Jump to content
Dogomania

Filigranowa Kami po 5 latach wspaniałego życia w kochającej rodzinie odeszła po krótkiej i ciężkiej chorobie nowotworowej [*]


Recommended Posts

11 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Dzwoniłam do Pani i szybko doszłyśmy do wniosku, że zbyt wiele jest niewiadomych, żeby narażać maleńka na taką podróż. To ponad 500 kilometrów.

Trudno przewidzieć jak Pani pies zareaguje na Kami. Poza tym Pani jest alergikiem i z tego powodu może adoptować tylko (?) pudelka (Kami pudlem nie jest). Kami też mogłaby niezaaceptować psa rezydenta. 

Definitywnie maleńka nie pojedzie tak daleko.

 

Za dużo niewiadomych, żeby mogła się udać taka adopcja.
 

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Ellig napisał:

Za dużo niewiadomych, żeby mogła się udać taka adopcja.
 

Eluś, rozmawiałyśy o tym długo. Obie podjęłyśmy decyzję, że trzeba szukać domku bliżej:) ja mogę się tylko cieszyć, że jak zawsze miałyśmy to samo zdanie:)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Eluś, rozmawiałyśy o tym długo. Obie podjęłyśmy decyzję, że trzeba szukać domku bliżej:) ja mogę się tylko cieszyć, że jak zawsze miałyśmy to samo zdanie:)

Ewuniu, tak własnie :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nesiowata napisał:

Szybko znajdzie dom.  Ważne, że ludzie ją widzą. Zresztą - trudno nie zauważyć  takiego psa.

Przypominam że Kami jeszcze nie ma ogłoszeń. Poczekamy na lepszą pogodę i popstrykamy zdjecia. Na razie cały czas leje.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Nesiowata napisał:

Szybko znajdzie dom.  Ważne, że ludzie ją widzą. Zresztą - trudno nie zauważyć  takiego psa.

Też tak uważam.

1 godzinę temu, Anecik napisał:

Przypominam że Kami jeszcze nie ma ogłoszeń. Poczekamy na lepszą pogodę i popstrykamy zdjecia. Na razie cały czas leje.

No właśnie:) Pani była zainteresowana nią po zobaczeniu zdjeć z dredami na FB w grupie pudelków.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Ewa Marta napisał:

 

No właśnie:) Pani była zainteresowana nią po zobaczeniu zdjeć z dredami na FB w grupie pudelków.

Kami nie jest pudlem,nie ma kręconej sierści od skóry.Nie trzeba mylić ludzi.W ogłoszeniach najlepiej nic nie pisać.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Anula napisał:

Kami nie jest pudlem,nie ma kręconej sierści od skóry.Nie trzeba mylić ludzi.W ogłoszeniach najlepiej nic nie pisać.

W ogłoszeniu nie ma ani słowa, że Kami jest pudlem. Za to pierwsze moje zdania to takie (na grupie pudlowej), że zapewne Kami tutaj nie pasuje, bo nie jest rasowcem, jest kundelkiem (teraz akurat parafrazuję swoje słowa, ale sens był taki, że Kami nie jest pudelkiem - pod spodem nawet ludzie rozmawiali między sobą, jakiego typu jest Kami, jaką rasę może mieć w przodkach). Dlatego dziwię się też tej kobiecie, że ona mocno uparła się na Kami z racji, że pudel - nie było o tym nawet w tekście. Pomijając fakt, że pudle też mogą uczulać, to wierutna bzdura, że pudle nie uczulają.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Anula napisał:

Kami nie jest pudlem,nie ma kręconej sierści od skóry.Nie trzeba mylić ludzi.W ogłoszeniach najlepiej nic nie pisać.

Wiem kochana, dlatego powiedziałam Pani, że nie jest pudelkiem i że to kundelek. Na pudelkach ratunku dla niej szukała Tyśka, kiedy Kami była jeszcze w schronisku. Były jej zdjęcia i nikt nie twierdzil, że jest pudelkiem. Ale ludzie sami sobie dopowiadają...

Link to comment
Share on other sites

Tak, ogłaszałam, przyznaję się bez bicia :) I powtórzę raz jeszcze: ogłaszałam ją jako zadredziony kundelek, a nie jako pudel, nie wprowadzałam nikogo w błąd. Na tej grupie wrzucane są zadredzione kundelki, nikt raczej nie liczy na to, że spotka tam rasowca. Czasem się trafiają bardziej w typie, ale większość to raczej zwykłe, zaniedbane kundelki i nikt tam "ściemy nie wali" (wybaczcie za kolokwializm). Kami od początku jest kundelkiem, została wrzucona tylko na pudlową grupę (za zgodą zresztą ewu) dlatego, że tam są empatyczni ludzie, którzy szczególnie są wyczuleni na "dredziaki". Nie uważam tego za oszustwo czy wprowadzanie w błąd.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Anula, ale nikt nie kwestionuje tego, że Kami nie jest pudelkiem. Bo nie jest i nikt jej nie ogłasza jako pudel. :)

Okey.Ja nie mam nic przeciw temu tylko chciałam pokazać jak autentycznie wygląda psiak w typie pudla.Miałam mieszane uczucia,że Kami jest wstawiona na pudle w potrzebie i tyle.

Na wątku się przewijało słowa,że jest podobna do pudla.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Tak, ogłaszałam, przyznaję się bez bicia :) I powtórzę raz jeszcze: ogłaszałam ją jako zadredziony kundelek, a nie jako pudel, nie wprowadzałam nikogo w błąd. Na tej grupie wrzucane są zadredzione kundelki, nikt raczej nie liczy na to, że spotka tam rasowca. Czasem się trafiają bardziej w typie, ale większość to raczej zwykłe, zaniedbane kundelki i nikt tam "ściemy nie wali" (wybaczcie za kolokwializm). Kami od początku jest kundelkiem, została wrzucona tylko na pudlową grupę (za zgodą zresztą ewu) dlatego, że tam są empatyczni ludzie, którzy szczególnie są wyczuleni na "dredziaki". Nie uważam tego za oszustwo czy wprowadzanie w błąd.

Szukałaś dla niej pomocy, to jest najważniejsze. Nie możesz odpowiadać za ludzi, którzy nie doczytają, tylko coś sobie sami dopowiedzą, jak ta Pani, która chciała Kami, bo jest pudelkiem:) Nie martw się tym, bo ja i tak rozmawiam z każdym potencjalnym domem i jasno mówię, że to uroczy kundelek:) 

Link to comment
Share on other sites

Żeby rozluźnić atmosferę to widziałam kiedyś pana (Japończyka, he, bo mam w okolicy japońska szkołę, więc musiał to być Japończyk)

z 3 małymi pudelkami w różnych odcieniach brązu: czyli beżowy, rudy?, czekoladowy

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kami od dzisiaj paraduje w obroży Foresto. Poprosiłam Anecik o jej zakup, bo nie do końca ufam spotom podawanym na skórę. Żeby było szybciej, Anetka odstąpiła jedną z zakupionych dla własnych psiaków, a potem zamówi jedną dodatkową. Bardzo dziękujemy!

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Ewa Marta napisał:

Kami od dzisiaj paraduje w obroży Foresto. Poprosiłam Anecik o jej zakup, bo nie do końca ufam spotom podawanym na skórę. Żeby było szybciej, Anetka odstąpiła jedną z zakupionych dla własnych psiaków, a potem zamówi jedną dodatkową. Bardzo dziękujemy!

 

 

Nie zdążyłam pochwalić :)

Rzeczywiście damessa [paraduje od dzisiaj w foresto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Damessa smutna bo jej ukochany Pan musiał pojechać...zostałam ja w odwodzie hahaha. Z czystością coraz lepiej ale wpadki się zdarzają. Damy dostały od Ewy Marty legowisko - bardzo dziękuję - jak braknie kanapy pewnie tam zalegną hahaha. Chociaż Betinka pewnie będzie korzystać bo nie jest kanapowa. Na razie testują Mimronki i Tycia.

Od Elig dostały zabawki  za co również serdecznie dziękuję - na razie są testowane przez Ronisia - damska część się nie odzywa bo to jedyny facet póki co to co mają mówić :)

 

Ja również dziękuję z calego serca za kocyki i poszwy - idą te rzeczy jak woda a przy takiej pogodzie jak ostatni to ciągle są potrzebne nowe. Pomijam skubaczy :)

362077185_DSC_10001.JPG.c999e03545d029147bca8bab5284847e.JPG

 

106070139_DSC_09991.JPG.fca4ba741bcedd047cbfce39dd07ddb4.JPG

 

796769615_DSC_10011.JPG.f9e924b8303b629e940088c877e236c7.JPG

 

Ps. Legowisko idealnie dobrane do dodatków w salonie...hahahaha

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...