Jump to content
Dogomania

Czy można wykąpać psa w "ludzkim" szamponie?:)


Kenzo

Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z szamponem dla psów jest o tyle gorzej, że z reguły ma krótka date wazności albo tylko ja tak trafiam;) Nigdy nie udało mi się zakupic szamponu, który miałby wazność wiecej niż do roku (z reguły jest to pół roku). Nie wiem z czego to wynika, nie zagłebiałam się. Szampony z DR Seidla bardzo sobie chwale i zawsze ich uzywałam.Jedna butla starcza mi spokojnie na dwie porządne kąpiele psa(pucowanko od a do z;)) i jeszcze zostaje 1/3 butli...która wywalam ze wzgledu na krótki termin lub oddaje sasiadce, co by swojego kundelka w nim wyprała;)póki jeszcze termin dobry.Dlatego kupowanie szamponu za 50zł to dla mnie wyrzucenie kasy w błoto, skoro wazny jest np 6 miesiecy a ja psa wykapie w nim raz.

Zawsze kupowałam szampon z odzywką-pies był pachnacy, czysciutki, siersc błyszczała-zauwazyłam tez, że brud sie az tak nie "czepia"-nigdy nie miał pcheł, chorób skóry ani łupieżu...teraz znalazłam szampon dr seidla z serii derma-vet dla psów długowłosych i bede go testowac;)


Apropos szamponów ludzkich-osobiscie miałam ochote wykapać psa w szamponie dla dzieci z ekstraktem z rumianku (dla blondasków;) ) tym z lepszych i chciałam to zrobic tez dla dobra psa-nie wiem dlaczego, ale mnie sie wydaje, że te "psie" szampony sa strasznie agresywne dla skóry...tak mi sie zakodowało w głowie-a dlaczego?nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']seidel moze dla jakis psow sie nada,ale jest nie wydajny:shake:kosztuje 10-15 zl bodajze.No i nie jest to szczyt jakosci;)ale lepsze to niz fafik i inne cuda;)[/QUOTE]

Moim zdaniem bardzo wydajny - zużyłam nie wiem czy 1/5 butelki a prałam w nim psa kilka razy + pranie szelek/smyczy bo akcesoria też czyszczę szamponem dla psów.
Jakość też oceniam dobrze, świetny włos, zero problemów.

Teraz używam hm jakiegoś na G dla yorków /gotlieb?/ i też jestem zadowolona. Wydajny, ładnie pachnie, nie uczula mi psa.
Kąpieli w ludzkim bym nie zaryzykowała mając psa alergika, ja nawet szelek nie upiorę w proszku na wszelki wypadek;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenzo']Witam Was.

Pytanko jak w temacie-czy mozna psa wykapać i "wyprac" w ludzkim szamponie lub dziecięcym? Zawsze sie nad tym zastanawiałam...Dzis byłam w sklepie i przegladałam kosmetyki dla psów-rozbój w biały dzien...te lepsze zaczynały się od 44zł a konczyły na 150zł za szamponik...czy to aby nie taki "chwyt" reklamowy, że człowiek dla psiaka zrobi wszystko i przez to sprzedawcy, żerując na naszej niewiedzy nabijaja sobie kieszeń?Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii;)

Mój piesek naturalnie zawsze był kąpany w psich szamponach ale mnie to inryguje...

prosze o opinie;)[/QUOTE]

Kilka razy zdarzyło mi sie kąpać psy w ludzkim szamponie gdy akurat zabrakło nam psiego. Nigdy żadna z nich nie miała żadnego uczulenia ani problemów typu łupież, wręcz przeciwnie..ruda miała najpiekniejszy włos po szamponie firmy Goldwell:roll:. Jednak staram się używać sprawdzonego szamponu psiego (w naszym przypadku Bio Groom). Kąpiemy psy dość często, a po ludzkim szamponie nie miałabym pewności jak "zareaguje" włos po stałym stosowaniu ludzkiego. Z moich obserwacji szampony w cenie ok. 50 zł są naprawdę bardzo wydajne, a przede wszystkim dobrze się spłukują z sierści (czego nie można powiedziec o ludzkich).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenzo']Z szamponem dla psów jest o tyle gorzej, że z reguły ma krótka date wazności albo tylko ja tak trafiam;) Nigdy nie udało mi się zakupic szamponu, który miałby wazność wiecej niż do roku (z reguły jest to pół roku). [/quote]
Chyba miałaś pecha. Akurat parę dni temu przyszła do mnie przesyłka, zamawiałam szampony Hery i aż pobiegłam sprawdzić - są ważne do lutego 2011 roku a odżywka, którą kupiłam 2 miesiące temu - do września 2011.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Chyba miałaś pecha. Akurat parę dni temu przyszła do mnie przesyłka, zamawiałam szampony Hery i aż pobiegłam sprawdzić - są ważne do lutego 2011 roku a odżywka, którą kupiłam 2 miesiące temu - do września 2011.[/quote]


No to wychodzi na to, ze mam pecha:(

Nawet ten z Derma-VET zakupiony w zeszłym tygodniu był do końca tego roku. Nie ma go juz bo dzis kapałam psa i poszła cała flaszka:razz: ale powiem Wam, że pies jest bialusieńki-czysciutki, sierść lśni-pies jak nie ten;) nie spodziewałam sie, że ten szampon za 7,50zł bedzie umiał tak ładnie "wyprac" psa.Nie jest wydajny ale dobrze sie pieni, szybko spłukuje i naprawde dobrze czyści sierść. Jest z laboratorium Seidla-dla psów długowłosych.

Nastepnym razem kupie coś z Hery;)dla porównania.

Link to comment
Share on other sites

W szamponie dla ludzi nie wyprałbym swojego psa alergika, ani żadnego innego;) Powód-inne pH skóry;)
A używa ktoś na psie odżywek do włosów dla ludzi?
[quote name='Cockermaniaczka']seidel moze dla jakis psow sie nada,ale jest nie wydajny:shake:kosztuje 10-15 zl bodajze.No i nie jest to szczyt jakosci;)ale lepsze to niz fafik i inne cuda;)[/QUOTE]

7,50:diabloti: a wydajny to on jest bardzo... przez 2 lata używania (do końca terminu ważności) zużyłem może 1/4 butelki. Można go jeszcze wodą rozcieńczyć - bardzo dobrze się to sprawdzało u mnie. Jakościowo też bardzo dobrze:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']W szamponie dla ludzi nie wyprałbym swojego psa alergika, ani żadnego innego;) Powód-inne pH skóry;)
A używa ktoś na psie odżywek do włosów dla ludzi?
[/quote]
Owszem, ja ostatnio użyłam Pantene pro-v intensywna regeneracja, ale ja mam pudlowatego, a pudlarze twierdzą, że ph skóry pudla jest zbliżone do ludzkiego :lol: Może zresztą dotyczy to i innych nieliniejących, nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Na moim futrze wypróbowałam ludzkich kilka, pantene i ze skrzypu, Timotei, ale zawsze do włosów delikatnych. Doskonałe jak się psu zachce utytłać w krowim placku na przykład. :evil_lol:

Ale najlepiej sprawdzają się szampony końskie, zero alergii, drapania, szybciej pies się suszy, około 20 minut suszarką (szampon silikonowy), ekstra jak linieje bo silikon wyciąga wychodzący włos i przy suszeniu on wyfruwa. Niesamowite, jak się jeszcze ma odkurzaczową suszarkę, daje efekt tornado :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ja bym jeszcze dodala, ze drozsze szampony czesto sa do rozcienczania z woda (sa bardzo geste), przez co wysoka cena jest tylko pozornie wysoka;) ja kupilam zestaw Hery (odzywka+szampon) i mam i mam i...nie wiem kiedy skoczne - szampon, bo odzywke sie stosuje w malych ilosciach. A psa mam duzego, kapie nawet co 3 m-ce, teraz staram sie przedluzyc do co 4 m-ce.
Dlatego (i z innego powodu) ja tanim szamponom mowie stanowoczo NIE:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja teraz Was zaszokuje. Sama kapie psa w szamponach dla szczeniat, ale moja hodowczyni powiedziala mi, ze ona obecnie sie przestawila na... plyn do naczyn (Fairy sensitive)!!! Polecil jej to M. Gadsby (jesli ktos sie interesuje to wygral on ze swoim pudlem standard grupe na Crufts), ktory to stosuje na wszystkich swoich psach. Ona tez teraz swoje psy w tym kapie, a troche ich ma i jak narazie nie ma zadnych problemow, a pieknie schodzi brud. Ja jej nie slucham, bo jak dla mnie kuracja troche ekstremalna, ale pytalam w paru miejscach i rzeczywiscie coraz wiecej groomerow tego uzywa!! (mowie o Wielkiej Brytanii, polskeigo srodowiska nie znam totalnie).

Link to comment
Share on other sites

OMG!
To ja wam powiem,żebyście dali swoim psom na obiad 2 kilo zamrożonego wołowego...
Mój otworzył kiedyś zamrażalnik, opędzlował taką porcję i ... nic mu nie było, to i wy swoim dawajcie :diabloti:

Jak widać jednemu nie zaszkodzi, a drugiemu tak ...
Po co tak eksperymentować? :roll:
Chyba Wasze psy nie pracują u mechanika i nie są codzienne utytłane w smarze, żeby je trzeba było detergentem prać...
Piach i błoto schodzą zwykłą wodą ...:roll:
Dzisiaj oszczędzicie 30 zł na szamponie, a za jakiś czas może wydacie 300 zł na weta i lekarstwa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nykea']A ja teraz Was zaszokuje. Sama kapie psa w szamponach dla szczeniat, ale moja hodowczyni powiedziala mi, ze ona obecnie sie przestawila na... plyn do naczyn (Fairy sensitive)!!! Polecil jej to M. Gadsby (jesli ktos sie interesuje to wygral on ze swoim pudlem standard grupe na Crufts), ktory to stosuje na wszystkich swoich psach. Ona tez teraz swoje psy w tym kapie, a troche ich ma i jak narazie nie ma zadnych problemow, a pieknie schodzi brud. Ja jej nie slucham, bo jak dla mnie kuracja troche ekstremalna, ale pytalam w paru miejscach i rzeczywiscie coraz wiecej groomerow tego uzywa!! (mowie o Wielkiej Brytanii, polskeigo srodowiska nie znam totalnie).[/quote]
Jestem zaszokowana...

Link to comment
Share on other sites

Taaa... a ja po takim groomerze musiałem psa pod wodą pół godziny trzymać, probując spłukać z niego jakiś wynalazek, bo kilka godzin po strzyżeniu zaczął się drapać, kręcić w kółko i wygryzać zębami sierść na bokach ...

Link to comment
Share on other sites

Długo stosowałam wyłącznie psie kosmetyki z wyższych półek. Podczytałam na podforum pudlowym i widzę, że ludzie eksperymentują i to z powodzeniem, więc też spróbowałam - z ludzką odżywką. Miłym, a zupełnie nieplanowanym zaskoczeniem, była reakcja mojego organizmu - przy psich kosmetykach zabierając się do kąpieli czy czesania musiałam brać leki antyhistaminowe, a przy ludzkiej odżywce zapomniałam wziąć i dopiero po czasie zdziwiłam się, że nic mi nie jest. Może odkrycie - że to nie na roztocza itp. jestem uczulona tylko na psie kosmetyki, a może to przypadek - jeszcze nie wiem.
W przypadku mojego psiaka woda nie wystarczy - bez zastosowania odżywki po prostu nie da się go czesać, a czesać trzeba. Oczywiście po tym eksperymencie dokładnie oglądam psią skórę, czy coś się nie dzieje. Na razie nic. Ludzki szampon na razie sobie odpuszczę, ale z odżywką na pewno spróbuję jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']
W przypadku mojego psiaka woda nie wystarczy - bez zastosowania odżywki po prostu nie da się go czesać, a czesać trzeba. Oczywiście po tym eksperymencie dokładnie oglądam psią skórę, czy coś się nie dzieje. Na razie nic. Ludzki szampon na razie sobie odpuszczę, ale z odżywką na pewno spróbuję jeszcze raz.[/QUOTE]

też od niedawna używam 'ludzką' odżywkę Gliss kur do suchych włosów - efekt murowany:thumbs: no i żadnych negatywnych skutków. Wcześniej używałem odżywkę Hery, ale dosłownie żadnego efektu nie było:roll:

Link to comment
Share on other sites

ja dotąd używałam na moim sznaucerze (w typie) raz płynów psich a raz ludzkich dla dzieci. nie zauważyłam po ludzkich żadnych niekorzystnych zmian:eviltong: łupieżu nie miał nigdy, czyściutki i pachnący:lol: ale to z pewnością zależy od psa. mój jest gróboskórny nic na niego nie działa:evil_lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']też od niedawna używam 'ludzką' odżywkę Gliss kur do suchych włosów - efekt murowany:thumbs: no i żadnych negatywnych skutków. Wcześniej używałem odżywkę Hery, ale dosłownie żadnego efektu nie było:roll:[/quote]
Z psich dość długo używałam Botanical Conditioner z 1 # All System - to jest bardzo dobra odżywka, nie tylko do kąpieli ale również - rozcieńczona wodą - do rozczesywania. Ale po Pantene efekt był porównywalny :lol:

Link to comment
Share on other sites

To i ja sie wypowiem.
Przetestowałam masę psich kosmetyków z górnej półki, ale żaden mnie nie powalił na kolana. Szukałam szamponu, który zmiękczy sierść moich psów, jako że wystawowe nie są, a łatwiej mi rozczesywać miękką sierść (na wystawy musiałyby mieć sztywny włos).
Znalazłam ludzki Dove 'jedwabista gładkość' (szampon i odżywka). Rozczesuje mi się genialnie nawet wielkie kołtuny.
Kąpię w nim obie swoje suki. Co miesiąc, od prawie 4 lat.
Żadnego uczulenia, żadnego łupieżu... Nic.
Jestem zadowolona, więc nie zmieniam. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...