Jump to content
Dogomania

Agresor Tofik w DT u Kasi.


Recommended Posts

Dnia 26.12.2018 o 19:50, Poker napisał:

Myślę ,że na  tym etapie życia psio- ludzkiego , to nie jest dobry dom dla jakiegokolwiek psa.

Popisuję się obiema rękami.

Dnia 26.12.2018 o 21:15, Anula napisał:

Ten dom też budzi we mnie sporo wątpliwości.Zapewne wizytatorka zna więcej ich dlatego jest na nie.

A stworzenie przez tą rodzinę psiarni to chyba nie o to chodzi.

Anula pierwsza rozmowa dyskwalifikowała rodzinę,jednak,żebym nie była posądzona o uprzedzenia odbyła się ta wizytacja.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Martwię się bardzo co będzie dalej z Tofikiem, p.Kasia uważa,że Tofik już dawno jest gotowy do nowego domu.Miałam nadzieję,że z odwiedzających hotelik wyłoni się nowy dom,albo chociaż dom tymczasowy,niestety.

Telefony,sms,messenger, są,tylko każdy chce yorka,a jak już komuś waga Tofika nie przeszkadza to charakter.

Pieniądze za styczeń jakoś w tym miesiącu na fb dozbieram,mam nadzieję,ale co dalej?

Czy ludzie z Gliwic odezwą się w lutym ? tu się z kolei martwię jak zareaguje Tofiś na zmianę domu.Przywiązany jest do p.Kasi bardzo,jest też zazdrosny o Jej psa.Kolejny raz temu psu świat się zawali.

 

 

Link to comment
Share on other sites

To będzie bardzo trudna adopcja... ale trzymam kciuki.
Pani z Gliwic już poznała Toffika i widziała zdjęcie rany guccio?

Jeżeli pani z Gliwic jest poważnie zainteresowana adopcją może warto, aby trochę liznęła też tematu pracy z takimi psiakami jak Toffik? Na początku marca  jest seminarium dotyczącym pracy z problemowymi psami - w sobotę jest o agresywnych i reaktywnych psach, w niedzielę - o lękliwych i fobicznych. Co prawda nie ma już miejsc, ale ja zapisałam się nadprogramowo i nie było żadnego problemu,  nawet w międzyczasie zmieniłam rezerwację, bo mi się pozmieniały plany i mogę się pojawić tylko na II części (zależało mi, aby być chociaż na lękach i fobiach). Wiem, że to seminarium, ale prowadzone przez sprawdzone osoby, praktyków, a nie teoretyków... dobrze jest posiąść wiedzę właśnie taką, a i być może poznałaby osoby bardziej doświadczone, do kórych mogłaby się skierować jak pojawi się problem. Koszt jednego dnia jest nieduży jak na tego typu wydarzenie. Bo szczerze mówiąc, osobiście miałabym obawy wydawać komuś Toffika, kto nie jest gotowy na poszerzanie swojej wiedzy nt pracy z tak trudnymi przypadkami.  A tu mieliby konkret i to oparty na praktyce. Szkolenie jest pod Poznaniem (ale ludzie zjeżdżają się z całej Polski), podam namiary jakby była zainteresowana... Harmonogram też podam. Może warto podsunąć... A jak nie to seminarium to może się zawsze rozejrzeć w poszukiwaniu innego. 

Link to comment
Share on other sites

Sądzę,że p.Kasia już bardzo dobrze poznała Toffika i tylko ona praktycznie może ocenić dom czy Toffik się do tego domu nadaje.Poprzez intensywną,szeroką rozmowę z przyszłym DS także można ocenić dom,czy to jest w przypadku Toffika właściwy dom.Starać się dopasować dom do psa i psa do domu.Zapewne będzie też wizyta p/a a może już była przez doświadczoną osobę.A to też daje ocenę, świeże spojrzenie,jeszcze jedno na przyszły DS.

Ja Toffika wciąż ogłaszam na Wrocław.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

To będzie bardzo trudna adopcja... ale trzymam kciuki.
Pani z Gliwic już poznała Toffika i widziała zdjęcie rany guccio?

Jeżeli pani z Gliwic jest poważnie zainteresowana adopcją może warto, aby trochę liznęła też tematu pracy z takimi psiakami jak Toffik? Na początku marca  jest seminarium dotyczącym pracy z problemowymi psami - w sobotę jest o agresywnych i reaktywnych psach, w niedzielę - o lękliwych i fobicznych. Co prawda nie ma już miejsc, ale ja zapisałam się nadprogramowo i nie było żadnego problemu,  nawet w międzyczasie zmieniłam rezerwację, bo mi się pozmieniały plany i mogę się pojawić tylko na II części (zależało mi, aby być chociaż na lękach i fobiach). Wiem, że to seminarium, ale prowadzone przez sprawdzone osoby, praktyków, a nie teoretyków... dobrze jest posiąść wiedzę właśnie taką, a i być może poznałaby osoby bardziej doświadczone, do kórych mogłaby się skierować jak pojawi się problem. Koszt jednego dnia jest nieduży jak na tego typu wydarzenie. Bo szczerze mówiąc, osobiście miałabym obawy wydawać komuś Toffika, kto nie jest gotowy na poszerzanie swojej wiedzy nt pracy z tak trudnymi przypadkami.  A tu mieliby konkret i to oparty na praktyce. Szkolenie jest pod Poznaniem (ale ludzie zjeżdżają się z całej Polski), podam namiary jakby była zainteresowana... Harmonogram też podam. Może warto podsunąć... A jak nie to seminarium to może się zawsze rozejrzeć w poszukiwaniu innego. 

Tak,jestem z panią w kontakcie,pani wie wszystko o Tofisiu,odesłałam do kontaktu z p.Kasią.Jak państwo zjadą do domu,wtedy ...oby nie zmienili zdania,zaczniemy procedury.Ewu zapowiedziała,że pojedzie na wizytację p/a ,pojadę i ja,zanim państwo pojadą poznać Tofika..Nie chcę wybiegać  naprzód,żeby nie zapeszać :( Poczekajmy do lutego,muszą najpierw  być w domu.

Państwo miewali w życiu psy małe i duże,ostatni niełatwy pies odszedł rok temu.Z tego co pani opowiadała,rzeczowo, wyłonił się dom,który bierzemy pod uwagę i czekamy ...

Takie szkolenie to cudowna sprawa.

 

1 godzinę temu, Anula napisał:

Sądzę,że p.Kasia już bardzo dobrze poznała Toffika i tylko ona praktycznie może ocenić dom czy Toffik się do tego domu nadaje.Poprzez intensywną,szeroką rozmowę z przyszłym DS także można ocenić dom,czy to jest w przypadku Toffika właściwy dom.Starać się dopasować dom do psa i psa do domu.Zapewne będzie też wizyta p/a a może już była przez doświadczoną osobę.A to też daje ocenę, świeże spojrzenie,jeszcze jedno na przyszły DS.

Ja Toffika wciąż ogłaszam na Wrocław.

Anula my bardzo ostrożnie podchodzimy do ew adopcji Tofika.Masz rację p.Kasia to szkoleniowiec.

Dzięki wielkie za ogłoszenie !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jasne, nie chcę wchodzić w niczyje kompetencje - broń Boże, ufam osobom Odpowiedzialnym za psiaka. Ja tak tylko jeszcze podpowiadam w trosce, że może warto pomyśleć o jakimś szkoleniu, seminarium. Chciałabym mocno, aby Toffik miał już swój dom, taki odpowiedzialny, prawdzisty. :) Kibicuję psiakowi z całych sił.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Jasne, nie chcę wchodzić w niczyje kompetencje - broń Boże, ufam osobom Odpowiedzialnym za psiaka. Ja tak tylko jeszcze podpowiadam w trosce, że może warto pomyśleć o jakimś szkoleniu, seminarium. Chciałabym mocno, aby Toffik miał już swój dom, taki odpowiedzialny, prawdzisty. :) Kibicuję psiakowi z całych sił.

Nie odebrałam tego w ten sposób :) Czekamy na powrót państwa do domu,co nie przeszkadza mi porozmawiać z panią o szkoleniu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak luty tuż,tuż.Wielkimi krokami Toffik zbliża się do swojego domku.Wciąż myślę o Toffiku i wymyśliłam sobie,że gdyby Toffikowi dano święty spokój w nowym domku to by było normalne jego zachowanie.On by sam mógł dawkować sobie kontakt z ludźmi i wtedy by nie było jakiś powodów do agresji.Jestem pewna,że p.Kasia też da wskazówki jak nowa rodzina ma postępować z Tofficzkiem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2018 o 18:50, EdiAbija napisał:

Post rozliczeniowy Toffika.

Wydatki:

06.10.2018 -Transport z Zamościa do Psi Dwór dla Psi Arek - 230zł

06.10.2018-31.10.2018 Hotelik - 500zl - 450   koszt pobytu w Psi Dwór + 50 transport do weta.  06.10.2018 Karma- 105zl 16.10.2018 Faktura za weta - 135zl 

Deklaracje jednorazowe.                Anula - 50zl (5x10zl).              Uxmal-20zl.     Guccio -30zl

Wpływy 

18.10.2018 +625zl - Bazarek Havanki dla Tofika

19.10.2018+50zl - Anula dla Toffika

22.10.2018 +30zl Guccio dla Toffika 

29. 10.2018 +60 zł -Anula dla Toffika

29.10.2018+20 zł - Uxmal dla Toffika     02.11.2018 +70.90 zł Bazarek Uxmal dla Toffika. 

30.11.2018 +20 zł Uxmal stała dla Toffik.

28.12.2018 + 20zl Uxmal stała dla Toffika.

 

Opłacone.....

18.10.2018-135zl /wet faktura 18.10.2018-105zl /karma                      27.10.2018 -500zl /Hotelik zaX 2018

01.12.2018- 50 zł /gromer w Psi Dwór 

04.12.2018 --78zl /wet odrobaczenie itd

+27,90zl 

Rok 2019 

20.01.2019 +100zl Begra

20.01.2019+ 100 zł Marmosia

22.01.2019+ 100zł EdiAbija

28.01.2019+ 20zl stała Uxmal 

29.01.2019 + 200 zł skarpeta plaskatych FB

+548zl 

28.01.2019 -500zl Hotelik za styczeń 

 

Link to comment
Share on other sites

Na fb nowe zdjęcia z komentarzem :)


"Tofiś... Cóż, muszę się do czegoś przyznać. To mój ulubieniec! Najgrzeczniejszy z całej psiej bandy! Bezproblemowy na spacerach, idealnie wraca na przywołanie, świetnie chodzi na smyczy, skupiony, chętny zawsze do pracy, zmotywowany, świetnie pracujący nosem, uwielbiajacy wodę i jazdę autem. Prawie psi ideał"
51249303_2130982496995103_78177140106434

51596725_2130982946995058_67692528194142

51121315_2130983210328365_89885735105865imageproxy.php?img=&key=fb990b1e378caf02
 

51899415_2130983420328344_85204284533490

51260223_2130983766994976_58448032039247

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tyśka dziękuję za wstawienie zdjęć i opisu. Dziękuję Wam,że zaglądacie do Tofika.

Państwo jeszcze nie zjechali do domu,mają być za tydzień,wtedy umówią się z P.Kasią i pojadą poznać Tofisia.

Tofik był u groomera,na koszt P Kasi,przygotowuje go na pierwszą wizytę z nowymi opiekunami.

W tym miesiącu za pobyt Tofisia znowu zapłaci Skarpeta,trzeba jeszcze dokupić karmę,tu się wstrzymuję,bo jak pójdzie do nowego domu to ten koszt odpadnie.

Sporo osób dzwoni,wszyscy pytają o yorka :( ten dom z Gliwic jest jedynym,który wykazał zainteresowanie Tofikiem.

 

Link to comment
Share on other sites

Piękny piesio.Ale iskierki w oczach to maaa ,) mały indywidualista do pokochania. Stabilizacja jest dla psa tak samo ważna jak u nas ludzi. Nie każdy od razu daje radę się wszystkiemu podporządkować. Oby trafił na wyrozumiałych ludzi.Trzymam kciuki!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Poker napisał:

Trzymam kciuki

Dziękujemy!

2 godziny temu, nulka07 napisał:

Piękny piesio.Ale iskierki w oczach to maaa ,) mały indywidualista do pokochania. Stabilizacja jest dla psa tak samo ważna jak u nas ludzi. Nie każdy od razu daje radę się wszystkiemu podporządkować. Oby trafił na wyrozumiałych ludzi.Trzymam kciuki!

Piękny to prawda,tylko,żeby spuścił z tonu ;)

 

pomagam.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...