Jump to content
Dogomania

Drugi pies i agresja między starym


Ulapi

Recommended Posts

Witam, jak w tytule wzielismy psa numer dwa i zaczely sie problemy. Ale od początku - od 4 lat mamy ok 7 letnia suczka labradora. Jest bardzo spokojna i opanowana, na spacerach ignoruje szczekanie innych psów. Była adoptowana. Kilka dni temu wzięliśmy husky że schroniska, chłopak, ok 6 lat. Mieli kilka spacerów razem, wybieg i było ok. Wprowadzenie do domu też zrobiliśmy zgodnie z zasadami ale niestety o ile na zewnątrz kontakt był spoko to w domu nasza labradorka nie lubi swojego nowego kolegi. Kiedy przechodzi niedaleko jest warczenie, później się rzuca ale to jest tak jak czasem jakiś pies chce się pozbyć natręta bez gryzienia ale niestety on wtedy zaczyna walczyć z nią. Pierwszego dnia była najgorsza walka, musieliśmy zabrać labradorke do weta żeby opatrzył ranę. Na szczęście obeszło się bez szwów. Od tego czasu zauważyłam też że on jest agresywny kiedy ona coś je. Dałam im jeść w małej odległości, on skończył pierwszy i zaatakował ją kiedy jadła. Owszem leżały już obok siebie, zrelaksowane itp ale zawsze staram się mieć je na oku. Husky nie jest agresywny do innych psów, małe szczekajace olewa.

Jest tak że ona boi się wejść do domu, siedzi przy drzwiach wejściowych i nie chce wejść do salonu. Serce mi pęka na myśl o tym że mój pies jest taki zestresowany we wlasnym domu. 

Link to comment
Share on other sites

Musisz ustalić hierarchię między nimi. Ja jak wprowadzałam do domu nowego psa to od początku tego nowego ustawiałam na końcu czyli na spacer wychodził ostatni, miske stawiałam jemu na końcu choć jadły obok siebie, smakołyki też wg kolejności.

Na szczęście mnie się to jakoś udawało i moje psy nigdy ze sobą nie walczyły.

Ale faktycznie masz problem, musisz je na razie pilnować i nowemu pokazywać, że sunia jest ważniejsza zwłaszcza, że to przeciez sunia.

Link to comment
Share on other sites

Starałam sie ustalać hierarchie i husky zawsze wchodzi drugi, przepuszcza labradorke ale on się chyba czuje panem i władcą. Może być liderem, spoko ale żeby mi nie skrzywdził psa. W stosunku do ludzi jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Mam 2 adoptowane samce i na początku też nie było łatwo. Przede wszystkim muszą wiedzieć, że to Ty jesteś alfa-suką  i decydujesz o wszystkim. Powinni mieć miski w sporej odległości od siebie, nawet w innych pokojach, ale to już wiesz :/ Pierwsze dni w nowym domu są dla nowego psa stresujące i reaguje bardziej nerwowo. Nie powinnaś go zbytnio rozpieszczać, bo zacznie myśleć, że jest ważniejszy od suczki. Ja traktowałam oba psy jednakowo od początku, chociaż starszy dostawał wszystko najpierw. Jak tylko widziałam, że zanosi się na walkę to albo  'warknęłam' ostro (jak sytuacja była poważna) albo odwołałam młodego i pochwaliłam go gdy do mnie przyszedł. Walki stopniowo ustały po ok. 2 tygodniach i psy się zaakceptowały. 

Na Twoim miejscu jak najszybciej zainwestowałabym w chociaż jedno spotkanie z behawiorystą, który wszystko wyjaśni lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...