Jump to content
Dogomania

Agresor Tofik w DT u Kasi.


Recommended Posts

1 godzinę temu, ewu napisał:

Może poczekajmy 1-2 dni.A w to miejsce czy mogę wysć Majeczkę, która pokutuje w schronie?

Oczywiście. Tylko zdjęcia i jakiś opis maleńkiej poproszę :)

Ja Panią z Poznania zainteresowaną wczoraj Malinką poprosiłam o kontakt  pod wskazany telefon .

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-b napisał:

Oczywiście. Tylko zdjęcia i jakiś opis maleńkiej poproszę :)

Ja Panią z Poznania zainteresowaną wczoraj Malinką poprosiłam o kontakt  pod wskazany telefon .

 

Dziękuję. Pani nie dzwoniła.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, ewu napisał:

O Tofisia mam po  parę telefonów dziennie. Nawet z Wielkiej Brytanii....

Ciągle czekam na tą zrzutę.Strasznie się denerwuję:(

Jeżeli jest spore zainteresowanie to można wybrać dom,który będzie czekał na Toffika i opłaci hotelik.

My mamy taką sytuację z dwoma psiakami teraz.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam,na tel to ja nie umiem zupełnie się tutaj poruszać.

Basiu bez zbiórki nie damy rady,do ostatniego ma opłacony pobyt,dalej...mam pusto w skarpecie,tyle co dla Czesia i Edgara na bad i sterylkę.Jeszcze tak ciężko nie było.

Link to comment
Share on other sites

Rano będzie uruchomiona zbiórka. Dziewczyny mają teraz strasznie dużo pracy , mam słowo ,że jutro rano ruszy.

Tofik jest głuchy . Niestety potwierdził to weterynarz. Poza tym jest grzeczny, na razie nie zjadł :) nikogo u Anecik:)

Link to comment
Share on other sites

I być może znamy przyczynę agresji Tofficzka. Jest głuchy, więc łatwiej go zaskoczyć... niespodzianki, czyli brak rutyny, a brak rutyny to brak przewidywalności i poczucia bezpieczeństwa - do tego przeszłość... :( biedny Toffik. Mam nadzieję, że u anecik i jej TŻ się uda pewne rzeczy przepracować i pokaże swoje prawdziwe oblicze.

 

Jak ja się cieszę ze szczęścia Malinki, zaskoczyłam się dzisiaj tytułem, a teraz czytam o czarnulce i szeroko się uśmiecham :) Adopcja błyskawiczna.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam i wysłałam do Anety psi gwizdek dla Toffika.Być może odrobinę słyszy i będzie mógł reagować na ten dźwięk a tym samym można będzie się z nim w ten sposób kontaktować.Trzeba spróbować.

Trixie - Gwizdek ultradźwiękowy cichy. Uwaga wydaję dźwięk 18dB.


Wykonany z metalu gwizdek dla psa ultradźwiękowy, tzw. cichy. 
Psy są w stanie słyszeć dźwięki z zakresu niesłyszalnego dla człowieka. 

Gwizdek ten wydaje dźwięk, który jest bardzo dobrze słyszalny przez psa, natomiast na tyle cichy, że nie przeszkadza ludziom. Na końcu gwizdka znajduję się pokrętło którym można zmniejszyć lub zwiększyć głośność. 

Pozwala na szkolenie psa w terenie bez zbędnego hałasu. Głos ludzki zmienia się pod wpływem emocji, np. zdenerwowania, natomiast dzięki temu gwizdkowi pies otrzymuje jednoznaczny sygnał. Model ten umożliwia indywidualne ustawienie wysokości wydawanego dźwięku.

  •  
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.08.2018 o 16:44, Anula napisał:

Kupiłam i wysłałam do Anety psi gwizdek dla Toffika.Być może odrobinę słyszy i będzie mógł reagować na ten dźwięk a tym samym można będzie się z nim w ten sposób kontaktować.Trzeba spróbować.

Trixie - Gwizdek ultradźwiękowy cichy. Uwaga wydaję dźwięk 18dB.


Wykonany z metalu gwizdek dla psa ultradźwiękowy, tzw. cichy. 
Psy są w stanie słyszeć dźwięki z zakresu niesłyszalnego dla człowieka. 

Gwizdek ten wydaje dźwięk, który jest bardzo dobrze słyszalny przez psa, natomiast na tyle cichy, że nie przeszkadza ludziom. Na końcu gwizdka znajduję się pokrętło którym można zmniejszyć lub zwiększyć głośność. 

Pozwala na szkolenie psa w terenie bez zbędnego hałasu. Głos ludzki zmienia się pod wpływem emocji, np. zdenerwowania, natomiast dzięki temu gwizdkowi pies otrzymuje jednoznaczny sygnał. Model ten umożliwia indywidualne ustawienie wysokości wydawanego dźwięku.

  •  

Wspaniale:)

Link to comment
Share on other sites

 Jeden szkoleniowiec zalecał kiedyś mojej znajomej, właśnie w pracy z gluchym, ale reaktywnym dalmatyńczykiem komunikować się poprzez wibracje na obroży, kiedy komunikacja poprzez gesty mogła zawodzić (np podczas pracy na odległość).

 

Trzymam kciuki za pracę nad Tofficzkiem ;)

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, ewu napisał:

Przepraszam za głupie pytanie ale czy ten psiak jest plaskaty?

Oli

o4

Bardzo ładny terierowaty... bliżej mu do grupy terierów niż do plaskatych... trochę jak norfolk/border  terier wymieszany z jakimś kundelkiem. Ja szłabym w tą stronę. Jak będzie więcej informacji, mogę dodać go na grupę terierową.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...