Jump to content
Dogomania

Pralina z Radys w DS. Serdecznie dziękuję Wszystkim za pomoc <3


Recommended Posts

19 godzin temu, Sara2011 napisał:

Kochani, w życiu Pralinki zaszły kolejne zmiany. Podjęłam decyzję o przeniesieniu Pralinki. I nie dlatego że miała źle u szafirków, co to to nie. Wprost przeciwnie, u szafirków Pralinka miała wspaniale, zresztą jak wszystkie psiaczki. Mam nadzieję ze Hania nie ma mi za złe , ze podjęłam taką decyzję, wiem że było jej bardzo smutno jak żegnała Pralinkę. Mi też jest smutno bo to są bardzo trudne decyzje. Bardzo szafirkom dziękuję za opiekę na Pralinką,  za tę jak przyjechała z Radys i potem jak wróciła z adopcji. Jesteście Kochani <3.  Uczepiłam się jednak jak tonący brzytwy tego, ze w nowym miejscu będzie musiała maszerować na spacery bo zamieszkała w bloku i nie ma innego wyjścia i może to wpłynie na zmniejszenie jej wagi. Pralinka zamieszkała w Krakowie u naszej Dogomaniaczki AniaB.  Pralinka wczoraj pojechała z szafirkiem do Anecik a stamtąd do Krakowa. Bardzo dziękuję p.Piotrowi za transport, anecik za pomoc  i AniB, że podjęła się tego trudnego wyzwania :).

Jak na pierwszy dzień dzisiaj w Krakowie, Pralinka całkiem dobrze sobie radzi :). Dalsze wieści będą już napływały od AniaB :).

Ja oczywiście mam wyrzuty sumienia, że wyrwałam ją ze znanego jej środowiska ale cały czas mam nadzieję ze codzienne spacery przyczynią się do utraty wagi. Mam nadzieję, że znajdę dla niej w końcu DS taki już na zawsze .

Koszt transportu Nowa Sól -Anecik wyniósł 80zł.

Saro, pokryję ten koszt dochodem z bazarku. Wpłacę od razu na konto Szafirki za wszystkie psiaki, które wiózł Szafirek.

Link to comment
Share on other sites

Sylwia na swoim wątku napisała:

link do wątku:

"

Szymon Marut Poszukuje psa dla dziecka autystycznego
(..)
Mieszkam w Kolbuszowej w bloku
"

Pan się interesował Niki, ale ona juz w domu, a te dwa male ala husky, obawiam sie, ze zabardzo haszczakowe z adhd, no i niezbyt cierp0liwe, czy delikatne..

 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, jankamałpa napisał:

Sylwia na swoim wątku napisała:

link do wątku:

"

Szymon Marut Poszukuje psa dla dziecka autystycznego
(..)
Mieszkam w Kolbuszowej w bloku
"

Pan się interesował Niki, ale ona juz w domu, a te dwa male ala husky, obawiam sie, ze zabardzo haszczakowe z adhd, no i niezbyt cierp0liwe, czy delikatne..

 

Pomyślałam o Pralince i  dlatego podesłałam wiadomość

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Zmieniłam zdjęcia w ogłoszeniu Pralinki. Ja mam w tytule: mix pinczer, ale od razu pierwsze zdanie, że to nie ratlerek a już prędzej mix pinczera średniego, bo Pralinka waży tyle i tyle i ma do zrzucenia trochę. Ludzie niestety nie czytają :(

Dziękuję Tysiu :).

 

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, Anula napisał:

A co słychać u Pralinki? Jak się zaaklimatyzowała w nowym miejscu?

U Pralinki wszystko dobrze. Rządzi tam psim  towarzystwem i nie daje sobie w kaszę dmuchać. Zabiera Kerii zabawki. Obszczekuje ludzi z tarasu. Pakuje się na noc do łóżka i śpi z Anią :).

Ania obiecała zrobić jakies fotki, pewnie lada dzień wstawi to coś napisze więcej :).

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Sara2011 napisał:

U Pralinki wszystko dobrze. Rządzi tam psim  towarzystwem i nie daje sobie w kaszę dmuchać. Zabiera Kerii zabawki. Obszczekuje ludzi z tarasu. Pakuje się na noc do łóżka i śpi z Anią :).

Ania obiecała zrobić jakies fotki, pewnie lada dzień wstawi to coś napisze więcej :).

Super wiadomości.A ogłoszenia idą? Trzeba zmienić na Kraków,Katowice.

Link to comment
Share on other sites

Juz podaje nieco wiadomosci i moich obserwacji na temat Pralinki, a wlasciwie poki co Praliny:D:D. Pralina radzi sobie u mnie znakomicie, pierwsze dwa dni przesiedziala pod krzeslem gdzie poscielilam jej kocyki, natomiast juz na trzeci dzien stwierdzila ze duze psy nie robia jej krzywdy i natychmiast przeniosla sie ze spaniem do mnie do lozka a na czas dzienny na podnozek przy sofie:D.. Niestety ma apetyt, melduje sie przy kazdym szelescie worka lub papieru, ale ja jestem twarda, dostaje mniejsze porcje suchej karmy z odrobina puszki dwa razy dziennie oraz raz na kilka dni male ucho z krolika do zucia. . Chodzimy rowniez na spacery trzy razy dziennie, musze tu przyznac ze Pralina kondycje ma znakomita, dotrzymuje kroku mojej Kerii, ktora jest mixem labradora i posokowca i ma dosc dlugie nogi, wiec idzie szybko. Pralina dzielnie podaza rowno z nia, tak ze pod wzgledem spacerow i ruchu najwyrazniej wczesniej brakow nie miala:D Co weekend w sobote i niedziele zabieram suczydla na pobliskie ląki, probowalam spuszczac Praline ze smyczy ale niestety nie mam do niej na tyle zaufania i musi chodzic na uwiezi:(.. Coz,  Pralina ma sluch wybiorczy i boje sie ze odbiegbnie sobie gdzies niekontrolowanie.. Dodatkowo z tego co zaobserwowalam sunia raczej jest z tych odwaznych, nie boi sie niczego i wydaje mi sie ze im bardziej bedzie poznawac teren tym mniej bedzie sie bala oddalac.. Ja w kazdym razie nie puszczam jej wolno, chociaz Pralinka uwielbia biegac i widze ze z checia by pobiegla glebiej w trawe:(

W domu Pralina strozuje za cala trojke, a gdzie by tam moglo cos na klatce sie wydarzyc! Pralina natychmiast uslyszy i naszczeka:D:D Pod balkonem tez nic sie nie przemknie, Pralina od razu to zglosi lub nastraszy:D Jedyne czego sie obawia to obiektywu aparatu i lampy blyskowej bez ktorej przy obecnej aurze i ciemnosciach nie da sie podzialac i na wiekszosci zdjec ktore udalo mi sie zrobic ma mine nieszczwesliwa lub przestraszona..

Link to comment
Share on other sites

No niestety:(, Pralina ma nadwagę jak widać:(.. Mam.nadzieje jednak ze powoli ruszy ze zrzucaniem, ona ma prawdopodobnie tendencje do tycia, do tego ma krótkie łapki i tym bardziej tusza jest widoczna. Ale nie martwmy sie na zapas, wierze ze niebawem Pralina zacznie przekształcać się w Pralinke:):)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Poker napisał:

Jakie chrupki ona dostaje do jedzenia?

U szafirki jadła Brit Premium Light ale przed wyjazdem od szafirki karma się kończyła. Kiedy Pralina pojechała do Ani to jadła przez kilka dni karmę, którą jedzą psiaczki Ani.

Teraz zamówiłam jej karmę Hills weight reduction. Jest bardzo droga bo 12kg work kosztuje 209zł ale chciałabym przetestować czy będą jakieś efekty i czy jest lepsza od tej poprzedniej czy tylko różni się ceną (mam nadzieję że jednak będą jakieś efekty, opinie o niej są całkiem dobre). Dzisiaj ta karma dotarła do Ani i pierwszą porcję Pralina zjadła ze smakiem. Oczywiście chciała więcej ale Ania jest nieugięta -nie ma dokładek :).

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...