Jump to content
Dogomania

Gdzie diabeł mówi dobranoc... kociaki z niechianej paki...


Tyśka)

Recommended Posts

10 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

W przyszłym tygodniu ma być sterylizacja, potem szczepienie i zakończenie leczenia Stasi. Shoto pokryje koszty sterylizacji i szczepień, ale i poprosi o rachunek całościowy. Pewnie trochę tego wyjdzie, będzie trzeba resztę dozbierać... shoto ma nadzieję, że ścięgna nie będzie trzeba nacinać, bo Stasia staje na łapkę, a... Stasia chyba zostaje z nimi, bo shoto nie wyobraża sobie wydawać komuś, komu potem ucieknie albo coś się stanie, a przecież Stasia wiele przeżyła :) Nie dziwię się. :) I wierzę, że mała będzie mogła u nich zostać.

Oj, nie pamiętam, kiedy ostatnio tak mocno trzymałam kciuki za TAKI domek ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mamy taką bidulę do adopcji :(
51482155_496549140872561_436632907956617

51168270_496549144205894_687166850072576

51714909_496549147539227_150305941910401

Buras. Zwyczajna mimo okrąglutkiej, nieco rasowej główki, banalnie pręgowana mimo żbikowych znaczeń i nikomu niepotrzebna... Nic szczególnego. Kto by ją chciał? Może to dlatego za bardzo nie wzruszał los koteczki przechodzących ludzi... może dlatego tyle osób minęło ją, kiedy leżała pogryziona przez jakieś zwierzę... Niezauważana, zbyt zwyczajna na zauważenie... Burasia trafiła do Miejskiego Zarządu Dróg w dniu 07.01.2019r. i jest tam do dnia dzisiejszego - w klatce, bo nie ma tutaj miejsca dla kotków... zapomniana... Mimo, że już jest wyleczona i zdrowa to wciąż czeka na swoją szansę. Burasia nie znała do tej pory człowieka, więc potrzebuje czasu i spokoju... ale kiedy tylko człowiek jest cierpliwy to z dzikiego niedźwiadka przemienia się w proludzkiego, lubiącego ręce człowieka misia... I chociaż obecnie nie wygląda być może korzystnie wciśnięta w klatkę... i być może nie wyróżnia się na pierwszy rzut oka niczym od innych kotów, to wiemy, że w odpowiednich rękach, POKOCHANA stanie się najpiękniejszym kotem w dzielnicy. Bo nie od dziś wiadomo, że miłość czyni cuda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, dwbem napisał:

Buraska jest śliczna, szkoda że nie mogę jej wziąć bo mam trzy psy w tym jeden wykazuje chęć pogonienia kota więc nie zaryzykuję.

Tak, ma w sobie to coś :)
Mam nadzieję, że znajdzie domek bo jest cudna. Ja lubię duże "papuśne" koty, a ona ma taką cudowną mordkę.

Buraska początkowo jest dzikawa... tak mówi pracownik przytuliska. Nie pomaga tutaj wieczne zaklatkowanie :(
No i najprawdopodobniej miała bliskie spotkanie z psem, więc nie wiem jakby zareagowała na psa w domu.
 

Link to comment
Share on other sites

Rysia, kotka która zaginęła w Zamościu w dn. 21.01 wczoraj podobno była widziana na Kilińśkiego, przy III LO. Podobno jest w fatalnym stanie, złej kondycji fizycznej i psychicznej, przestraszyła się młodzieży wychodzącej ze szkoły :( To jedyny dotychczasowy trop... to może być ona, mimo że to inny rejon Zamościa niż okolice zaginięcia. Kotka jest przed pierwszą rujką... :( boję się o nią. 

Link to comment
Share on other sites

Dobrze że żyje, jeśli to ona.. żeby się tam tylko pokazała... ważne, że te ogłoszenia wiszą. 

Kiedyś się natknęłam na takie wydarzenie https://m.facebook.com/groups/336680620265285 moim nieprofesjonalnym zdaniem laika - świetnie zorganizowana akcja, może coś się uda przydatnego tam wyczytać..  Przede wszystkim widziałam że osoby starsze, spoza kręgu poszukujących zainteresowały się a to dużo. Po to starałam się przez p.Zosię do karmicieli dotrzeć, ale jakość zdjęć u niej słaba, a im więcej ludzi tym lepiej. No i ona na jedną działkę chodzi, nie ze wszystkimi się zna. Tyle że miejsce zaginięcia blisko od jej miejsca zamieszkania 

Bardzo mi ta kotka utkwila w pamięci..  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam trochę do nadrobienia. 

Stasia - zakończyła leczenie. Weci określili leczenie na koszt 510zł (mam fakturę i rozpiskę co było robione). Jeszcze została sterylizacja za 150zł, chip i szczepienia (kolejne ok. 100zł), ale to już opłaci shoto.

Faktura:
stasia33.jpg.19a5f82bb818eab67f7c6a1cba1c43e7.jpg

I historia wydatków:

stasia34.jpg.0672732461e09dced40b4f6131cf63f8.jpg

stasia35.jpg.cfddc2fd54a5de233a87cb3ef10c8302.jpg

stasia36.jpg.c03e451343ebf37d60c849098d259700.jpg


Na konto Stasi wpłynęło 660zł, więc mamy nadwyżkę w wysokości 150zł. Dokładną rozpiskę wpływów zrobię na dniach, proszę o cierpliwość :) Tutaj chcę zapytać Darczyńców czy pieniążki pozostałe (150zł) mogę przeznaczyć na dług po Białym, którego znalazła elficzkowa? O nim będzie za chwilę... Kot nie ma ani grosza, a dług w lecznicy jest :(. Właśnie równo 150zł... czekam jeszcze na fakturę, ale już pytam Was o to.

Link to comment
Share on other sites

A to kotek znaleziony przez elficzkowa w środę... zakrwawiony, około 6letni... Stan - straszny, ponoć błąkał się przez parę dni... i tak się błąkał aż w końcu trafił na elficzkowa. Na początku chciał uciekać, ale był tak osłabiony, że elficzkowa go złapała po godzinie łapanki. Od razu zawiozła do lecznicy, po zastrzykach zaczął chodzić i sikać, dostał też antybiotyk, krople do oczu i środek odkażający. Na ogonie paskudna rana, cały był wybrudzony ropą. Niestety, dnia następnego elficzkowa musiała pomóc odejść kotkowi. Podobno stan nerek opłakany, nic więcej nie dało się zrobić :(. Dług w lecznicy został na 150zł - tyle samo, ile Stasia ma u siebie na koncie na plusie. Byłabym wdzięczna Darczyńcom na przeznaczenie tych pieniędzy dla tego Białaska... Ku jego pamięci [*] Zwłaszcza, że elficzkowa dnia następnego wzięła pod swoją opiekę suczkę z kojców miejskich, zaraz po pobycie w schronisku zamojskim... i okazało się, że to też "przypadek" hospitalistyczny, rana po sterylce z ropą, wewnętrzne zakażenie, zapalenie otrzewnej, zagrożenie życia... :( I po prostu koszty nas przerosną... :( Proszę, chociaż żebyśmy nie martwiły się długiem Białaska :(


Tutaj Białasek...

k.jpg.3b9d3723575e686154af34d7892bc459.jpg

k2.jpg.25444db09a629aacaafcebb7ce0448c2.jpg

k3.jpg.2ed1a82ae5bbc866bc5c156b14e13d42.jpg

Faktura będzie na dniach, bo jest wspólna z Bezą, suczką która trafiła do elficzkowa. 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

PS: Już oficjalnie.

Stasia MA dom u shoto.

Kochana shoto, kochana Stasia :)

A w moim PS wielka prośba do shoto: jeśli Stasia na obróżce ma zawieszony dzwoneczek, to bardzo proszę, niech shoto jej to zdejmie... nie że chcę się czepnąć ;) ale koty mają bardzo wrażliwy słuch i te dzwoneczki, to dla nich tortura.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.02.2019 o 23:53, christo_fair napisał:

Kochana shoto, kochana Stasia :)

A w moim PS wielka prośba do shoto: jeśli Stasia na obróżce ma zawieszony dzwoneczek, to bardzo proszę, niech shoto jej to zdejmie... nie że chcę się czepnąć ;) ale koty mają bardzo wrażliwy słuch i te dzwoneczki, to dla nich tortura.

No widzisz, a ja na telefonie myślałam, że to adresówka, a po tym co napisałaś to aż iemocniej przyjrzałam... faktycznie dzwoneczek. Już daję znać shoto, żeby oszczędziła Stasi słuch.

Wpłaty mniej więcej mam, ale czekam na potwierdzenie shoto czy nie zamotałam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

WPŁATY na Stasię, pełne zestawienie:

/28.12.18/
Iwona W. - 100zł 
Iza M. - 100zł
elficzkowa - 30zł 

/4. 01/
Tomasz K. - 50zł

/7.01/
Magda B. - 100zł
Anonimowy Darczyńca - 100zł
Jolanta K. - 50zł 

/ 22.01/
Jola K. - 50zł

/23.01/
Anna K. - 20zł 

/4.02/
Anonimowy Darczyńca - 100zł

RAZEM: 700zł

Z wydatków pozalecznicowych poszło 40zł na leki (Nifuroksazyd i maść Help4skin, jeden paragon jest na stronie 10, a drugi gdzieś się zawieruszył, shoto szuka i wstawię jak znajdzie).

700 - 40 = 660.
Wydatki w lecznicy: 510zł (szczegóły parę postów wyżej)

ZOSTAŁO: 150zł

Darczyńcy się zgodzili, aby pozostałe 150zł (nadwyżka) przelać na kocurka Białego Duszka i/lub Bezę.
Tak też się stanie, dziękujemy za zaufanie :) Wszystko zostanie odnotowane jak należy. :)

***Biały Duszek Kocurek****
Wczoraj po konsultacji z dziewczynami zrobiłam na FB post o białym kocurku, tak aby wygrzebać się z finansowego dołka - no i mamy pierwszą wpłatę:
30zł - Waldemar N. - wpłacone: 21.02.

Dodatkowe 50zł na Kocurka mamy obiecane od Pana Jana :) 

Pozostanie do spłaty 70zł - je spłacimy z pieniążków po Stasi. A nadwyżkę od Stasi znowu przekażemy Bezie.

Oczywiście wszelką nadwyżkę przeznaczoną na Bezę odnotuję na jej wątku.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, christo_fair napisał:

Kciuki moooocno zaciśnięte! :)

Trzymaj mocno. Domek się przyda, bo tymczasowi opiekunowie bardzo proszą o domek... Mieli ważny wyjazd, znaleźli opiekę dla swojego kotka, ale nie było nikogo kto mógłby się zająć Zdrapką. No i wyjazd odwołali.

Zdrapka chyba już po rujce, więc na bank jest ciężarna. Potencjalna pani miała odratowanego kotka, ale odszedł z choroby. Dlatego teraz prosiła o szczepienie kici, a sama na wszelki wypadek dezynfekuje dom i odczeka odpowiedni czas. Pani sama opłaci sterylizację, niemal od razu - wie, że może to być aborcyjna... Teraz szukam kogoś do wizyty :) Okolice Zamościa. 
Zdrapka jest rewelacyjne. I kocha pudełka - ale to chyba u kotów żadna nowość.

Zdrapunia z rezydentem:
zdrapka.thumb.jpg.0b3038563969e5de6e8e72248e9b2897.jpg

zdrapka1.thumb.jpg.390e303404b86f2c60c83f54b103793d.jpg

zdrapka2.thumb.jpg.c2a357d4a13f833f8698f3e9836214aa.jpg

zdrapka3.thumb.jpg.32350124b2defc138fc8c616ae131b4c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.02.2019 o 18:27, Tyś(ka) napisał:


***Biały Duszek Kocurek****
Wczoraj po konsultacji z dziewczynami zrobiłam na FB post o białym kocurku, tak aby wygrzebać się z finansowego dołka - no i mamy pierwszą wpłatę:
30zł - Waldemar N. - wpłacone: 21.02.

Dodatkowe 50zł na Kocurka mamy obiecane od Pana Jana :) 

Pozostanie do spłaty 70zł - je spłacimy z pieniążków po Stasi. A nadwyżkę od Stasi znowu przekażemy Bezie.

Oczywiście wszelką nadwyżkę przeznaczoną na Bezę odnotuję na jej wątku.

Aktualizuję...

***Biały Duszek Kocurek****

30zł - Waldemar N. 21.02
50zł - Iwona W., 25.02
30zł - Beata C., 25.02.
40zł - Grzegorz G.. (właściciele Bandziorka), 25.02.
RAZEM: 150zł
(mamy na pokrycie całej faktury Białego Duszka)
 

-------------------------------------------------------------------------------

I W SAKIEWCE TOMASZOWIAKÓW ZOSTAJE:
+ 150zł - po kotce Stasi
+ 260zł - od właścicieli Bandziorka
Będzie albo na pokrycie pozostałości faktury po Bezie [*], albo na nasze psiaki hotelowe bez żadnych deklaracji (Lakiego, Majkę i Szoguna).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...