Jump to content
Dogomania

osoba niepełnoletnia właścicielem psa


vikiii

Recommended Posts

Witam, mam pytanie - czy osoba niepełnoletnia (ukończone 16lat) może podpisać umowę a potem figurować w rodowodzie jako właściciel psa?

A jeśli nie może podpisać umowy - to kogo się wpisuje do metryki jako właściciela (nieletniego czy dorosłego który faktycznie kupił psa)?

Szukałam wszędzie, ale nigdzie nie znalazłam informacji na ten temat.
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Czyli hodowca może poprosić, żeby podpisała umowę osoba pełnoletnia?
Czyli to jest bardziej sprawa indywidualna?

Ja może trochę nie na temat, ale mam jeszcze jedno pytanie - mój pies jest zapisany do związku, ma książeczkę pracy, jednak członkiem związku jest moja mama i to na nią jest zapisany Aidi, ona płaci składki itd.
Czy jeśli ja zostanę członkiem związku, mogę psa na siebie przepisać?

Bo teoretycznie mogę, już od jakiegoś czasu, ale słyszałam, że psa przepisać nie można(co teraz wydaje mi się absurdalne i głupie), więc stwierdziłam, że nie mam na razie po co...

Link to comment
Share on other sites

Niedawno kupowalam drugiego psa z czech a ,ze zaraz przed podpisaniem umowy skonczylam 16lat to szczesliwa bylam ,ze moge byc wreszcie "pelnoprawnym" wlascicielem.A tu niespodzianka-hodowczyni poprosila ,zeby na umowie poza mna podpisal sie moj ojciec. No i teraz nie wiem jak to bedzie z papierami bo wszystko jest wyrabiane w czechach i z tad mam pytanie- jak myslicie kto bedzie wpisany jako wlasciciel?? Powiedzialam hodowczyni ,ze to bedzie moj pies ,ale teraz mnie to jakos dziwnie niepokoi...Myslicie ,ze jest mozliwosc ,ze wpisza mnie na wspolwlasnosc z ojcem?:-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PositiveThought']Czyli hodowca może poprosić, żeby podpisała umowę osoba pełnoletnia?
Czyli to jest bardziej sprawa indywidualna?

Ja może trochę nie na temat, ale mam jeszcze jedno pytanie - mój pies jest zapisany do związku, ma książeczkę pracy, jednak członkiem związku jest moja mama i to na nią jest zapisany Aidi, ona płaci składki itd.
Czy jeśli ja zostanę członkiem związku, mogę psa na siebie przepisać?

Bo teoretycznie mogę, już od jakiegoś czasu, ale słyszałam, że psa przepisać nie można(co teraz wydaje mi się absurdalne i głupie), więc stwierdziłam, że nie mam na razie po co...[/quote]

Według mnie możesz psa przepisać ale musi być jakaś "podkładka". Np. umowa darowizny spisana z Twoją mamą.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...