Jump to content
Dogomania

Mam psa ze schroniska.


macho800

Recommended Posts

Witam, moja córka po wakacjach idzie na ogrodnika do szkoły Zespół Szkół nr 27 ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie.

Dwa tygodnie temu wzięliśmy psa ze schroniska, jak córka wychodzi z domu to beza(pies) piszczy ciągle.

Jak nauczyć psiaka ,że zostawanie sam w domu albo bez córki to nic złego? Przecież jak córka wyjdzie na cały dzień

to sąsiedzi się wkurzą.

Link to comment
Share on other sites

Na początku jak się bierze psa to dobrze byłoby mieć kilka dni urlopu na wzajemne poznanie. A zostawania w domu radzę uczyć stopniowo - zacząć od wychodzenia na chwilę za drzwi, jak pies jest cicho - nagroda, potem te wychodzenia wydłużać, psiak skojarzy, że nic złego się nie dzieje a za spokój jest nagroda, jest szansa, że powoli się uspokoi bo teraz to jest stres, nowy dom, nowi ludzie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.07.2018 o 09:46, macho800 napisał:

Córka ma wolne bo ma wakacje, ale ten pies ma świra jak nie ma córki, ale jak ktoś inny wychodzi to jest ok. W tym jest kłopot, czemu pies tak szaleje za córką?

Czy to tak wakacje rozleniwiają , że nie ma odzewu?

Link to comment
Share on other sites

Założyłeś (założyłaś) w złym dziale wątek, nie wszyscy tutaj zaglądają.
Skąd jesteś? Bardzo polecam kontakt z dobrym szkoleniowcem w okolicy, pokaże co i jak - bo psa zostawania samemu trzeba nauczyć. być może to wszystko to objawy lęku separacyjnego, przydałoby się odciąć "pępowinę" psią od córki, nauczyć odpoczywania. Zakazać wymuszania kontaktów itd - to człowiek powinien inicjować zabawy i zajęcia, a nie pies. I do tego poćwiczyć nad zaufaniem. Dużo do pisania, dużo ogólników też z mojej strony, ale to dlatego, że nie znam konkretnie Waszej sytuacji. Najlepiej będzie jak poradzicie się fachowca. Jeżeli podasz chociaż okolice większego miasta, w którym mieszkacie, będzie łatwiej kogoś polecić.

Może tutaj zajrzy Sowa, nasze guru szkoleniowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 9.07.2018 o 23:36, Tyś(ka) napisał:

Założyłeś (założyłaś) w złym dziale wątek, nie wszyscy tutaj zaglądają.
Skąd jesteś? Bardzo polecam kontakt z dobrym szkoleniowcem w okolicy, pokaże co i jak - bo psa zostawania samemu trzeba nauczyć. być może to wszystko to objawy lęku separacyjnego, przydałoby się odciąć "pępowinę" psią od córki, nauczyć odpoczywania. Zakazać wymuszania kontaktów itd - to człowiek powinien inicjować zabawy i zajęcia, a nie pies. I do tego poćwiczyć nad zaufaniem. Dużo do pisania, dużo ogólników też z mojej strony, ale to dlatego, że nie znam konkretnie Waszej sytuacji. Najlepiej będzie jak poradzicie się fachowca. Jeżeli podasz chociaż okolice większego miasta, w którym mieszkacie, będzie łatwiej kogoś polecić.

Może tutaj zajrzy Sowa, nasze guru szkoleniowe.

A takie szkolenia kosztują?

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, macho800 napisał:

A takie szkolenia kosztują?

A jak myslisz?Czy ktos gdziekolwiek pracuje za darmo?Dostajesz wynagrodzenm\ie za swoja pracę?Trener również.

Zaczynacie zycie (pies także) - wspólne i mam nadzieje,na lata...Warto zainwestować,żeby to były naprawdę dobre lata i dla psa i dla Was.

Piszesz,ze jest lepiej,więc moze piesek zrozumie,że córka do niego wraca,a i wy jesteście jego rodziną.Oby.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...