Jump to content
Dogomania

Jerzy Olszewski


Guest Lotty

Recommended Posts

Guest Lotty

Proszę o wszelkie informacje na temat tego sędziego. Jaki typ psa preferuje i na co zwraca szczególną uwagę przy ocenie? (chodzi mi zwłaszcza o IX grupę).
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Pan sędzia pozostanie w mojej pamięci - po pierwszej wystawie w życiu - jako człowiek kochający psy, szanujący je. Nie kazał ustawiać psa na gibającym się stole aby go nie stresować, wyrozumiały dla chwilowych niedyspozycji psiaków, cierpliwy. Zawsze chętnie pojadę do tego sędziego.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

szczerze mówiąc Csablanca, też nie jestem zadowolona:) tzn nie z faktu że nie skończyłam z Lilą championatu(chociaż mogłybyśmy skończyć:)) ale z faktu że nie zawsze zgadzałam się z jego oceną. na lokatach widziałam psy czołgające się po ziemi, albo z długimi kufami....moja Zuzia zajęła 4 miejsce-ok, zgadzam się z tą ocena,fajnie że mamy doskonałą ocenę, zdaję sobie sprawę z tego że jest grubiutka dlatego od jutra idzie na dietę:) Jeśli chodzi o Lilę- tu nie zgadzam się z 3 lokatą. Sunia na 1 miejscu była ładna, i mogła się sędziemu bardziej od Lili podobać, ok. Ale sunia na drugim miejscu? pomyłka.
poza tym....nie wiem w jakim celu było podnoszenie psów przez sędziego....chciał je chyba zestresować....jakieś głupie uwagi dawał (byłam blisko stolika...) typu "pies nie jest w MOIM typie", "ta głowa to pomyłka".....Niezbyt miłe. Ja usłyszałam "czy ma pani w domu lustro"-to w odniesieniu do ustawiania Lili, i "co pani robi że ma pani taką świetną figurę a pies taki spasiony"-to do Zuzi.
A Coco mojej mamy ma bardzo daleko unaczynione pazury, więc są one stosunkowo długie. sędzia stwierdził że będzie ją oceniał, jak będzie miała obcięte pazury....
Nie powiem że sędzia się nie zna., ale mógłby dawać bardziej zdecydowane oceny bo raz mówi że suka z długą kufą mu się nie podoba, a drugi raz stawia podobną sukę na lokacie. mógłby też być milszy...:) tyle ode mnie. pozdrawiam Ciebie i Twoją mamę:)

Link to comment
Share on other sites

Ja również zgadzałam się z postawieniem dwóch psów na I i II lokacie...no ale III? Nasza sunia ma malutką wadę i to mogło być powodem oceny bardzo dobrej, ale sunia, która stanęła na trzeciej lokacie również posiadała tą mini-wadę i czołgałą się po ziemi, a dostała ocenę doskonałą...Podnoszenie psów "za fraki" i patrzenie im w oczy to było coś...Uwagi niezbyt miłe: "ty dziecko będziesz miało pecha, bo musisz się posunąć"...
Ja również pozdrawiam, gratulacje dla pięknych suniek! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

[FONT=Times New Roman]Ja radzę uważać na tego sędziego, bo niestety niektóre pieski muszą u niego wygrać niejako obligatoryjnie. Bardzo niekonsekwentny w ocenie. Sama kiedyś dostałam opis, w którym pies został ładnie opisany i ten opis zakończony zdaniem: 'brak klasycznego wyrazu rasy' - i to mi wystarczy. Dlatego też nie polecam, jeśli nie macie 'dobrego kontaktu' z tym sędzią. Wczoraj w Lesznie przeszedł sam siebie, bo przed sędziowaniem zaproponował mi gratyfikację pieniężną za to abym nie wystawiała swojej suczki, bo miała w tej stawce wygrać suczka jego znajomej (szłyśmy tylko dwie). Sam nie sędziował, ale po mojej odmowie w dość perfidny sposób sugerował zalety tej pierwszej w czasie oceny i opisu. Czy tak powinien zachowywać się sędzia? [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Antie'][FONT=Times New Roman]Ja radzę uważać na tego sędziego, bo niestety niektóre pieski muszą u niego wygrać niejako obligatoryjnie. Bardzo niekonsekwentny w ocenie. Sama kiedyś dostałam opis, w którym pies został ładnie opisany i ten opis zakończony zdaniem: 'brak klasycznego wyrazu rasy' - i to mi wystarczy. Dlatego też nie polecam, jeśli nie macie 'dobrego kontaktu' z tym sędzią. Wczoraj w Lesznie przeszedł sam siebie, bo przed sędziowaniem zaproponował mi gratyfikację pieniężną za to abym nie wystawiała swojej suczki, bo miała w tej stawce wygrać suczka jego znajomej (szłyśmy tylko dwie). Sam nie sędziował, ale po mojej odmowie w dość perfidny sposób sugerował zalety tej pierwszej w czasie oceny i opisu. Czy tak powinien zachowywać się sędzia? [/FONT][/QUOTE]

odważna wypowiedź....jeśli prawdziwa, to ten sędzia (jakkolwiek już wcześniej przeze mnie raczej negatywnie odebrany) w tym momencie stracił już w mojej ocenie resztki przyzwoitości...

Link to comment
Share on other sites

Czesto bylam w takiej sytuacji ,gdzie znajomi wystawiali psa ze mna w klasie i bardzo im zalezalo na wygranej /skonczenie ch itp./ i proszono mnie ,abym psa nie wystawila , a oni poprostu zwroca mi koszty dojazdu na wystawe i zgloszenia, wiec nie widze NAWET JAKBY TAKA SYTUACJA MIALA MIEJSCE nic dziwnego.

Ja u pana Jerzego Olszewskiego nie raz wystawialam i bylam zawsze zadowolona z oceny /mimo nawet przegranej/ a co do stosunku sedziego do psow - zyczylabym sobie wiece takich sedziow !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='veronika7777']Czesto bylam w takiej sytuacji ,gdzie znajomi wystawiali psa ze mna w klasie i bardzo im zalezalo na wygranej /skonczenie ch itp./ i proszono mnie ,abym psa nie wystawila , a oni poprostu zwroca mi koszty dojazdu na wystawe i zgloszenia, wiec nie widze NAWET JAKBY TAKA SYTUACJA MIALA MIEJSCE nic dziwnego.

[/QUOTE]

handler nie widzi nic złgo w takie sytuacji....no super po prostu.....weź się zastanów.

jakby mi ktokolwiek, znajomy czy nie, zaproponował zwrot kasy żeby tylko psa nie wystawiała, to bym go wyśmialam i skresliła z listy znajomych. to bardzo niesprawiedliwe i niesportowe zachowanie, łapówka po prostu. tym bardziej w "wykonaniu" jakże cenionego sędziego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']handler nie widzi nic złgo w takie sytuacji....no super po prostu.....weź się zastanów.

jakby mi ktokolwiek, znajomy czy nie, zaproponował zwrot kasy żeby tylko psa nie wystawiała, to bym go wyśmialam i skresliła z listy znajomych. to bardzo niesprawiedliwe i niesportowe zachowanie, łapówka po prostu. tym bardziej w "wykonaniu" jakże cenionego sędziego...[/QUOTE]

MASZ RACJE ! ZACHOWALAM SIE NIESPORTOWO! POWINNAM ZOSTAC ZAWIESZONA JAKO HANDLER !
tydzien wczesniej skonczylam CH , mialam zgl.moja suke w otwartej znajomi takze, poprosili ,abym nie weszla ,zalezalo im takze na skonczeniu championatu -nie wzielam od nich pieniedzy, ktore wydalam na zgloszenie, nie weszlam w ring z moja suka. Jeszcze przyznaje sie ,ze wystawilam ich suke i wygralam na tej wystawie.
Powinnam wystawic moja suke , wygrac i przyblokowac moja rywalke ,aby nie skonczyla championatu.
FAIR PLAY nie ma co ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]moze jeszcze raz przeczytasz to co napisalam[/B], bo widze niezrozumienie. Ja zadnych pieniedzy /zgloszenie,dojazd/ nie wzielam ,za to ,ze zrobilam przysluge znajomym.
Jakie wziecie pieniedzy za NIE wystawienie wlasnego psa ? Zwrot kosztow podrozy czy zgloszenia uwazam OK ,poniewaz dlaczego osoba ,ktora jeszcze robi przysluge ma byc stratna. I to wg.Ciebie jest naganne?
Od ilu lat jezdzisz na wystawy ,na ilu wystawach bylas ? Ile championatow skonczylas z wlasnym psem lub cudzym? Ile razy potrzebowalas CWC do skonczenia championatu poniewaz na inne wystawy jechac nie moglas ? Ile razy znajomi pytali sie w jakiej klasie wystawiasz psa ,zeby sie nie dublowac ?/ to pewnie wg Ciebie tez jest nie fair , bo zanika duch rywalizacji/ .

Link to comment
Share on other sites

ja nie piszę o przyjęciu pieniędzy przez Ciebie, ale takie zachowanie jak nie wzięcie udziału w wystawie/bo znajomy chce skończyć championat/uważam za niesportowe, bo takie właśnie jest.
jeśli pies znajomego jest ładniejszy, a jestescie w tej samej klasie, to czemu miałby nie wygrać? to powinna być zdrowa rywalizacja a nie kończenie championatów za wszelką cenę. ładna mi "przysługa"...
jak na ringu staję ze znajomą, to się cieszę, bo podchodzę do wystaw jak do rozrywki, bez jakiś chorych ambicji typu "nie dublujmy się w klasie, ja wystawiem to ty nie".
byłam na wielu wystawach, ze swoimi psiakami jeźdzę niedługo bo moja hodowla ma dopiero 2 lata, mam jeden championat skończony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...