Jump to content
Dogomania

Nie ma już dziarskich dziadeczków :( :( :(. Lapiś i Pysio odeszły za Tęczowy Most..


Recommended Posts

Całą noc nie mogłam spać.

Nie tak miało być Lapiśku, nie tak,

miałeś jeszcze nawet domek własny na starość znaleźć ale los zdecydował inaczej.

Ale wiem że byłeś szczęśliwy przez te ostatnie miesiące, podrywałeś suczki, goniłeś kotki, troszkę się wypodróżowałeś, byłeś takim uroczym dziarskim psim dziadeczkiem.

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Onaa napisał:

Wczoraj wiedziałam już, że nadszedł czas kiedy Lapisiowi trzeba pozwolić spokojnie odejść za Tęczowy Most.

To miało być dzisiaj, strasznie było o tym myśleć, takie decyzje są ciężkie ale najważniejszy był przecież Lapiś.

Ale nad ranem Lapiś zaczął coś stękać, Anetka położyła się obok niego, głaskała go, mówiła do niego.

I tak umarł tulony i trzymamy za łapkę przez Anetkę.

...

Żegnaj Lapisiu - uroczy dziadeczku łobuziaku.

 

Smutno i to bardzo,  ale najważniejsze, że przez ostatnie miesiące życia Lapiś miał cudowną opiekę, czuł się szczęśliwy i kochany

11 godzin temu, elik napisał:

Renatko dziękuję Ci za Lapisia. Dzięki Tobie przynajmniej ostatnie miesiące żył godnie i odszedł za Tęczowy Most w otoczeniu znanych, kochających go osób.

Anetko dzięki za opiekę i bycie przy nim do końca jego dni.

258870053_wspczucie.png.3e72449f9db04b88f8ba3bb17cd3c22b.png

Przyłączam do podziękowań!!!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2019 o 10:10, Tianku napisał:

Znalezione obrazy dla zapytania LapiÅ

takim Go zapamiętam 

Do zobaczenia Lapisiu 

LAPISIU [']

"...Bracie psie, bardziej ludzki niż ludzie,
Na łańcuchu więziony przy budzie
O głodzie, i o chłodzie, i w brudzie,
A podczas lata, gdy szukasz ochłody,
Często bez miski wody;
Psie, który dajesz ludziom wierności przykłady,
Odpuść ludziom, braciszku, wszystkie ludzkie zdrady!..."

Artur Chojecki 1880-1951
HYMN ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam Wszystkim za dobre słowa,

dziękuję że byliście z Lapisiem, że dzięki Wam nie musiał umierać w cierpieniu w schronisku po wypadku, że miał te kilka dobrych miesięcy życia, że mógł odejść godnie, spokojnie, kochany i przytulany ,

dziękuję Ci Anetko za wspaniałą opiekę nad Lapciem, zwłaszcza po wypadku kiedy był tak strasznie ranny i teraz gdy chorował, i że umierał kochany i przytulony do Ciebie, osoby którą kochał, w miejscu które ostatnie miesiące było dla niego domem.  Wyobrażam sobie jak musi Ci być ciężko i smutno, to bardzo trudne i przykre przeżycie przeprowadzenie psiaka za Tęczowy Most, no a przecież Ty spędziłaś z Lapisiem tyle czasu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, teresaa118 napisał:

Lapis nie zyje, jak wyglada sytuacja finansowa Pysi?

 

Jutro postaram się uzupełnić sprawy finansowe, bo jakoś dzisiaj nie mam jeszcze głowy do tego chociaż zdaję sobie sprawe, że sytuacja finansowa dziadeczków jest zła :(,

ogólnie wygląda to tak że Pysiowi brakuje troszkę deklaracji, a obecnie psiaki były na minusie a jeszcze do zapłaty jest pobyt grudniowy Lapisia u Anecik ok. 300zł, karma dla Pysia którą trzeba zakupić raz na kwartał i teraz właśnie trzeba kupić - koszt ok. 150zł, jeszcze kilka faktur za leczenie Lapisia u weta, który go ciągle doglądał i faktura za wizytę w klinice.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.01.2019 o 16:51, teresaa118 napisał:

dodam brakujace 40 zl miesiecznie, wlasnie Tyczunia zmarla i trzeba znowu jakiegos staruszka wesprzec

Bardzo Ci dziękuję tereso118. Lapisia już nie ma :(  ale został przecież jeszcze Pysiek. Ważne żeby mu zapewnić dobrą godną spokojną starość teraz w hoteliku u kikou dla staruszków ale może znajdzie się gdzieś dla niego dobry kochający domek.

 

3 godziny temu, Nadziejka napisał:

Prosze o potwierdzonka-Rozliczony!! dla Rikuni 72 zl, dla dziadzia ancymonka 31 zl,dla Pikusia z pola kt juz w bdt u malagosi 86 zl

Onaa

 wyslalm z kramciku

10 procencikow bylo 

dla maluteczka dziadzia  31 zl z gr

na Twoje konto

 malenki cudny kochany kruszyneczku .....

Nadziejko sprawdzę i potwierdzę, bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Ciężko mi się wchodzi na wątek dziadeczków, tak przykro że Lapisia nie ma już z nami :(.

 

Jeśli chodzi o sprawy finansowe to częściowo je ogarnęłam,  na konto dziadeczków wpłynęły pieniążki od agat210heart.gif (40zł), Ewy Marty0heart.gif(40zł),  gabim 0heart.gif(30zł), Marudzi 0heart.gif(15zł) i Radka 0heart.gif(20zł) - bardzo dziękujemy:). Zapłaciłam dwie faktury za Lapisia  oraz 36zł za trzy buteleczki płynnej karmy RC -  zdjecia faktur poniżej. Anetka kupiła Lapisiowi od siebie trzy buteleczki, dziękuję.

Konto psiaków jest na minusie. Czekam jeszcze na pozostałe faktury od Anetki i muszę jeszcze zapłacić za grudniowy pobyt Lapisia u Anecik i zamówić karmę na kwartał dla Pysia u kikou - ok. 150zł.

 

Powinnam zmienić tytuł wątku ale jakoś nie mogę ..:(

fa  nr 11_2019 Lapi.jpg

fa nr 6_2019 Lapi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.01.2019 o 13:22, Isadora7 napisał:

LAPISIU [']

"...Bracie psie, bardziej ludzki niż ludzie,
Na łańcuchu więziony przy budzie
O głodzie, i o chłodzie, i w brudzie,
A podczas lata, gdy szukasz ochłody,
Często bez miski wody;
Psie, który dajesz ludziom wierności przykłady,
Odpuść ludziom, braciszku, wszystkie ludzkie zdrady!..."

Artur Chojecki 1880-1951
HYMN ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU

serce.gifDorotko, zawsze jesteś,.. przy jamnikach w potrzebie!... nawet jak Ciebie ,nie ma!...

Biegaj Lapisiu[*] szczęśliwy za TM....

kaarsje1.gif

Z bazarku na dziadeczki, przyciągnęłam się za Onaa i zostaję z Wami...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Anico, zostań z nami i z Pysiem.

Radku - smutno , ciągle bardzo smutno , że Lapisia tego dziadeczka - ancymonka już nie ma :(.

Ostatnio strasznie dużo śmierci na dogomanii  :( - Gucio, Tyczunia, Lapiś, dzisiaj przeczytałam że odeszła też starsza i schorowana  Limba uratowana z zamojskiego schronu :(. Niby człowiek wie, że ratowanie zwłaszcza starszych lub bardzo chorych piesków niesie za sobą cień śmierci,  ale jednak zawsze tak ciężko , tyle pytań, myśli , poczucia beznadziei i słabości..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...