam już wiele wystaw wcześniej i nigdy nie zaznałam takiego upokorzenia. Wszystkie pamiętam jako obiektywne i przyjazne. Wierzę, że pan sędzia stanie jeszcze na swoim ringu życiowym i los go rozliczy ze wszystkich niegodziwości adekwatną oceną !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...