Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Witam, przepraszam jeśli nie doczytałam. Możliwe że temat już był, jednak nigdzie nie widziałam wzmianki o szczeniakach. Moja suczka ma 8 tygodni i mam ją od jakichś 6 dni, co noc musiałam wstać o 1 a następnie o 4 aby nie mieć kupki ani wielkiej kałuży na środku pokoju, w dzień nie ma problemu bo jest cały czas na polu, lub gdy pada wychodzę z nią co 2-3 godziny. Dostaje suchą karmę 4 razy dziennie według zaleceń producenta o 9,13,16 i 20. Wczoraj przyznaje się bez bicia nie dostała ostatniej porcji ponieważ spała (tak wiem, głupi powód. Ale ona ma tendencję do tego że gdy ja budzę ona bez wahania wraca na posłanie i zasypia, czasami nawet nie musi wracać na posłanie !! O.o także było to problematyczne). W związku z tym ostatni posiłek dostała o 16, zanim zasnęła byłam z nią na spacerze a później o 22 wyprowadziłam na pole. O dziwo wytrzymała całą noc. I teraz nie wiem czy ostatnie karmienie przenieść na 18 czy jak czytałam karmić ją późnym wieczorem np o 22. Proszę pomozcie

Link to comment
Share on other sites

Osobiście jestem przeciwna karmieniu rosnących szczeniąt suchą karmą ale jak już musisz to trudno.

W tym wieku może jeszcze dostawać jedzenie i 5 razy dziennie, poza tym powinna jeść wtedy kiedy jest głodna, skoro woli spać niż jeść to nic na siłę.

W swoim życiu odchowałam już wiele szczeniąt i starałam się karmić regularnie ale mimo wszystko jadły kiedy i ile chciały i wyrastały na silne i zdrowe psy. Ale ja cale życie karmię swoje psy naturalnie czyli przede wszystkim miesem z dodatkami, szczenięta dostawały również ser, mleko, jajka, jarzyny.

Odchowałam też parę miotów i moje psy u swoich nowych wlascicieli dożywały dobrego wieku szczególnie jak ludzie słuchali moich rad.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...