Jump to content
Dogomania

CZY TO NA PEWNO NIEDOCZYNNOŚĆ


MARGO1971

Recommended Posts

Witam,
szukam pomocy w celu właściwej diagnozy psa, rasy golden wiek 11 lat . Nie znam jego przeszłości , piesek został znaleziony W marcu ubiegłego roku pies stał się senny zmęczony , sierść tłusta w dotyku , miał okresowe problemy z przelykaniem, nieposkromiony ogromny apetyt i był wręcz chudy.
Badania z dnia 30 marca 2017 r :
ft4 <3,86
T4 0,46
cholesterol 8,1 ( norma <10,3 nmol/l )
Wtedy zalecono psu 2 x 200 mikrogramów Euthyroxu .
Ponieważ pies przełykał dalej jak się dużo późnej okazało z zupelnie innych powodow , profesor podniósł dawkę do 2 x 350 mikrogramów.

W okresie od sierpnia 2017 r do maja 2018r psu podawano sterydy : enocorton, budosenidum, pabi dexamethazon.......
W tym czasie pies bardzo schudł przy jednoczesnym ogromnie silnym apetycie .
W maju 2018 - 10 dni po odstawieniu sterydów wykonane badania w kierunku tarczycy:
fT4 29,3 pmol/l ( 7,7 - 47,6)
TSH < 0,03 ng/ml ( <0,60)
ft3 2,9 pmol /l ( 3,7 - 9,2 )
cholesterol 207,3 ( 120 - 391 )

Czy sterydy mogły zaburzyć pracę tarczycy ,czy on na pewno miał niedoczynność i czy zła praca tego gruczołu może mieć wpływ na wagę psa .

Link to comment
Share on other sites

W takim razie nie mogę pomóc...przykro mi,bo o leczeniu psa nie chcę się również wypowiadać.Aktualna jest rada o kontakcie (pilnym) z endokrynologiem.

Stawianie diagnoz przez internet jest nieetyczne I wysoce ryzykowne,naprawde przykro mi,Margo.Pozostaje wierzyć,że moze niemieccy weci 'ogarną' zdrowie psa.Serdecznie Wam tego zyczę.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...