Jump to content
Dogomania

Czy można wykąpać psa w "ludzkim" szamponie?:)


Kenzo

Recommended Posts

Przeczytałam wątek dość dokładnie i myślę,że wszelka przesada jest niepotrzebna. Psa należy wykąpać wtedy, kiedy jest naprawdę brudny - wytarza się itp. zwykłe "zakurzenie" świetnie usuwa się szczotkując psa. Spróbujcie zaobserwować jak częstotliwość kąpieli wpływa na psią sierść - zauważycie,że im częściej kąpiecie, tym pies jest "szybciej" brudny. Ja kupiłam Dr Seidla dla szczeniąt, kiedy pies był szczenięciem i mam go do dzisiaj /2 lata/. Nie pieni się mocno,ale dobrze usuwa brud i nie ma w naszym przypadku żadnych ubocznych efektów.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To zalezy jakiego też psa, bo np yorki niektórzy co słyszałam kapią w szamponach dla ludzi z tym że one nie maja sierści więc to wyglada inaczej. Ponoc niektórzy kąpia w PANTENE i jest wszystko oki. Ale ostatnio sie szczerze zdziwiłam bo jedna kobieta powiedziała że kąpie psa w płynie do mycia naczyń masakra :crazyeye:. Czego to ludzie nie wymysla. Ja np dla swoich yorków czasem stosuje jedwab w płynie Biosilk i sie dobrze sprawdza, bo fajnie nawilza i nabłyszcza włosy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Misia1981']To zalezy jakiego też psa, bo np yorki niektórzy co słyszałam kapią w szamponach dla ludzi z tym że one nie maja sierści więc to wyglada inaczej. Ponoc niektórzy kąpia w PANTENE i jest wszystko oki. Ale ostatnio sie szczerze zdziwiłam bo jedna kobieta powiedziała że kąpie psa w płynie do mycia naczyń masakra :crazyeye:. Czego to ludzie nie wymysla. Ja np dla swoich yorków czasem stosuje jedwab w płynie Biosilk i sie dobrze sprawdza, bo fajnie nawilza i nabłyszcza włosy.[/quote]

jak york nie ma sierści? to co ma, pióra? :razz: każdy pies ma sierść, o różnej strukturze, ale zawsze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Misia1981']York ma sierśc podobną w 90% do ludziego włosa czyli raczej włos i to nie tylko moje stwierdzenie.[/quote]

podobne to nie takie same. pies ma sierść, tyle, że sierść yorkowa i innych ozdóbek popularnie zwana jest włosem. włosem jednak nie jest w pełnym tego słowa znaczeniu ;)

czemu się czepiam? bo jak ktoś mówi, że york/shih/coś tam ma WŁOS taki, jak ja czy Ty na głowie i przez to jest hipoalergiczny, to wcale nie ma racji.

Link to comment
Share on other sites

Tak wogóle to HEJKA !!
WIECIE CO?!
ja myje swojego Beagla w Shamponie dla psów i muszę na serio zmienić bo nawet po kompaniu nadal czuć ...a więc odradzam shampon FAFIK <czy jakoś tak>
ale mniejsza z tym...
ja jak myje moją Bafke to polewam wodą<zawsze myję prysznicem>USZY *(ale nie tak że podnosze uszy i nalewam tam wody tylko poprostu polewam jej jak jej zwisają)pyszczek (oczy, nosek,...)ale nie zbyt długo tylko tak przelece i już...bo przecież jak pies wskakuje do wody po kaczke to nie zamacza się cały?! ...zamacza!!!

Link to comment
Share on other sites

Mówisz o tym szamponie?
[IMG]http://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/041/4170.jpg[/IMG]

Po pierwsze nie jest to szampon do mycia, tylko przeciw pasożytom - nie stosuje się go ot tak bo piesek brudny tylko przy pasożytach skóry, bo zawiera substancje toksyczne, które mają zabić pchły, i niekoniecznie są zdrowe dla psa.
Po drugie, nie wierzę, że jakikolwiek psi szampon, który kosztuje 4 zł za butelkę, można nazwać dobrym.

[B]Misia1981[/B], nie wnikając już czy york ma włos, czy specyficzną sierść, york jest psem i ma inne pH skóry niż ludzkie - stąd lepiej stosować szampony psie do takiej szaty, niż ludzkie.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie najlepsze dla psiaków jest szare mydło.:p( takie prawdziwe) Siersc jest swieża i czysta na dłuuugo. Mój szhih-tzu jest biały w 90 % i raczej szybko sie brudzi. :angryy:
Jak ma 14 mies tak nigdy jeszcze nie miał problemów ze skórą ani z włosem. Wręcz przeciwnie. Wszyscy jak go widzą na spacerze to pytają sie czym ja go myje ze taki błyszczący i czysty. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kwestia jest NIE "włosa"/sierści, ale odczynu Ph skóry psa, który jest INNY niż człowieka.
Młody pies jak młody człowiek zniesie różne "eksperymenty" a młody organizm sobie w większości przypadków poradzi...
W młodości niejeden pił na umór, ćpał i "nic mu nie było", ale po latach okazuje się że jednak nie pozostało to bez wpływu ...
Lepiej już spłuczcie po prostu intensywnie psa wodą, bo przecież w 90% przypadków ten "brud" to błoto/piasek i zejdzie wodą bez dodatków.
A jak się miejscowo w czymś gorszym ubabrze to dodatkowo można przetrzeć ściereczką zamoczoną w wodzie z ODROBINĄ octu...
Mój pies śpi w pościeli a szampon "ogląda" pewnie z 4-5 razy w roku ...
Poprzedni nasz pies tak samo ...
Szampon usuwa naturalne zabezpieczenie sierści - lanolinę, a także usuwa naturalną florę bakteryjną chroniącą skórę psa przed "obcymi" infekcjami ...
Większość źródeł nie zaleca kąpania szamponem częstszego niż raz na 2-3 miesiące!

Link to comment
Share on other sites

Niech każdy właściciel kąpie sie tak często jak jego pies. :diabloti::diabloti::diabloti:Moze byc bardzoooo ciekawie. Moze wtedy co niektórzy zobaczą jak wygląda sie , jak sie kąpie tylko 3-4 razy w roku. A o zapachu :diabloti: juz nie wspomne. :cool3:. Są chętni??? :cool3::cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LakusiowaPani']Niech każdy właściciel kąpie sie tak często jak jego pies. :diabloti::diabloti::diabloti::cool3:. Są chętni??? :cool3::cool3:[/quote]
A cóż to za porównanie:crazyeye: Pies to nie człowiek i pielęgnacja skóry/sierści jest inna.
A tak na marginesie ( Twój poprzedni post) szare mydło NIE NADAJE SIĘ do kąpania psa. Dostępne obecnie na rynku tzw. "szare mydło" zawiera dodatki "uszlachetniające" które są szkodliwe dla psiej skóry - to po prostu silny detergent pozbawiający psi włos i skórę tłuszczu , drażniący i przesuszajacy.

Jesli naturalny zapach psiej siersci komuś tak dalece przeszkadza, że musi go nieustannie nawaniać mydłami, szamponami to cóz - może perfumowany pluszak byłby przyjemniejszy?;)
Psa trzeba regularnie czesać, szczotkować/masować skórę, spłukiwać wodą -natomiast kąpiele nawet w dobrych psich szamponach to nie zabieg na codzień

Link to comment
Share on other sites

Napisałam "prawdziwe szare mydło" a nie takie co mozna w drogerii dostac i jeszcze ładnie pachnie.:shake: Ja swoje kupuje w specjalnym sklepie z naturalnymi produktami zielarskimi i jedzeniem ekologicznym. :angryy:Jakby to było niedozwolone dla psinki to by już dawno wyłysiał abo dostał jakiegos paskudztwa( W postaci owrzodzen albo innego badziewnia).. A jesli chodzi o ludzką skóre to ona równiez ma swoją bariere ochronną tzw. lipidową. Proponuje lekture.:cool3: I tak jak dla ludzi częste mycie jest szkodliwe tak i dla psa tez ale na litość Boską niech nikt nie pisze ze kąpie psa 3 razy do roku.:crazyeye:. CZĘSTE MYCIE SKRACA ŻYCIE :evil_lol::evil_lol: ale bez przesady

Link to comment
Share on other sites

pies śmierdzi nie dlatego, a raczej nie tylko dlatego, że jest brudny - może zła dieta?

poza tym, jakoś nie mogę załapać sensu tego porównania z kąpaniem... sugerujesz, żeby psa kąpać codziennie albo dwa razy dziennie? :cool1:

co złego jest w kąpaniu psa trzy razy do roku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LakusiowaPani']Niech każdy właściciel kąpie sie tak często jak jego pies. :diabloti::diabloti::diabloti:Moze byc bardzoooo ciekawie. Moze wtedy co niektórzy zobaczą jak wygląda sie , jak sie kąpie tylko 3-4 razy w roku. A o zapachu :diabloti: juz nie wspomne. :cool3:. Są chętni??? :cool3::cool3:[/QUOTE]

co to za porównanie psa do człowieka? Psu bliżej do wilków niz do ludzi... a widziałaś kiedyś wilka w lesie pod prysznicem? Albo chociaż szorującego się w górskim strumyku?:evil_lol:
Ja psu czasem (wtedy kiedy potrzeba, raz na miesiąc, dwa) przemywam podwozie, a reszty (grzbiet,boki,, głowa) nie myję bo nie ma takiej potrzeby;) Może raz na rok.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe skąd u ludzi przekonanie ze ich kochane czworonogi nie lubią być czyste , albo co gosze - nie muszą-( a sami kąpią sie codziennie.):-( To smutne. :-(

Nie wiem jak to jest z psami wystawowymi ( moze ktos zna sie na tym - bo ja nie). Czy je tez kąpie sie 2 razy w roku?? :roll: Prosze o mądre odpowiedzi !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LakusiowaPani']Ciekawe skąd u ludzi przekonanie ze ich kochane czworonogi nie lubią być czyste , albo co gosze - nie muszą-( a sami kąpią sie codziennie.):-( To smutne. :-(

Nie wiem jak to jest z psami wystawowymi ( moze ktos zna sie na tym - bo ja nie). Czy je tez kąpie sie 2 razy w roku?? :roll: Prosze o mądre odpowiedzi !![/quote]

O matko... czy Ty aby napewno dobrze się czujesz? :crazyeye: po tym poscie wyobrazam sobie rozowa tipsiare bez rozumku przed kompem, sory... ale chyba sama nie wiesz co piszesz...

pies lubi byc czysty? :lol::lol::lol: to powiedz mi czemu jak poczuje padline to perfumuje sie w niej do tego stopnia ze az pysk mu sie smieje (poki nie zobaczy właściciela :lol:) ja psa kąpała jak była potrzeba... standardowo raz na pół roku + wypadki jak koopy czy padniete zwierzeta... jesli po deszczu podwozie miał z błota to tylko do wanny, prysznicem spłukałam wytarłam i był czysty, bez zadnych chemikaliow bo to po prostu było zbędne... raz na jakis czas myłam mu tylko łapki bo gdy zsiwiały to czesto były szare wiec wiadomo nie ładnie to wyglądało :) ale całego psa? to nie człowiek... :shake: dla mojego psa było by to katowanie, raz w tygoniu mycie... :roll: poza tym takie czeste mycie + bieganko na zewnatrz jakos kojarzy mi sie to bardziej z chorym niz z zdorwym psem... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LakusiowaPani']Ciekawe skąd u ludzi przekonanie ze ich kochane czworonogi nie lubią być czyste , albo co gosze - nie muszą-( a sami kąpią sie codziennie.):-( To smutne. :-(

Nie wiem jak to jest z psami wystawowymi ( moze ktos zna sie na tym - bo ja nie). Czy je tez kąpie sie 2 razy w roku?? :roll: Prosze o mądre odpowiedzi !![/QUOTE]

Wystawową kąpię raz na tydzień, niewystawową mniej więcej raz w miesiącu (kąpała bym częściej ale jest uciążliwa w wannie :diabloti:), trzecią - rzadziej wystawianą mniej więcej raz na 3 tygodnie. Dużo biegają po polach, wylegują się w ogródku - za każdym razem w kąpieli widzę czego się pozbywamy razem z wodą i co zalegało wcześniej pod włosem na skórze. Grzebień ani szczotka tego nie wyczesze, do tego można uszkodzić włos. Dziś kąpałam rudą, bo już zaczynała się drapać czy wygryzać, po kąpieli wszelkie takie zachowania znikają, a włos znów piekny i jedwabisty;)

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Moje psy widzą wanne może 2razy w roku.Albo i wcale.Kąpie je po wytarzaniu się w padlinie.I tyle sierść mają błyszczącą ,chyba że linieją to mają wtedy sierść suchą matową itd.Ale po zrzuceniu sierści znów wyglądają jak championy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie mam bląd włosów , nie mam tipsów , Mam czyste dzieci , czysty dom i czystego psa. Nikogo nie zmuszam do podzielania mojego zdania i nikogo nie obrażam. Uważam również ze kolor włosów wcale nie świadczy o poziomie inteligencji i tipsy również. Twój poziom inteligencji juz znam.


"NIE WDAWAJ SIE W KŁÓTNIE Z IDI.... BO SPROWADZI CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONA BO JEST W TYM LEPSZY." :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Dlatego co napisałaś Lakusiowa, nie będziemy się z Tobą wdawać w kłótnie...
Chcemy ci tylko uświadomić podstawowe różnice pomiędzy skórą psa i człowieka, albowiem wykazujesz się swymi postami bezmiarem ignorancji...
I to nie my Ciebie zaczepiliśmy, tylko Ty wpadłaś tu z drwinami z nas...
Pies (w przeciwieństwie do człowieka) nie posiada w skórze gruczołów potowych (dlatego też Twoje porównanie częstości kąpania się człowieka i psa jest absurdalne).
Pomijam gruczoły potowe na łapach (stopach)...
Poczytaj sobie tutaj:
[URL="http://pies.onet.pl/12455,14,19,woda_-_szkodliwa_czy_potrzebna_dla_skory_psa,artykul.html"]Onet.pl Pies[/URL]
Autor:
[I]dr Jarosław Popiel [/I]
[I]Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu [/I]
[I]Katedra Chorób Wewnętrznych i Pasożytniczych z Kliniką Chorób Koni Psów i Kotów[/I]

Jak należy dbać o czystość psa i z jaką częstotliwością, możesz poczytać tutaj:
[URL]http://www.dalmatynczyk.netlandia.pl/higiena.html[/URL]

Może źródła pisane spowodują, że zrozumiesz, że "częste mycie" może "skrócić życie" Twojego psa narażając jego skórę na infekcje ...

A że dzieci kąpiesz, to dobrze...

Ponadto kąpanie z szamponem, a spłukanie wodą to 2 różne rzeczy!
Spłukiwać samą wodą bez dodatków możesz go sobie i 3 razy dziennie ...
Wszystko zależy też od długości włosa psa.
Ja mam psa krótkowłosego, więc nie mam problemu z błotem zalegającym w długich włosach wielu innych ras...
BTW - mój pies nie śmierdzi mimo używania szamponu kilka razy w roku, a dom mam też czysty...

A wystarczyło zamiast pisania złośliwych uwag poszukać w sieci...

[I][FONT=Arial][SIZE=2]Gdy mówisz - powtarzasz coś, co już wiesz,
gdy słuchasz - często uczysz się czegoś nowego.
[/SIZE][/FONT][/I]

Link to comment
Share on other sites

czy ja coś pisałam o blond włosach? :) chyba nie czytasz z zrozumieniem, ale oczywiscie nie mówię że wszystkie osoby które lubią róż, mają tipsy nie myślą logicznie, ale chodzi mi o taki typowy przykład z komedii :) i mam nadzieje ze nikogo nie obraziłam ;)

składa się że też mam czysty dom, dzieci nie posiadam, ale tez będą czyste, a mój pies SP. również był czysty :) ale nie mam mani wrzucania zwierzaka raz w tygodniu do kąpieli, bo zwierze się po prostu nie poci tak jak człowiek, nie łapie brudu tak jak my.. wiec po prostu nie widzie sensu ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']czy ja coś pisałam o blond włosach? :) chyba nie czytasz z zrozumieniem, ale oczywiscie nie mówię że wszystkie osoby które lubią róż, mają tipsy nie myślą logicznie, ale chodzi mi o taki typowy przykład z komedii :) i mam nadzieje ze nikogo nie obraziłam ;)

składa się że też mam czysty dom, dzieci nie posiadam, ale tez będą czyste, a mój pies SP. również był czysty :) ale nie mam mani wrzucania zwierzaka raz w tygodniu do kąpieli, bo zwierze się po prostu nie poci tak jak człowiek, nie łapie brudu tak jak my.. wiec po prostu nie widzie sensu ...[/quote]

A ja widze sens i juz spiesze Cie o nim poinformować.Po pierwsze: Systematyczna pielęgnacja to konieczność ze względów nie tylko estetycznych, ale też, co znacznie ważniejsze, zdrowotnych. I to dla obu stron. Na skórze i we włosach psa żyje wiele drobnoustrojów, które zwykle nie są chorobotwórcze. Ale kiedy tylko pies będzie osłabiony lub zraniony, ujawniają swoje drugie, groźniejsze oblicze, wywołując wtórne zakażenie skóry. W podobny sposób owe drobnoustroje mogą zaatakować człowieka. Dla zdrowego kontakt z brudnym psem jest tylko nieprzyjemny, ale wystarczy zadrapanie, by wdała się infekcja.

Po drugie: Nawet najbardziej wypielęgnowanym psom trudno ustrzec się pcheł czy kleszczy, ale zwykle są to pojedyncze osobniki, szybko likwidowane przez czujnych właścicieli. Sierść zaniedbanych psów natomiast to istny raj dla pasożytów. Żywią się one krwią, więc silna i długotrwała inwazja może być nawet przyczyną anemii. Swędzenie w miejscach ukąszeń prowokuje drapanie, co prowadzi do pierwotnych i wtórnych infekcji skórnych. Niektóre psy reagują alergią na ukąszenia pcheł. W skrajnych przypadkach wystarczy jedna czy dwie pchły, by wywołać silną reakcję alergiczną. Ponadto pchły są żywicielami pośrednimi tasiemca psiego, a kleszcze mogą przenosić boreliozę, coraz częściej występującą w Polsce. Pchły wprawdzie preferują psiego żywiciela, ale gdy jest ich wiele, atakują również ludzi i wkrótce drapią się wszyscy – i pies, i cała rodzina.

Trzeci wreszcie powód, dla którego warto poświęcić czas na systematyczną pielęgnację sierści, to znakomity efekt psychologiczny przeprowadzanych zabiegów. Ten, kto psa czesze, szczotkuje i kąpie, ustawia się siłą rzeczy w pozycji dominanta, a ten, kto jest czesany i kąpany, musi się podporządkować. Właściwie powinien to być cały rytuał, odbywający się w ustalonych odstępach czasu, przyjemność, na którą czeka zarówno pies, jak i właściciel.

A szczotkowanie jest dobre do czasu, pies nawet ze swoim specyficznym
psim zapachem nie powinien SMIERDZEC. Jak sie wchodzi do domu i czuc
psa to znaczy ze czas go wykapac.

Dzisiejsze szampony dla psow i kotow mozna uzywac spokojnie raz w
miesiacu bez zadnej szkody dla "bariery ochronnej"
i tak przez kogos wzgardzone odzywki sa calkiem wazne aby pomoc w
natluszczeniu siersci.
i zawsze ZAWSZE bardzo wazne jest dokladne splukiwanie, przede
wszystkim szamponu

Uzywanie szamponow dla ludzi (w tym dla dzieci) dla psa jest
bledem bo maja inne ph. szampon dla psa ma miec ph 6.5 -7
(czlowieka ph 5.5)

Wystarczy???????????????:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...