Jump to content
Dogomania

Rozmnaża i szkoli psy tosa inu do walk - makabra w podzelowskiej wsi


Nicol

Recommended Posts

film z makabrycznymi zdjęciam jest na stronie
[URL="http://www.zwierzak.org.pl"]www.zwierzak.org.pl[/URL], poproszono mnie o usunięcie go stąd ze wzgledu na drastyczne sceny jakie zawiera.


Źródło: [URL="http://www.epiotrkow.pl/news/news,1981"]epiotrkow.pl[/URL]

[IMG]http://www.zwierzak.org.pl/mediac/450_0/media/7aa70cb5465166f4bf2abd5b2fb2db80.jpg[/IMG][I]Foto K.Babczyńska[/I]



[B]"Jeśli on cię nie zagryzie to ja Cię zastrzelę - szyld z takim napisem widnieje na bramie jednej z podzelowskich posesji, w której hodowane są psy rasy Tosa Inu. Ta japońska rasa zaliczana jest to jednej z najbardziej agresywnych na świecie.[/B]

Sąsiedzi hodowcy obawiają się o swoje życie. Dochodziło do makabrycznych scen wzajemnego zagryzania się psów (patrz film). Na okolicznych polach znajdowano szczątki padłych zwierząt. - Żywe przetrzymywane są w skandalicznych warunkach. Psy często wyją. Panuje niemiłosierny fetor - alarmują mieszkańcy wsi.


[B]Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami złożyło doniesienie do prokutatury. - Materiały, które otrzymaliśmy były wstrząsające - mówi Grażyna Fałek prezes piotrkowskiego oddziału TOZ-u.[/B]


Sprawę prowadzi bełchtowska prokuratura. Wczoraj na teren hodowli wkroczyła policja. Towarzyszyli jej urzędnicy Urzędu Gminy w Zelowie i inspektor TOZ-u. Właściciel twierdzi, że wszystko jest w porządku, a za padłe psy odpowiadają sąsiedzi, którzy trują zwierzęta.


- Warunki lokalowe nie spełniają standardów hodowli. Psy nie są zaniedbane, ale do myślenia daje fakt, że wszystkie szczepione były tego samego dnia (16 marca), tuż przed zapowiedzianą kontrolą - podsumowuje Grażyna Fałek.

[URL="http://www.zwierzak.org.pl"]www.zwierzak.org.pl[/URL]

[B]Mieszkańcy Kuźnicy, w gminie Zelów (w pow. bełchatowskim), są wstrząśnięci i przerażeni. Odkryli, że ich sąsiad w skandalicznych warunkach hoduje psy tresowane do zabijania. [/B]
Zaniepokoiły ich szczątki zwierząt, które znajdowali na polach i fetor, który unosi się wokół hodowli.

Na posesji właściciel w małych klatkach trzyma kilkadziesiąt psów rasy tosa inu, która zaliczana jest do najagresywniejszych ras na świecie. W ramach treningu właściciel szczuje psy na siebie, a te się zagryzają.

O sprawie stało się głośno, kiedy w internecie pojawiło się wstrząsające nagranie, na którym widać jak dwa rozwścieczone psy rozszarpują trzeciego. - Nagrałem to telefonem komórkowym. Wyłączyłem go, gdy psy rozszarpały jednego z nich na drobne kawałki, a wnętrzności rozniosły po podwórku - mówi Zbigniew Kołodziejski. - Dalej nie mogłem nagrywać.

Kołodziejski, mieszkający w sąsiedztwie dzikiej hodowli, mówi, że od czasu, gdy właściciel psów sprowadził się do okolicy, przeżywa gehennę. Agresywne zwierzęta wielokrotnie uwalniały się i terroryzowały jego i żonę. Często w ostatniej chwili udawało im się uniknąć pogryzienia. W sąsiedztwie słychać było przeraźliwy skowyt psów.

Postanowił sam sprawdzić, co dzieje się w hodowli. Podszedł do wysokiej siatki okalającej posesję. Był przekonany, że to właściciel znęca się nad czworonogami. To co zobaczył, przeszło jego oczekiwania.

Pan Zbigniew, aby nagłośnić sprawę nagranie umieścił w internecie. Nie ma wątpliwości, że psy szkolone są do zabijania i walk za pieniądze. - Ten człowiek szkoli je do walki, bo chyba nie na pokaz mody - mówi.

Hodowlą agresywnych psów pod Zelowem zajęła się już bełchatowska policja i prokuratura. - Badamy tę sprawę. Psy są bardzo zaniedbane - mówi Danuta Grzybowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie. - Jeśli udowodnione zostanie, że ten człowiek znęcał się nad zwierzętami, to będzie przygotowany akt oskarżenia - dodaje. Nie wyklucza najbardziej surowej kary. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do dwóch lat więzienia.

Hodowlę skontrolowała już Grażyna Fałek, prezes Towarzystwa Ochrony nad Zwierzętami w Piotrkowie.

- To co zobaczyłam, było przerażające. To nie hodowla, a zakład produkcji psów, aby na nich zarabiać - mówi Grażyna Fałek. - Stajnia, którą właściciel adaptował na pomieszczenie dla psów, nie spełnia żadnych warunków. Psy mają słomę i to wszystko. Po umieszczeniu informacji o hodowli na naszej stronie internetowej, otrzymałam sygnały, że pod Pabianicami była podobna hodowla. Jej właściciel ją zlikwidował i przeniósł pod Zelów. To może być ta sama osoba.

Z właścicielem hodowli nie udało nam się skontaktować.

Zachodniopomorska policja zlikwidowała w lipcu ub.r. nielegalną hodowlę pitbulli przeznaczonych do walk. Stanisław S. trzymał 23 psy dorosłe i 12 szczeniąt. Zmuszał szczeniaki do walki między sobą o pożywienie, wieszając im mięso na sznurku nad klatką. Psy miały trafić do Niemiec, gdzie walki psów, choć nielegalne, odbywają się regularnie. W Polsce ceny psów wyszkolonych do walk dochodzą do 10 tys. euro, stawki w nielegalnych zakładach dotyczących psich walk do 150 tys. euro, a zawiadomienie o miejscu, gdzie nielegalne walki się odbywają i możliwość obejrzenia walk - kosztuje ok. 5 tys. zł.

DZIS BęDZIE MATERIAł W tvn24 0 10TEJ I O 17TEJ.
CHCIAłABYM ABY TEN DZIAD RESZTE ZYCIA SPęDZIł W WIęZIENIU

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prosimy o pomoc, policja, gmina, wszyscy chca zatuszowac sprawę


[IMG]http://img403.imageshack.us/img403/708/makabra1.jpg[/IMG]
[IMG]http://img9.imageshack.us/img9/9474/makabra2.jpg[/IMG]
[IMG]http://img7.imageshack.us/img7/6966/makabra3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem trzeba się do przepisów odwołać...ale ja nie jestem najmocniejsza w te klocki:

[B]ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 15 grudnia 1998 r.[/B]

w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne oraz warunków wydawania zezwoleń na utrzymywanie psa takiej rasy.

(Dz. U. Nr 159, poz. 1051)


Na podstawie art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Nr 111, poz. 724 oraz z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 113, poz. 715) zarządza się, co następuje:

§ 1. Wykaz ras psów uznawanych za agresywne, zwany dalej "wykazem", obejmuje następujące rasy psów:

1) Amerykański pit bull terrier,

2) Perro de Presa Mallorquin,

3) Buldog amerykański,

4) Dog argentyński,

5) Perro de Presa Canario,

[B]6) Tosa inu,[/B]

7) Rottweiler,

8) Akbash dog,

9) Anatolian karabash,

10) Moskiewski stróżujący,

11) Owczarek kaukaski.

[B]§ 2. Osoba ubiegająca się o wydanie zezwolenia, o którym mowa w art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Nr 111, poz. 724 oraz z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 113, poz. 715), zwana dalej "wnioskodawcą", składa pisemny wniosek o wydanie tego zezwolenia do właściwego, ze względu na swoje miejsce zamieszkania, organu gminy, w terminie 30 dni od nabycia psa rasy wymienionej w wykazie.[/B]

§ 3. 1. Wniosek, o którym mowa w § 2, powinien zawierać oznaczenie wnioskodawcy i jego adres zamieszkania.

[B]2. Do wniosku wnioskodawca dołącza pisemną informację:

1) o pochodzeniu psa, jego rasie, wieku, płci i ewentualnym sposobie oznakowania psa,

2) o miejscu i warunkach, w jakich wnioskodawca zamierza utrzymywać psa.[/B]

§ 4. 1. Właściciel psa rasy wymienionej w wykazie w ciągu 30 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia składa do organu gminy wniosek, o którym mowa w § 2.

2. Przepisy § 3 stosuje się odpowiednio.

§ 5. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.




a potem wprowadzono:

LISTA RAS NIEBEZPIECZNYCH
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA
SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1)
z dnia 28 kwietnia 2003 r.
w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne
(Dz. U. Nr 77, poz. 687)
Na podstawie art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt
(Dz. U. Nr 111, poz. 724, z późn. zm. 2)) zarządza się, co następuje:
§ 1. Wykaz ras psów uznawanych za agresywne obejmuje następujące rasy psów:
1) amerykański pit bull terrier;
2) pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin);
3) buldog amerykański;
4) dog argentyński;
5) pies kanaryjski (Perro de Presa Canario);
[B]6) tosa inu;[/B]
7) rottweiler;
8) akbash dog;
9) anatolian karabash;
10) moskiewski stróżujący;
11) owczarek kaukaski.
[B][CENTER]§ 2. Traci moc rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 15 grudnia 1998 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych
za agresywne oraz warunków wydawania zezwoleń na utrzymywanie
psa takiej rasy (Dz. U. Nr 159, poz. 1051).[/CENTER][/B]
§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: K. Janik

No i nie wiem jak intepretować paragraf 2...
Ja wiem że te przepisy zawsze były fikcją i że sa dyskusyjne...ale może w tym przypadku warto się nad nimi zastanowić.

Link to comment
Share on other sites

facet jest weterynarzem z zawodu, poza tym ma szerokie plecy. O terminie kontroli zotał wczesniej podwiadomiony, przygotował sie niestety.

Dzis o 17.10 będzie relacja w TVN24 z miejsca, w którym jest ta pseudohodowla.

[url=http://wiadomosci.wp.pl/kat,9922,title,Makabryczna-hodowla-psow-urodzonych-do-zabijania,wid,10971162,wiadomosc_prasa.html?ticaid=17b9c]Makabryczna hodowla psów urodzonych do zabijania - Wiadomości - WP.PL[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']Bardzo proszę o natychmiastowe podlinkowanie filmu na Youtubie.

Samo zdjęcie (pierwszy kadr filmu, który się wyświetla) już jest na tyle przerażające, że nie powinno się narażać na oglądanie go osoby, które nie mają na to ochoty.[/quote]

A jak mam film podlinkować? :oops::oops: Podpowiedzcie prosze

Link to comment
Share on other sites

o mój boże:crazyeye:...:nerwy:... normalnie nie mogę słów znaleźć. taaak, fonia filmu szczególnie... straszliwe... tylko stracić prawo do wykonywania zawodu? według mnie powinni zamknąć go na długooo... wstyd że jest się człowiekiem... i tyle cierpień przez tego... ten biedny pies...:-( i nie jedyny..

Link to comment
Share on other sites

Wizja+fonia tego filmu rozwaliły mnie na łopatki...Bardzo brzydkie słowa cisną się na usta.
Czy prawdopodobne jest żeby ten osobnik choć miesiąc przesiedział za kratami?Czy może jednak, jak zwykle to już u nas bywa, dostanie zawiasy?:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia i Barni']macie link do tych wiadomości tvn24 ? , fonie z filmiku wyłączyłam ,bo to chyba gorsze od wizji[/quote]


[URL="http://www.tvn24.pl/2211994,12690,0,1,1,fabryka-groznych-psow,wideo.html"]Fabryka gro�nych ps�w - Wideo - portal TVN24.pl - 24.03.2009[/URL]

Weterynarz? Ja pier...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...