Jump to content
Dogomania

Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.


Recommended Posts

5 godzin temu, Bogusik napisał:

Jeżeli chodzi o wizytę dla Semika,to p.Aneta jest bardzo pozytywną i z sercem dla zwierząt osobą.Jednakże ogromnym mankamentem jest duży remont w całym domu,który nie wiadomo jak długo potrwa.Na dzień dzisiejszy nie widzimy tak żadnego psiaka.Semi nadal szuka domu!

Wizyta u Dżoi też się wczoraj odbyła i wypadła bardzo pozytywnie.Rodzina psiolubna,warunki mieszkaniowe i ogrodowe bardzo dobre,a państwo mocno zaangażowani w tą adopcję.Po sterylizacji,zaczipowaniu i wyrobieniu paszportu,Dżoi może jechać :) Państwo pokryją wszystkie koszty związane z adopcją.Jestem w stałym kontakcie z p.Beatą i na pewno będą wiadomości i zdjęcia.Jak już Dżoi się zadomowi,to Joasia,która robiła wizytę p/a bez problemu odwiedzi Państwa.

Jeszcze raz bardzo dziękuję MikAga i Joanna W. za przeprowadzenie wizyt i to bez żadnych kosztów dojazdu :)

 

Czy mam usunąć ogłoszenie Dżoi,czy jeszcze nie? Mam nadal zapytania o Dżoi.

Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenie Yoi można zdjąć bo Państwo są zdecydowani na 100% i prawie wszystko mamy ustalone.Yoi ma mieć zabieg sterylizacji 4-5 września,a p.Beata przyjlatuje do Polski 09.09 i mogłaby zabrać sunię najpierw do córki,a w piątek 14 wyruszyły by autem w kierunku Holandi.Na trasie mają spotkać się z mężem p.Beaty i ruszą w dalszą drogę do domu.Hania ma jeszcze Yoy zaczipować i wprowadzić do bazy Safe Animal oraz wyrobić paszport.Pani Beata ma całą wyprawkę i tylko zamówi adresówkę z nowym imieniem Nela.Tak miała na imię ich poprzednia sunia i takie imię chcą dać też Yoi.Jestem w stałym kontakcie i jeszcze dopracowujemy szczegóły :)

To zdjęcia ich poprzedniej suni,które otrzymałam od p.Beaty:

39623910_255598555064708_4185770346659446784_n.jpg.1ef6927dd8872282c2046dd9c2227b50.jpg

39913579_1060005084173326_5001705105154637824_n.jpg.427c4e430a12dd1ee8ea641634c5f73d.jpg

39572532_465160190662907_2710062146879750144_n.jpg.d12c91faa877b7545e8e937d230127da.jpg

39876031_1360181144113141_7416475288223088640_n.jpg.84d74e3765a6888cf68f1c8457c8cee0.jpg

39638320_257362698232268_8467436399526674432_n.jpg.1e5f6651f348de1bcfccbe5a7697794f.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sara2011 napisał:

A zdążycie paszport wyrobić? Tam są odpowiednie procedury, które trzeba zachować. Głównie chodzi o szczepienie przeciwko wściekliźnie, chyba musi upłynąć 21 dni od szczepienia.

tak dokładnie i odrobaczenie chyba kilka dni przed wyjazdem

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sara2011 napisał:

A zdążycie paszport wyrobić? Tam są odpowiednie procedury, które trzeba zachować. Głównie chodzi o szczepienie przeciwko wściekliźnie, chyba musi upłynąć 21 dni od szczepienia.

 

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

tak dokładnie i odrobaczenie chyba kilka dni przed wyjazdem

Dżoi była szczepiona na wściekliznę i choroby wirusowe 01.08.18.Odrobaczana też była.Dżoi będzie wracała do Holandii samochodem a więc nie powinno być problemu.Tak jak Bogusik napisała,córka Panią Beatę podwiezie na jakąś odległość do Niemiec a Pan wyjedzie z Holandii i w Niemczech przejmie P.Beatę wraz z Dżoi.Tak to ma wyglądać.

Wyrobienie paszportu to jest kwestia kilku minut u weta.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Anula napisał:

 

Dżoi była szczepiona na wściekliznę i choroby wirusowe 01.08.18.Odrobaczana też była.Dżoi będzie wracała do Holandii samochodem a więc nie powinno być problemu.Tak jak Bogusik napisała,córka Panią Beatę podwiezie na jakąś odległość do Niemiec a Pan wyjedzie z Holandii i w Niemczech przejmie P.Beatę wraz z Dżoi.Tak to ma wyglądać.

Wyrobienie paszportu to jest kwestia kilku minut u weta.

Kiedy wyrabialam paszport dla Daszy to wet nie chciał przepisać do paszportu ważnego szczepienia które miała z Radys . No ale skoro Dżoi szczepił wet z Nowej Soli to pewnie nie będzie problemu.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Sara2011 napisał:

Kiedy wyrabialam paszport dla Daszy to wet nie chciał przepisać do paszportu ważnego szczepienia które miała z Radys . No ale skoro Dżoi szczepił wet z Nowej Soli to pewnie nie będzie problemu.

Sądzę,że nie będzie problemu bo wet z Nowej Soli także zakładał książeczkę.Teraz będzie sterylka i czip także rejestrowany w Safe Animal przez weta.Nie powinno być jakiś schodów.

Ja tylko napiszę dobrą wiadomość,że Semik prawdopodobnie będzie miał fajny domek.Resztę napisze Bogusik bo bardziej jest zorientowana w temacie,wiadomość będzie z pierwszej ręki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Anula napisał:

Sądzę,że nie będzie problemu bo wet z Nowej Soli także zakładał książeczkę.Teraz będzie sterylka i czip także rejestrowany w Safe Animal przez weta.Nie powinno być jakiś schodów.

Ja tylko napiszę dobrą wiadomość,że Semik prawdopodobnie będzie miał fajny domek.Resztę napisze Bogusik bo bardziej jest zorientowana w temacie,wiadomość będzie z pierwszej ręki.

To trzymam kciuki za bezproblemowe wyrobienie paszportu i czekam z niecierpliwością na wiadomości od Bogusik odnośnie domku dla Semika :). Cudownie że domku są już na horyzoncie :).

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Anula napisał:

Sądzę,że nie będzie problemu bo wet z Nowej Soli także zakładał książeczkę.Teraz będzie sterylka i czip także rejestrowany w Safe Animal przez weta.Nie powinno być jakiś schodów.

Ja tylko napiszę dobrą wiadomość,że Semik prawdopodobnie będzie miał fajny domek.Resztę napisze Bogusik bo bardziej jest zorientowana w temacie,wiadomość będzie z pierwszej ręki.

wet sam rejestruje w SafeAnimal?? raczej nie Anulko. Musicie same zarejestrować.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, kiyoshi napisał:

wet sam rejestruje w SafeAnimal?? raczej nie Anulko. Musicie same zarejestrować.

U szafirki chyba rejestruje ale ja wolę sama zarejestrować bo w razie ew. zwrotu (odpukać) łatwo zmienić dane na innego właściciela potem. A już miałam takie przypadki ze musiałam zmieniać dane w rejestrze na inną osobę - u Malwinki i Iwo. Tak samo z Pralinką.

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę nic na temat odrobaczania w NL, po angielsku

(Te 21 dni chyba odnoszą się do szczeniąt 12 tyg, co daje w sumie 15 tyg- więc młodszych niż 15 tyg nie można wwozić, ale pewnie nikt tego nie kontroluje, bo granice są otwarte i "się jedzie", wiem)

https://english.nvwa.nl/topics/travelling-to-the-netherlands-with-your-dog-or-cat/travelling-from-eu-member-states-to-the-netherlands

Jeżeli to kolejne szczepienie, okresowe, nie trzeba czekac

Link to comment
Share on other sites

Czy Dżoi ma już czipa?

Bo znalazłam taki zapis " Regulacja prawna stanowi, że w razie wpisywania daty pierwszego szczepienia do paszportu, nie może ona być wcześniejsza, niż data wprowadzenia mikroczipu zwierzęciu".

Jesli nie ma jeszcze czipa, to to szczepienie zrobione 01.08 będzie miało wczesniejszą datę niż data wszczepienia czipa . I gdyby nawet wet wpisal do paszportu datę szczepienia taką jak data czipa to trzeba wtedy odczekać 21 dni . Nie wiem, moze sieję panikę ale lepiej to sprawdzić. Kiedyś dandys miał mieć dom w Holandii, Pani miała go zabrać wracając z Polski do Holandii ale nie pojechal ze względu na paszport a wlasciwie szczepionkę, musiał odczekać wymagane 21 dni a Pani wracała wczesniej i się nie udało z tą adopcją.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj rozmawiałam z p.Krzysztofem,który wraz z narzeczoną chcą zaadoptować Semika.Państwo pracują, mieszkają we Wrocławiu i będą we wrześniu/październiku przeprowadzać do innego mieszkania,gdzie mają zgodę na posiadanie zwierzaków.Ponieważ to jeszcze trochę czasu,a bardzo zależy im na adopcji Semika,więc chcą pojechać w poniedziałek do hoteliku poznać malucha,podpisać umowę adopcyjną i przejąć stronę finansową tzn. opłacić na razie hotelik za m-c wrzesień i pokryć koszty szczepienia i czipa.Pani będzie pracować do końca września i będzie w domu do czasu znalezienia innej, bardziej dla nich korzystnej godzinowo.Na urlopy chcą zabierać wszędzie psiaka ze sobą,a w razie gdyby zaistniała sytuacja,że nie będą mogli,to siostra Pana bardzo chętnie się nim zaopiekuje.Zdają sobie sprawę,że to szczeniak i będzie potrzebował poświęcenia sporo czasu na naukę i miłości,której mu na pewno nie zabraknie.Cała wyprawka będzie zakupiona,łącznie z adresówką.Państwo oprócz poniedziałkowej wizyty w hoteliku chcą go odwiedzać bo kontakt jest bardzo potrzebny a odległość nie stanowi dla nich problemu.Poprosiłam o wizytę p/a Poker i jak zawsze nie odmówiła :) Bardzo dziękujemy :) Prawdo podobnie odbędzie się w czwartek lub piątek ale to już uzgodni Poker z Państwem.To tyle tak w skrócie ale jestem bardzo optymistycznie nastawiona do tej adopcji no chyba,że Państwo zmienią zdanie i zrezygnują, gdy osobiście poznają Semika

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Sara2011 napisał:

Czy Dżoi ma już czipa?

Bo znalazłam taki zapis " Regulacja prawna stanowi, że w razie wpisywania daty pierwszego szczepienia do paszportu, nie może ona być wcześniejsza, niż data wprowadzenia mikroczipu zwierzęciu".

 

Nie, Dżoi nie ma jeszcze ani czipa ani paszportu tylko szczepienie na wściekliznę i wirusówki.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Bogusik napisał:

Nie, Dżoi nie ma jeszcze ani czipa ani paszportu tylko szczepienie na wściekliznę i wirusówki.

Bogusiu, to niech szafirka się dowie dokładnie. Bo jesli Dżoi miałaby wszczepionego czipa w poniedziałek 27.08 to i szczepienie nie moze być wpisane do paszportu z wczesniejszą datą. A jesli bedzie wpisane z datą 27.08 to od tego czasu musi minąć 21 dni bo wg paszportu bedzie to jej pierwsze szczepienie.  A z tego co czytałam Pani bedzie wracała wczesniej, no chyba ze moze wrócić później niz 14 wrzesnia to wtedy nie ma tematu.

Ja jak pisalam wyzej przerabialam ten temat z Dandysem i przez to nie pojechał do domu do Holandii.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Sara2011 napisał:

Bogusiu, to niech szafirka się dowie dokładnie. Bo jesli Dżoi miałaby wszczepionego czipa w poniedziałek 27.08 to i szczepienie nie moze być wpisane do paszportu z wczesniejszą datą. A jesli bedzie wpisane z datą 27.08 to od tego czasu musi minąć 21 dni bo wg paszportu bedzie to jej pierwsze szczepienie.  A z tego co czytałam Pani bedzie wracała wczesniej, no chyba ze moze wrócić później niz 14 wrzesnia to wtedy nie ma tematu.

Ja jak pisalam wyzej przerabialam ten temat z Dandysem i przez to nie pojechał do domu do Holandii.

Ok dzięki Mariolu za info i przekażę Hani :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...