Jump to content
Dogomania

Zabarwienie języka na pomarańczowo


Nir

Recommended Posts

Wczoraj wieczorem mój pies przyszedł z ogródka z zabarwionym na pomarańczowo językiem. Zabarwienie było tylko od góry, spód języka, dziąsła oraz zęby były normalne. Pies nie zjadł tego dnia kolacji, bo nie miał ochoty (być może dlatego, że "śniadanie" zjadł dopiero koło 15, bo wcześniej też nie był zainteresowany), ale poza tym zachowywał się normalnie. Z czasem kolor zaczął znikać, a dziś rano zabarwienia już nie było w ogóle. Pies zjadł rano i wszystko z nim w porządku. Martwię się jednak, co to mogło być. W ogrodzie nie ma dostępu do żadnych nawozów itd, może to była jakaś roślina? A może te niesławne trutki na gryzonie działające z opóźnieniem barwią? Nie mamy co prawda takiej nigdzie na terenie posesji, ale różnie to bywa i słyszałam o przypadkach, gdzie ludzie specjalnie wrzucali na posesje smakołyki nadziewane trutkami :( zwłaszcza, że mój pies niestety jako zabrany z ulicy ma tendencje do zjadania wszystko, co się nawinie, czasem nawet śmieci.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jeżeli nie wiesz za bardzo co Twój pies zjadł, a występują niepokojące objawy, to warto zwrócić się o pomoc do weterynarza. Jeżeli zabarwienie przeszło, a sam piesek czuje się dobrze, to myślę, że nic się nie stało i to kwestia nawet samej diety.. Natomiast tak jak pisze:  warto dalej obserwować psa i z wszelkimi niepokojącymi sygnałami udać się do weterynarza. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...