Jump to content
Dogomania

Szczeniak


Ania.Ciee

Recommended Posts

Witam. Mąż kupił szczeniaka (mieszaniec amstaffa z pitbullem czy jakoś tak). Mam dwójkę dzieci zakochały się w nim bez pamięci, ale ja mam obawy że nie dam rady z wychowaniem pieska... Dodam że nigdy nie miałam żadnego psa... Mąż na wyjazdach... 

Link to comment
Share on other sites

No to nie czekaj aż szczeniak dorośnie, ale już teraz rozejrzyj się za dobrą szkółką dla szczeniaków, zaproś do domu trenera, aby pokazał i Tobie i dzieciom na czym polega skuteczne i rozsądne wychowanie psa  - bo psa wychowuje się od pierwszej chwili w domu, od pierwszych szczenięcych dni. Napisz, gdzie mieszkasz, może ktoś wskaże Ci szkółkę i trenera.

Link to comment
Share on other sites

Podpisuję się pod powyższym. Najważniejsze, nie bój się! Bo nie ma czego. To wychowanie tak samo jak z dziećmi. Polecam znaleźć dobrą szkółkę dla psiaków. Musisz znaleźć zrozumienie z psiakiem. Taki wspólny język. Pamiętaj, że pies nie rozumie słowa dopóki nie pokażesz mu co ono oznacza. Dlatego skoro nie miałaś wcześniej szczeniaka, najlepiej by było, żeby ktoś Ci wytłumaczył i pokazał jak postępować, żeby się z nim dobrze rozumieć i nie popełnić zbyt wielu błędów, które potem mogą być ciężkie do odkręcenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...