Jump to content
Dogomania

Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.


Recommended Posts

37 minut temu, Anula napisał:

To cudowna wiadomość.Teraz jeszcze czekamy na wizytę p/a aby w miarę dokończyć procedurę.

Tak,wiadomość bardzo dobra :) Poker będzie jutro dzwonić do Pana i umawiać wizytę :) Hania natomiast wejdzie jutro na dogo i napisze więcej o Semi/Mailo i Dżoi.

Link to comment
Share on other sites

Joy została zaczipowana i paszport będzie wyrobiony tak, jak ma być, więc jedno zmartwienie mniej :) Jest małą rozrabiaką, lubi wskakiwać na stół, albo na krzesło i kraść to, co jej się spodoba, ale jest to jej wybaczane, na stole jest od jakiegoś czasu porządek hihi

Semi do wczoraj miał swojego kolegę Bulleta, są w tym samym wieku i świetnie razem się bawili. Teraz Semi już jest tylko wśród dorosłych, ale świetnie rozkręca towarzystwo, nawet Misia czasami się zapomni i pobawi z nim chwilkę :)

Wczoraj nasz chłopczyk miał gości, przywitał ich ostrożnie, trzymał się mnie, potem wywalił brzuszek i leżał, a nowi właściciele głaskali go długo. Pan się nawet zmartwił, że Semiego trzeba oswajać, ale poprosiłam o chwilę cierpliwości. Po 5 minutach Semi już szalał. Maluch dostał w prezencie powitalnym zabawkę gryzaka. Umowa podpisana, przyzwyczajamy Semiego do nowego imienia. Państwo młodzi, bardzo sympatyczni, zauroczeni Mailo.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wróciłam z wizyty u przyszłej rodziny Semika/Majlo, która była tylko formalnością. Młodzi ludzie bardzo sympatyczni.Decyzja przemyślana do tego stopnia ,że pańcia piesia będzie miała 1 - 1,5 miesiąca urlop psierzyński. Tak więc maluch będzie zaopiekowany na 100 %. Rozmawialiśmy o zniszczeniach , jakich Majlo może dokonać przy wymianie zębów, spacerach i grawerowanej adresatce, którą jutro zakupią i zabezpieczeniu malucha przed niekontrolowaną wycieczką.

Wspomniałam też o psim przedszkolu co wywołało zainteresowanie.

W domu jest bardzo pro ludzka kocia.

Myślę ,że dobrze by było , aby Majlo dostał kawałek jakiejś szmatki z zapachem i taboret, który już zniszczył u Szafirków :)

Pańcie chcą jechać po malucha w poniedziałek i powiedzieli ,że pieniądze , które zostaną mogą być przeznaczone na inne biedy.

  • Like 2
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Poker napisał:

Wróciłam z wizyty u przyszłej rodziny Semika/Majlo, która była tylko formalnością. Młodzi ludzie bardzo sympatyczni.Decyzja przemyślana do tego stopnia ,że pańcia piesia będzie miała 1 - 1,5 miesiąca urlop psierzyński. Tak więc maluch będzie zaopiekowany na 100 %. Rozmawialiśmy o zniszczeniach , jakich Majlo może dokonać przy wymianie zębów, spacerach i grawerowanej adresatce, którą jutro zakupią i zabezpieczeniu malucha przed niekontrolowaną wycieczką.

Wspomniałam też o psim przedszkolu co wywołało zainteresowanie.

W domu jest bardzo pro ludzka kocia.

Myślę ,że dobrze by było , aby Majlo dostał kawałek jakiejś szmatki z zapachem i taboret, który już zniszczył u Szafirków :)

Pańcie chcą jechać po malucha w poniedziałek i powiedzieli ,że pieniądze , które zostaną mogą być przeznaczone na inne biedy.

Poker jeszcze raz  dziękujemy za przeprowadzenie wizyty p/a. :) Bardzo się cieszę,że Państwo w realu również dobrze wypadli i Mailo będzie miał super domek! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wspaniałe wiadomości z wizyty.Dziękuję Poker za poświęcony czas.Bardzo zależało mi aby wizyta była przeprowadzona przez doświadczoną osobę bo Mailo jest szczeniaczkiem.

Jestem zaskoczona,że jednak Mailo już w poniedziałek będzie zabrany,miał jechać do swojego domku pod koniec miesiąca.

Konieczny będzie przegląd maluszka w Lecznicy we Wrocławiu.Nie wiem jak z odrobaczeniem i dalszymi szczepieniami ale sądzę,że Państwo to ogarną.

Joy/Nela będzie miała sterylkę w poniedziałek,wtorek.Trzymajmy kciuki za kruszynkę aby nie było jakiś powikłań.Córka P.Beaty ma odebrać sunię w sobotę z Hoteliku a w niedzielę P.Beata już będzie trzymała swoją Nelunię na rączkach. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Co tu taka cisza? Nikt się nie dzieli wiadomością czy Semik/Majlo pojechał do domku ?

Przez ten tydzień ciężko będzie się cokolwiek dowiedzieć.Bogusik,która ma kontakt z Hanią ma gości do końca tygodnia.

Hania z racji chyba swoich obowiązków rzadko wchodzi na dogo.

Mam nadzieję,że jednak wejdzie wieczorkiem i napisze co w trawie piszczy.

Link to comment
Share on other sites

Majlo wczoraj rano został zaczipowany i po 15 -tej pojechał do swojego domku. Państwo przyjechali po niego z całym ekwipunkiem, tj. obróżką, szelkami, smyczą, adresówką, butelką z wodą, kocykiem. Przekazałam książeczkę i poinformowałam o szczepieniu na wściekliznę za miesiąc. Wczoraj wieczorem napisałam do rodzinki i dostałam informację, że chłopak na początku drogi denerwował się, a potem już spał spokojnie. W domu chodził niepewnie, ale po czasie biegał wesoło i patrzył coby zbroić. Na dworze stał, nie ruszał się, nie chciał chodzić. Powiedziałam, że zapewne boi się nowej przestrzeni i dodatkowo braku psów, bo to za nimi wszędzie biegał.

Joy dzisiaj o 13 ma sterylizację. Nie zauważyłam, by szukała Majlo, spała spokojnie, jest wesoła jak na co dzień, bawi się z psiakami.

Na zdjęciu Joy i Majlo wczoraj wybiegał się przed podróżą :)

IMG_20180903_134858_800x600.jpg

IMG_20180903_135147_800x600.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Po Semim zostało 10 puszek animondy junior, które poczekają na następne dzieciątko :)

Dnia 27 sierpnia nowi właściciele Semika przyjechali do nas go poznać i wtedy przekazali 150 zł. na jego utrzymanie. Semi był od wtedy 7 dób, więc 70 zł i został zaczipowany - 25 zł., RAZEM 95 zł. Reszta, czyli 55 zł. decyzją Państwa zostaje przekazana dla Joy.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, szafirka napisał:

Po Semim zostało 10 puszek animondy junior, które poczekają na następne dzieciątko :)

Dnia 27 sierpnia nowi właściciele Semika przyjechali do nas go poznać i wtedy przekazali 150 zł. na jego utrzymanie. Semi był od wtedy 7 dób, więc 70 zł i został zaczipowany - 25 zł., RAZEM 95 zł. Reszta, czyli 55 zł. decyzją Państwa zostaje przekazana dla Joy.

 

1 godzinę temu, szafirka napisał:

Joy wróciła po sterylizacji do domu i odpoczywa w legowisku. Zakupiłam jej ubranko, jak się trochę ruszy, to jej założę, teraz śpi.

Załączam fakturę za dzisiejszy zabieg i za czipowanie Semiego. Za czip Joy zapłacę razem z paszportem.

IMG_20180904_153913_800x600.jpg

IMG_20180904_155255_800x600.jpg

IMG_20180904_155315_800x600.jpg

IMG_20180904_155405_800x600.jpg

Haniu,dzięki za informacje.Została kwota 55,00zł po Mailo a więc przeleję za 09.za hotelikowanie Neli 25,00zł (8x10,00=80,00-55,00=25,00zł).To wyliczenie wynika z tego,że w sobotę będzie odebrana Nela.Natomiast sterylkę,kubraczek,czip,paszport ma uregulować z Tobą córka P.Beaty przy odbiorze Neli(jest to uzgodnione z P.Beatą).Być może się coś zmieniło to daj znać.

Jeżeli rana po sterylce nie będzie dobrze zagojona to niech Nela jedzie w kubraczku bo czeka ją długa droga jeszcze do domku.Haniu jeszcze przekaż z 2 puszki Animondy i trochę suchego pokarmu tak na wszelki wypadek.P.Beata przylatuje dopiero w niedzielę po Nelę.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z p.Krzysztofem i Mailo dzisiaj już bardzo fajnie się zaaklimatyzował.Jest mądrym psiakiem, w lot uczy się reagowania na drobne komendy i załatwiania się w razie czego na matę.Już również uliczny zgiełk nie robi na nim przykrego wrażenia.Ma fajnie usytuowanie legowisko w zacisznym miejscu w pokoju gdzie przebywają Państwo i chętnie tam czmycha jak usłyszy jakiś nieznany mu odgłos.Zapoznanie z kotem odbyło się bez strachu i nawet dali sobie buzi na powitanie,dotykając się noskami :)

Gdy p.Krzysztof opowiadał mi o Mailo miał tyle radości w głosie,że miło było go słuchać :) Za kilka dni zadzwonię i jak otrzymam jakieś zdjęcie to wstawię na wątek

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...