Jump to content
Dogomania

Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.


Recommended Posts

12 godzin temu, helli napisał:

Jest zapis, że najpierw Identyfikacja (chip), potem Szczepienie

Ale normalny wet. wypełni paszport/date wydania czipa z datą przed szczepieniem na wściekliznę, co za różnica

Może ten zapis ma zapobiec jakiej dziwnym przypadkom

 

Jeśli może to pewnie nie odmówi. Teraz pytanie czy tak można?  Może on wprowadza jakieś dane związane z czipowaniem do systemu? A jeśli tak, to czy może zrobić to  z datą wsteczną, czy system na to pozwoli ?

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, helli napisał:

Normalny tak,

Ale mój  pies byl stałym pacjentem, regularnie doszczepianym na wściekliznę, wiadomo było, że nie musi być okresu 21 dni, bo szczepionka i tak działa powyżej roku, nie był gryziony, itp.

 

 

Tak, jak jest regularnie doszczepiany to nie musi być tych 21 dni. Ale tu będzie to pierwsza szczepionka w nowym paszporcie i ona jest traktowana wtedy jako pierwsza i wtedy te 21 dni są wymagane.

Link to comment
Share on other sites

Ja jednak wiem od znajomych, którzy przerabiali temat wyrabiania paszportów, że weci niechętnie robią wyjątki od reguły i tak czy tak trzeba szczepienia powtórzyć i odczekać kwarantannę 21dni... mimo dobrej znajomości z weterynarzem. Bardzo dobrze, że Sara Sara czuwasz, czekajmy na odpowiedź Anuli/Bogusik nt ustaleń szafirki z wetem... mam nadzieję, że nie będzie problemów, ale jednak dopytać trzeba.

A domek dla Semika brzmi jak sen, aż nie chce się wierzyć :) Cudownie. KCIUKI zaciskam!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Najlepiej by było aby wet wpisał wszczepienie czipa przed 01.08 tj.przed szczepieniem i wtedy by nie było problemu.Rejestracja czipa w Safe Animal nie ma takiego znaczenia chyba.Można w każdej chwili zarejestrować.Tak mi się wydaje.

Na razie myślimy nad tym jak zadziałać aby było dobrze.

Nasz błąd no ale uczymy się wciąż.Czipowanie powinno być zaraz zrobione przy pierwszej wizycie u weta albo przy szczepieniu przeciw chorobom wirusowym bo szczepienie jest zawsze przeprowadzane na początku przebywania psa w hoteliku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiejsze ustalenia dotyczące Yoy: Jutro Hania pojedzie i ją zaczipuje ale zrobi to tech. wet.bo lekarze mają w przyszłym tygodniu urlop.Może uda się Hani do któregoś dodzwonić i dopytać o najlepsze rozwiązanie co do paszportu.Jeżeli nie, to dopiero będziemy coś wiedzieć  po ich powrocie.Panią Beatę poinformowałam o problemach i otrzymałam potwierdzenie,że bez względu na to co zostanie wpisane w paszporcie,podejmują ryzyko przewiezienia suni bo naprawdę musieli by mieć pecha aby była jakaś kontrola.Ustaliłam także z Hanią i p.Beatą,że po Yoy przyjedzie córka z zięciem w sobotę 08.09 między 12 a 13

Mam nadzieję,że wszystko ułoży się dobrze,choć ciągle są jakieś okropne schody do pokonania i mojego końca wiszenia na telefonie i priv.poczcie nie ma końca....:)

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, MALWA napisał:

Śliczny Semik, tylko jak on biedny przeżyje rozstanie ze swoja psią mamą  ?

Rozmawiałam o tym z Hanią. Semik raczej nie będzie za bardzo tęsknił, bo ma inne psie towarzystwo i chętnie z nim przebywa zapominając o istnieniu mamy.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, helli napisał:

Jest zapis, że najpierw Identyfikacja (chip), potem Szczepienie

Ale normalny wet. wypełni paszport/date wydania czipa z datą przed szczepieniem na wściekliznę, co za różnica

Może ten zapis ma zapobiec jakiej dziwnym przypadkom

 

?? naprawde? niedawno wydawałam pieska do Niemiec i chip miał wszczepiany kilka dni przed wyjazdem....szczepienie było wczesniej oczywiście. DO Niemiec jechał nasz Krecik przytuliskowy. NIe było żadnych kłopotów

Link to comment
Share on other sites

Ano,

nie wiem dlaczego tak jest, ale wszędzie (użyj google) mowa jest, że najpierw czipowanie, potem szczepienie, może chyba być tego samego dnia, jeśli doszczepianie (i nie jakiś wymagajacy kraj UK, IE, MT..)

https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/paszport-dla-psa-kota-i-fretki,176,0,2135472.html

Edit: tzn wiem czemu, książeczki mogą się pomieszać, było tak u psów schroniskowych

A czip/tatuaż jest na psie i jak był szczepiony z nim, to był

 

Link to comment
Share on other sites

To chyba dlatego:(i bez wcześniejszego czipa trzeba szczepić na nowo)

  • Przepisywanie do paszportu szczepienia przeciwko wściekliźnie wykonanego przez innego lekarza weterynarii w oparciu o zaświadczenie lekarsko-weterynaryjne możliwe jest tylko wówczas, gdy zaświadczenie to odnosi się do zwierzęcia identyfikowalnego poprzez tatuaż lub/i mikroczip.
  • https://www.safe-animal.eu/instrukcja-dla-lekarzy-wydajacych-paszporty

Edit: kłopotów nie ma bo nikt nie zatrzymuje do kontroli- drogowych, przy samolocie nie wiem jak sprawdzają

Link to comment
Share on other sites

Daszka która jechała do Szkocji miała wszczepionego czipa i szczepienie przeciwko wściekliźnie robione jednego dnia. Wet z Bielska nie chciał przepisac do paszportu szczepienia z Radys. Ponieważ było to pierwsze jej szczepienie wpisane w paszporcie, musiała odczekać 21 dni z przekroczeniem granicy. Gdy doszczepia się psa, ten 21-dniowy okres nie jest wymagany. Jednak przepisy poszczególbych krajów mogą się różnić jesli chodzi o wymagania.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Sara2011 napisał:

Daszka która jechała do Szkocji miała wszczepionego czipa i szczepienie przeciwko wściekliźnie robione jednego dnia. Wet z Bielska nie chciał przepisac do paszportu szczepienia z Radys, Ponieważ było to pierwsze jej szczepienie w paszporcie, musiała odczekać 21 dni z przekroczeniem granicy. Gdy doszczepia się psa, ten 21-dniowy okres nie jest wymagany. Jednak przepisy poszczególbych krajów mogą się różnić jesli chodzi o wymagania.

Bo może do UK już złagodzili? Chyba

Kiedyś były 2 dni na wyjazd po szczepieniu? , jakieś świadectwa epidemiologiczne....

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli Yoi była szczepiona 01.08 to czy może być po miesiącu czasu zaszczepiona ponownie? Wydaje mi się,że może to jej zaszkodzić i jeszcze się rozchoruje....Dziwne te przepisy tym bardziej,że szczepił ten sam wet i czipować też będzie przecież ten sam.....

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej by było aby czip był wpisany z datą wcześniejszą niż szczepienie.Dziś zobaczymy,Hania ma działać.Jeżeli nie uda się to trudno Dżoi pojedzie z takimi wpisami jakie będą.Absolutnie nie zgadzam się na ponowne szczepienie Dżoi drugi raz w tak krótkim czasie.

Formalnie Dżoi będzie miała wszystko,umowę,szczepienia,czip,książeczkę,paszport.Nie będzie jechała bez papierów.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Bogusik napisał:

Jeżeli Yoi była szczepiona 01.08 to czy może być po miesiącu czasu zaszczepiona ponownie? Wydaje mi się,że może to jej zaszkodzić i jeszcze się rozchoruje....Dziwne te przepisy tym bardziej,że szczepił ten sam wet i czipować też będzie przecież ten sam.....

Bogusik nie martwcie sie na zapas. Wyrobicie paszport i nie bedzie klopotu. Nasz Krecik szczepiony byl PRZED chipem ale przez jednego weta

Bedzie dobrze

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, helli napisał:

Może nie martwmy się na zapas, aut na drogach /granicach nie zatrzymują

(A nawet jeśli, to nie wiem czy policjant będzie mądrzejszy niż my z datami, najważniejsze, że będzie wpis o szczepieniu)

 

 

58 minut temu, kiyoshi napisał:

Bogusik nie martwcie sie na zapas. Wyrobicie paszport i nie bedzie klopotu. Nasz Krecik szczepiony byl PRZED chipem ale przez jednego weta

Bedzie dobrze

Dzięki :) Jestem dobrej myśli i wierzę,że wszystko będzie dobrze :)

 

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Bogusik napisał:

Otrzymałam smsa od p.Krzysztofa,że umowa adopcyjna podpisana,piesek WSPANIAŁY! :) i od dzisiaj ma na imię Mailo :)

To cudowna wiadomość.Teraz jeszcze czekamy na wizytę p/a aby w miarę dokończyć procedurę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...