Jump to content
Dogomania

Czy można wykąpać psa w "ludzkim" szamponie?:)


Kenzo

Recommended Posts

[QUOTE]jeśli nawet do wybitnego psiego fryzjera przyprowadzi się skołtunione, zaniedbane i kąpane przy Bożym Narodzeniu zwierzę, to cudu z niego nie wyczaruje.[/QUOTE]

bo o szatę pudla trzeba dbać cały rok - dobra dieta, kąpiele, czesanie, dobre szampony i odżywki dobrane do konkretnego psa.
Moi sąsiedzi też kąpią psa raz do roku - wodą z węża ogrodowego spłukują silnym strumieniem - no jak to się ma podobać?

[QUOTE]I gdyby nie to że przygotowanie pudla na wystawę zaczyna się dzień wcześniej rano a kończy w momencie gdy gospodarz ringu trzeci raz woła by odłożyć nożyczki i w końcu wejść na ring, dalej bym je wystawiał.[/QUOTE]
śmiem twierdzić, że to o wiele więcej pracy - bo przynajmniej raz w tyg potrzeba porządnie wyczesać psa - porobią się kołtuny stracimy włos, który w jakimś zastraszającym tempie nie odrasta ;)
ja co prawda dopiero ostatnio zaczęłam robić papiloty żeby chronić włos, ale robimy stopniowo, żeby Lenny się przyzwyczaić - kilka dni pochodzi w jednym, później dorobię kolejny, później zdejmę żeby odpoczął, później zakładam już dwa.. jesteśmy na etapie 5 papilotów na głowie i szyi, niebawem czas na uszyska ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Grey']Filodendron pomyśl , bo miałem co innego na myśli .
Bura napisałem prawdę , a wiesz ale tego nie przyznasz , że szn. p . i s. prawdziwe niemieckie są z tą brodą o wiele ładniejszą rasą .
Licho każdy pies lubi mieć czyste łapy .[/QUOTE]



Nie wiem co lub kto upawnia Cię do udzielania mi pouczeń co do tego, jakie są MOJE własne preferencje, co mi się podoba lub nie. Sznaucer miałby być ładniejszy od pudla?? Oszalałeś Greyu. Jak chyba wielu pseudo groomerów rościsz sobie prawa do decydowania co jest ładne a co nie. Jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki - nie zauważyłeś tego? Czy tak, jak niektórzy rządzący w tym kraju twierdzisz, że Twoje sądy są absolutne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='murakami']ooops :shake: może nie aż tak ostro, śliski temat. Rozmawiamy o kąpielach, hellou ! ;)[/QUOTE]

Nie widzisz, że zeszło na to, jak durna jest fryzura mojego psa i że nie wiem co sama myślę?? Zdaje mi się, że jednak wiem.

Link to comment
Share on other sites

w zamyśle tak ;) kule są na najważniejszych narządach - na łapach żeby chronić stawy, klatka piersiowa to wiadomo + nereczki. Pamiętajmy że pudle były aporterami i fryzura na lwa jest najstarszą fryzurą i wywodzi się właśnie od myśliwych - futro na całym ciele, kiedy jest mokre jest po prostu ciężkie..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']w zamyśle tak ;) kule są na najważniejszych narządach - na łapach żeby chronić stawy, klatka piersiowa to wiadomo + nereczki. Pamiętajmy że pudle były aporterami i fryzura na lwa jest najstarszą fryzurą i wywodzi się właśnie od myśliwych - futro na całym ciele, kiedy jest mokre jest po prostu ciężkie..[/QUOTE]

Raz ciężkie, dwa plącze się w chaszcze. Trzy - na łapach ciągle moczone i schnące sie okrutnie kołtuni. Fryz na lwa to obecnie wielkie ułatwienie dla właściciela. I stosunkowo łatwo sie strzyże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...