Jump to content
Dogomania

Dysia odeszła[*] na zawsze:( Zegnaj dobra suniu:(


Recommended Posts

Są już wyniki kału i niestety wieści nie są dobre: sunia jest bardzo mocno zarobaczona poważnymi i rzadko spotykanymi pasożytami: Capillaria oraz Angiostrongylus. To nicienie żerujące w narządach wewnętrznych (wątroba, płuca, serce). Leczenie potrwa kilka tygodni. W tym momencie sunia nie może mieć kontaktu z innymi zwierzętami (Capillaria jest groźna także dla ludzi), bo choć dostała pierwszą dawkę leków, to nadal jest nosicielem i może zarażać pasożytami. Do nas więc nie może na razie przyjechać. Na razie jedyna opcja to pobyt w klinice. Niestety doba kosztuje 40 zł... 

Link to comment
Share on other sites

Czy gmina, na terenie której znaleziono sunię by nie pomogła? Koszty za pobyt Michasia w klinice (przetaczanie krwi, leczenie - ponad dwa tygodnie, kastrację i chip) pokryła gmina, kiedy zobowiązałyśmy się, że po leczeniu odbierzemy i zaopiekujemy się Michasiem. To ich i tak taniej wyniosło niż po leczeniu umieszczenie Michasia w schronie. I może jeszcze należy się zwrócić do miejscowego TOZ. U nas TOZ poparł naszą prośbę o sfinansowanie leczenia. Michaś był leczony w gabinecie, który miał podpisaną umowę ze schroniskiem. Z doświadczenia Magdaad wynika, że jednak rozmowy trzeba prowadzić osobiście, bo oczywiście gmina będzie się chciała wykręcić od płacenia, dlatego o dofinansowanie musi występować ktoś z tamtego terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Czy gmina, na terenie której znaleziono sunię by nie pomogła? Koszty za pobyt Michasia w klinice (przetaczanie krwi, leczenie - ponad dwa tygodnie, kastrację i chip) pokryła gmina, kiedy zobowiązałyśmy się, że po leczeniu odbierzemy i zaopiekujemy się Michasiem. To ich i tak taniej wyniosło niż po leczeniu umieszczenie Michasia w schronie. I może jeszcze należy się zwrócić do miejscowego TOZ. U nas TOZ poparł naszą prośbę o sfinansowanie leczenia. Michaś był leczony w gabinecie, który miał podpisaną umowę ze schroniskiem. Z doświadczenia Magdaad wynika, że jednak rozmowy trzeba prowadzić osobiście, bo oczywiście gmina będzie się chciała wykręcić od płacenia, dlatego o dofinansowanie musi występować ktoś z tamtego terenu.

Gmina nie pomoże

juz zwracałam sie do nich z prosba o pokrycie kosztow odpchlania,odrobaczania i szczepienia Iryska

niestety odpowiedz to,ze nie maja juz na to pieniedzy

Link to comment
Share on other sites

Czasami po kilku zdaniach

 juz wiemy ze ,,osobnik ,, jest przeciw

przeciw wszytkiemu przeciw pomocy ...itd

 Moze stanie cud

 i jakas fundacyja przyjmie zaopiekuje na czas leczenie

 bideunie

 to nie bedzie trwalo miesiace napewno

 a potem po wyleczeniu do Mureczkow

 ciezko wszedzie stokroc ciezko .

 i jeszcze te upaly..

Kochana iskiereczko

nadzieja w dobrychduszkach sercach

zapytalalm Supergogi

 moze jakis pomysl

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jo37 napisał:

A może przedstawiciel jakiejś fundacji porozmawiał by w gminie. Wydaje mi się, że taka odpowiedź

jest niezgodna z prawem. 

Drążyłam temat sfinansowania leczenia przez gminę (u nas ) i taką otrzymałam odpowiedź.

Jeżeli się znajdzie psa należy zadzwonić po policję. Policja sporządza protokół zawiadamia hycla i on odwozi sunię do schroniska a jeżeli jest w złym stanie to do gabinetu, który ma podpisaną umowę z gminą. Wtedy gmina zobowiązana jest pokryć koszty leczenia, ew. sterylizacji itd. Oczywiście można monitorować co się z psem dzieje i uzgodnić, że np. po leczeniu się go odbierze.

Jeżeli znaleziona sunia jest oddana do gabinetu przez prywatną osobę to gmina na terenie której została znaleziona nie może zapłacić z przyczyn formalnych, bo brak jest protokołu przejęcia psa i gabinet nie ma podpisanej umowy z gminą więc rachunki za leczenie nie mogą być pokryte.

W sytuacji Dysi niestety trzeba robić zbiórki. Bo wyjście takie, że odbierze się ją z kliniki i odwiezie tam gdzie została znaleziona a następnie przejdzie całą procedurę zgłoszenia chyba nie wchodzi w grę.

 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Murka napisał:

Są już wyniki kału i niestety wieści nie są dobre: sunia jest bardzo mocno zarobaczona poważnymi i rzadko spotykanymi pasożytami: Capillaria oraz Angiostrongylus. To nicienie żerujące w narządach wewnętrznych (wątroba, płuca, serce). Leczenie potrwa kilka tygodni. W tym momencie sunia nie może mieć kontaktu z innymi zwierzętami (Capillaria jest groźna także dla ludzi), bo choć dostała pierwszą dawkę leków, to nadal jest nosicielem i może zarażać pasożytami. Do nas więc nie może na razie przyjechać. Na razie jedyna opcja to pobyt w klinice. Niestety doba kosztuje 40 zł... 

Martwię się o Twojego TZ. Czy nie powinien się przebadać lub wziąć jakieś lekarstwa?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Drążyłam temat sfinansowania leczenia przez gminę (u nas ) i taką otrzymałam odpowiedź.

Jeżeli się znajdzie psa należy zadzwonić po policję. Policja sporządza protokół zawiadamia hycla i on odwozi sunię do schroniska a jeżeli jest w złym stanie to do gabinetu, który ma podpisaną umowę z gminą. Wtedy gmina zobowiązana jest pokryć koszty leczenia, ew. sterylizacji itd. Oczywiście można monitorować co się z psem dzieje i uzgodnić, że np. po leczeniu się go odbierze.

Jeżeli znaleziona sunia jest oddana do gabinetu przez prywatną osobę to gmina na terenie której została znaleziona nie może zapłacić z przyczyn formalnych, bo brak jest protokołu przejęcia psa i gabinet nie ma podpisanej umowy z gminą więc rachunki za leczenie nie mogą być pokryte.

W sytuacji Dysi niestety trzeba robić zbiórki. Bo wyjście takie, że odbierze się ją z kliniki i odwiezie tam gdzie została znaleziona a następnie przejdzie całą procedurę zgłoszenia chyba nie wchodzi w grę.

 

Często daje się wynegocjować inne rozwiązanie. Gminie bardziej opłaca się zapłacić mniej niż za schronisko.

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Jo37 napisał:

Często daje się wynegocjować inne rozwiązanie. Gminie bardziej opłaca się zapłacić mniej niż za schronisko.

Mam nadzieję, że się uda, Z naszym Michasiem się udało zdobyć finansowanie leczenia z gminy, bo był zawieziony najpierw do schroniska i stamtąd zawieźliśmy go do wskazanego gabinetu. Nie spędził w schronisku ani sekundy ale procedura była zachowana.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dziś z dr i ustaliliśmy, że za dwa tygodnie zrobią jej ponownie badanie kału i w zależności od wyniku będziemy decydować co dalej, czy będziemy mogli ją zabrać. Po 3 tygodniach druga dawka Advocate i wtedy już zdecydowanie ryzyko zakażenia spadnie. Wówczas będziemy mogli ją już zabrać stosując oczywiście nadal środki ostrożności (sunia będzie sama w boksie).

W przyszłym tygodniu prawdopodobnie będziemy w Lublinie to odwiedzimy Dysię i zrobimy jakieś fotki.

Dr wspomniał, że można jej przywieźć karmę. Sunia jest wyniszczona i dobrze by było jakąś lepszą, ale niekoniecznie. Sunia duża, więc i je sporo.

 

Ja już mam wpłat dla Dysi na ponad 500 zł - dziękuję serdecznie wszystkim wpłacającym! Myślę, że to pokryje mniej więcej dotychczasowy pobyt, badania i leki. Niestety przed nami kolejne minimum dwa tygodnie:(

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ingrid44 napisał:

Murko,proszę napisz jaka karme kupic to ja zamówię i gdzie wyslac

Dr mówił, że nie musi być specjalistyczna, natomiast wskazana jest lepszej jakości. Może coś z Brita?

Wysyłka może być do nas, to zawieziemy jak dotrze.

 

45 minut temu, Jolanta08 napisał:

Skarpeta Talccot błyskawicznie przyznała suni 200 zł pomocy. Murko jak pieniążki wpłyną to proszę potwierdź to na wątku Skarpety

Obrazek5__zpsjcp6pwef.jpg

Dzięki wielkie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...