Jump to content
Dogomania

Nie ma już dziarskich dziadeczków :( :( :(. Lapiś i Pysio odeszły za Tęczowy Most..


Recommended Posts

1 godzinę temu, Onaa napisał:

Anico, zostań z nami i z Pysiem.

Radku - smutno , ciągle bardzo smutno , że Lapisia tego dziadeczka - ancymonka już nie ma :(.

Ostatnio strasznie dużo śmierci na dogomanii  :( - Gucio, Tyczunia, Lapiś, dzisiaj przeczytałam że odeszła też starsza i schorowana  Limba uratowana z zamojskiego schronu :(. Niby człowiek wie, że ratowanie zwłaszcza starszych lub bardzo chorych piesków niesie za sobą cień śmierci,  ale jednak zawsze tak ciężko , tyle pytań, myśli , poczucia beznadziei i słabości..

Bardzo dziękuję :)  wróciłam na sam początek wątku, chciałam zapoznać się z dziadziusiami i jestem porażona cierpieniem i smutnym losem Lapisia! jak dobrze ,że stanął na Twojej drodze... jak dobrze , że trafił do Anetki! ta rana.... była tak okropna! ogromna, strasznie wyglądała na zdjęciach! do tego ,zaawansowany wiek, chore serduszko!  ciężko było go wyciągnąć z tego! Anetka jest wyjątkowa, oprócz serca ,ma jeszcze wiedzę, więc się udało! dobrze ,ze jeszcze mógł sobie pożyć ,kochany , bezpieczny i głaskany!  szkoda ,ze tak króciutko :( ... nawet nie wiem?  mam pojęcia jak to się stało ,ze dopiero teraz jestem u Lapisia?

Link to comment
Share on other sites

Pysiu, nie bądź taki, daj sobie zrobić ładne fotki , chociaż pewnie nie chcesz opuszczać staruszkowa u kikou , tam Ci napewno dobrze i traktujesz to jak własny domek.

Na pierwszej fotce Pysiek wygląda jak mrówkojad :), ma taki wydłużony pyszczek.

 

.....

Lapisiu, wciąż myślę o Tobie pieseczku, czemu Twoje życie się skończyło :(.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Onaa napisał:

Pysiu, nie bądź taki, daj sobie zrobić ładne fotki , chociaż pewnie nie chcesz opuszczać staruszkowa u kikou , tam Ci napewno dobrze i traktujesz to jak własny domek.

Na pierwszej fotce Pysiek wygląda jak mrówkojad :), ma taki wydłużony pyszczek.

 

.....

Lapisiu, wciąż myślę o Tobie pieseczku, czemu Twoje życie się skończyło :(.

Najważniejsze ,że w pieleszach sobie leży :)

... może się kiedyś dowiemy... Dlaczego??   ja wierzę, że tak! .

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2019 o 21:22, kiyoshi napisał:

tak...wszystkie watki podczytywałam...strasznie przykro :( jedynym pocieszeniem może być że pieseczki zaznały dobrego na koniec...

Bardzo mi przykro :(

to prawda, jedyneto nasze  pocieszenie, choć żal, że niektóre zbyt krótko zaznały dobrego... "mój" Reksio[*]  także :(

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, teresaa118 napisał:

Wyczytalam, ze na dzien 9 stycznia jest minus 72,42 zl. Ja podjelam sie placic od stycznia i nadplacilam. Moja stala na styczen i luty przelana. Przydaloby sie malenki zapasik na "czarna chwile" stworzyc

Dziękuję tereso118 , faktycznie jakiś mały zapas finansowy by się Pysiowi przydał, zwłaszcza że to starszy piesek , ale narazie jeszcze są długi bo wydatki lapisiowe są płacone z tych pieniążków które przychodzą na konto oby dziadeczków  a więc i z pieniążków dla Pysia.

Link to comment
Share on other sites

Finanse wyglądają tak, że opłaciłam:

- 310zł - pobyt Lapisia w grudniu w hoteliku u Anecik

- 152,69zł - karmę dla Pysia u kikou 12kg

- 60zł - wizyta plus USG Lapisia w klinice w Dąbrowie Górniczej

- 24zł - karma płynna RC buteleczki

- 39zł - kremacja Lapisia :(.

Z kosztów po Lapisiu do zapłacenia będzie jeszcze jego styczniowy pobyt u Anecik - 100zł.

Na koncie dziadeczków pieniążki od Aski70heart.gif (100zł), bakusiowej (50zł) Onaa (15zł) i z mojego bazarku serduszkowego0heart.gif(415zł) oraz teresy1180heart.gif(80zł)  - bardzo dziękujemy:).

Także dziękuję za każdą Waszą wpłatę, bonusik, bazarek, każdą pomoc bo niespodziewane a konieczne wydatki zawsze są niełatwe ale były konieczne.

fa karma Pysio styczeń 2019.jpg

fa nr 20_2019 kremacja L.jpg

RC food 2 butelki fa.jpg

usg Lapiego styczeń 2019.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2019 o 21:01, Tyś(ka) napisał:

Dużo, bardzo dużo śmierci jak na styczeń... 

Mam nadzieję, że Pysiulek doczeka swojej Rodziny. Bardzo mu tego życzę.
Czy jest może ogłaszany?

Bardzo bym chciała żeby Pysio znalazł jeszcze kogoś kto go pokocha i da mu dom.

Pysiulek ma obecnie jedno ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/starszy-piesek-pysio-tak-bardzo-czeka-na-nowy-dom-CID103-IDxkgtJ.html

 

I mam taką prośbę , gdybyś mogła Tysiu może takiś tekst dla Pysiolka napisać :) ? I przyznaję się też bez bicia , że do ogłoszenia innego mojego podopiecznego - Nortonka podpatrzyłam trochę Twoje ogłoszenie i "pożyczyłam" określenie " gwiazda psiej arystokracji" - mam nadzieję że nie jesteś na mnie zła ?

Na konto przyszły pieniążki od MikAgi0heart.gif(30zł)  - bardzo dziękujemy:).

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Onaa napisał:

I mam taką prośbę , gdybyś mogła Tysiu może takiś tekst dla Pysiolka napisać :) ? I przyznaję się też bez bicia , że do ogłoszenia innego mojego podopiecznego - Nortonka podpatrzyłam trochę Twoje ogłoszenie i "pożyczyłam" określenie " gwiazda psiej arystokracji" - mam nadzieję że nie jesteś na mnie zła ?

 

Oczywiście, że mogę zrobić opis, ale potrzebuję informacji: wiek, temperament, charakter, upodobania, stosunek do psów/kotów/dorosłych/dzieci, oczekiwania względem domu, upodobania. Coś wtedy sklecę.

Absolutnie nie jestem zła:)

Link to comment
Share on other sites

Pysio ma ok. 9 -10 lat. Waży ok. 12 kg.

Charakter/temperament :

z tego co  wiem to :

- jest przeuroczy

- bardzo inteligentny, mądry, bystry, od razu załapał co i jak i kikou, kogo lepiej nie zaczepiać ;)

- czasami lubi chodzić swoimi ścieżkami

- typ gospodarza i psiaka podwórkowego - lubi doglądać gospodarstwa, jak jest ciepło to woli spędzać dzień poza domem, np. leżąc na słoneczku, wygrzewając się i mając na wszystko co się dzieje w gospodarstwie oko ;)

 - lubi rządzić, i będzie rywalizował z drugim samcem  i pokazywał kto tu rządzi

- lubi jak coś się dzieje, asystuje nawet przy odśnieżaniu

- szczeka gdy cokolwiek się dzieje na podwórku

- generalnie akceptuje inne pieski i suczki ale potrafi też zaczepiać złośliwie, łobuz , no i nie pozwala innym podchodzić do swojej miski, i potrafi chapnąć żeby odebrać innemu psiakowi jedzenie, więc lepiej żeby w domu był jedynakiem,

- na kotki szczeka ale tak niegroźnie

- jest dość aktywny jak na swoje lata - jak napisała mi kikou - "to taki psiak dla emeryta, który dużo chodzi po wsi po znajomych a Pysiek biegnie tuż przy jego nodze"

- nie lubi podnoszenia - jak się przestraszy to potrafi ugryźć, chociaż po prawdzie to tak średnio ma czym, bo tych małych przednich ząbków nie ma, górne kły są bardzo zniszczone o długości ok. 0,5 cm, ma trzonowce no i dolne kły jeszcze w miarę ostre

- do dzieci się nie nadaje

- głaskanie lubi bardzo, nawet buziaki ale na swoich warunkach

niektóre cechy to ma trochę jak kot :) ?

Upodobania:

- uwielbia jazdę samochodem i wycieczki - jak tylko widzi otwarte drzwiczki do samochodu to zaraz się pakuje.

Inne:

- potrafi chodzić na smyczy, ale potrafi też ładnie chodzić bez - cały czas trzyma się blisko człowieka,  to idealny kompan na spacery i wyprawy

- zachowuje czystość w domu.

Jaki dom dla niego ?

Nadaje się do ludzi, którzy szanują potrzeby innych i akceptują czyjeś upodobania, reguły, warunki.

Np. będą akceptowali, że Pysiolka na siłę nie można głaskać i miziać, tylko wtedy kiedy on chce to wtedy nawet i buziaki dostaną.

Dom bez dzieci.

I raczej domek z ogródkiem podwórkiem.

Jeśli mieszkanie w bloku to z kimś kto dużo spaceruje, inaczej byłby smutny z nudów.

Jak mówi kikou - Pysiek to psiak dla konesera :D.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, kikou napisał:

Pysiulek ma w książeczce wpisany rok urodzenia 2006 i przy okazji kastracji pamietam jak wet powiedział ze jak na 13-14 lat jest jeszcze w dobrej formie. Szczególnie bez tych ząbków wydaje się, że faktycznie ma raczej kolo 13 niz 9-10 latek.

Hm, to teraz nie wiem czy go odmładzać do ogłoszeń. Ale z drugiej strony to całkiem z niego dziarski dziadeczek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...