Jump to content
Dogomania

2,5 tyg szczeniak


psinkamolly

Recommended Posts

witam, wczoraj odebrałam suczkę (york+maltańczyk), która ma 2,5 tygodnia. jej mama zachorowała dlatego szczeniaki były oddawane tak wcześnie. piesek jadł o 20, nakarmiła go jego mama po czym pojechałam z nim do domu. w domu piesek nie chciał w ogóle jeść, nie zrobił tez kupki. dopiero o 7 rano zrobiła kupkę, a o 7:30 nakarmiłam ją wyciskając mleczko na palec, który oblizywała. nie zjadła dużo. teraz, ok. 8:50 próbowałam nakarmić drugi raz, ale nadal mie ssie mleka z butelki. w dodatku przy masowaniu brzuszka Molly się nie załatwia. cały czas jest ospała, a co jakiś czas trzęsie się. nie wiem czy to normalne. co robić? próbować karmić na inne sposoby i czekać aż się załatwi czy jechać do weterynarza?  :( 

IMG_1915.JPG

Link to comment
Share on other sites

Do weta jedz,popros o wskazówki I MLEKO dla szczeniąt.Pospiesz się,taki maluch,to jeszcze noworodek.Mimo upałow (?) potrzebuje również dużo ciepła,wsadz go do pudełka,w jakieś flanelki,czu tetry,daj mu też pluszowego misia - to symuluje gniazdo rodzinne.Jeść musi - moze smoczek nie taki?Odchowanie takiego maluszka to b.trudna sprawa.

Jedz do WETA.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, psinkamolly napisał:

dzięki, pojadę jak najszybciej. Mleczko ma dla szczeniąt, normalnie leży w pudełku w kocyku, misia tez ma. 

No,to dobrze.Poczytaj w necie o odchowaniu szczeniaczków,do weta pojedz,niech ja obejrzy.Możliwe,że trzęsie się bo marznie (tak!),moze jest inna przyczyna.Na co matka zachorowała?

Link to comment
Share on other sites

mama żyje i ma się lepiej, Molly zaczęła jeść. po prostu nie umie ssać smoczka tej buteleczki dla szczeniąt dlatego teraz wylewam mleko strzykawką na dłoń lub palce, a ona je sobie zlizuje. nie trzęsie się już bo ciagle ma coś ciepłego na swoim posłaniu. siusia normalnie, ale problem z kupka, bo jej nie robi :( 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, psinkamolly napisał:

mama żyje i ma się lepiej, Molly zaczęła jeść. po prostu nie umie ssać smoczka tej buteleczki dla szczeniąt dlatego teraz wylewam mleko strzykawką na dłoń lub palce, a ona je sobie zlizuje. nie trzęsie się już bo ciagle ma coś ciepłego na swoim posłaniu. siusia normalnie, ale problem z kupka, bo jej nie robi :( 

W koncu zrobi,malutko jadła to moze dlatego,masuj brzuszek I ogrzewaj malucha.A moze strzykawką do pysia?Ostroznie,zeby sie nie zachłysnęła?

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2018‎-‎07‎-‎24 o 20:35, psinkamolly napisał:

tez próbowałam strzykawka już do buźki, ale dobrze sobie już radzi po prostu zlizując z ręki prawie jak z miseczki :)) to pewnie tez dlatego ze było pierwsza z miotu, największa i ogólnie najlepiej sobie radziła. dzięki za pomoc :* 

I jak tam Molencja? :)

 

Przepraszam,,coś się pofijołkowało z postami:)

Link to comment
Share on other sites

mam jeszcze pytanko. mała piszczy ale nie chce jeść mleczka. podczas mycia zlizywała mi z palców wodę i teraz ciagle chce wody. wlalam jej trochę do miseczki wypiła i już lepiej, ale czy woda jej nie zaszkodzi? myślałam ze szczeniaczki malutkie mogą pic tylko mleczko. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...