Jump to content
Dogomania

Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia


Recommended Posts

Dla Abi w moim przekonaniu jedynym ratunkiem to jest domowe DT.Musi przebywać na okrągło z ludźmi,obcować z nimi,widzieć ich,obserwować ich życie i w nim uczestniczyć.W przypadku wycofanego psiaka,siedzącego w odosobnieniu,skazanego na własne myśli,na zajęcie się sobą, resocjalizacja jest bardzo trudna i w zasadzie nie przynosi efektu.Tak sądzę,ponieważ raz miałam na BDT pieska,sznaucera bardzo wycofanego,który przyjechał ze schronu na środkach uspakajających (był wyciągany z budy na chwytaku)było ciężko nawet bardzo ciężko ale był skazany na nas,na przebywanie z nami,na mój dom i udało się go wyprowadzić na prostą.Przechodziłam nie raz załamanie,że nie dam rady,nie umiem,nie mogę już walczyć o to aby stał się normalnym psiakiem.Stał się cudownym,fantastycznym psiakiem.Jego dawniejsze zachowanie nigdy nie wróciło.

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Anula napisał:

Dla Abi w moim przekonaniu jedynym ratunkiem to jest domowe DT.Musi przebywać na okrągło z ludźmi,obcować z nimi,widzieć ich,obserwować ich życie i w nim uczestniczyć.W przypadku wycofanego psiaka,siedzącego w odosobnieniu,skazanego na własne myśli,na zajęcie się sobą, resocjalizacja jest bardzo trudna i w zasadzie nie przynosi efektu.Tak sądzę,ponieważ raz miałam na BDT pieska,sznaucera bardzo wycofanego,który przyjechał ze schronu na środkach uspakajających (był wyciągany z budy na chwytaku)było ciężko nawet bardzo ciężko ale był skazany na nas,na przebywanie z nami,na mój dom i udało się go wyprowadzić na prostą.Przechodziłam nie raz załamanie,że nie dam rady,nie umiem,nie mogę już walczyć o to aby stał się normalnym psiakiem.Stał się cudownym,fantastycznym psiakiem.Jego dawniejsze zachowanie nigdy nie wróciło.

Tak masz rację, to by było fantastycznie. Tylko, że ja nie znam nikogo, kto takie DT prowadzi. Może któraś z cioć by coś podpowiedziała.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Tak masz rację, to by było fantastycznie. Tylko, że ja nie znam nikogo, kto takie DT prowadzi. Może któraś z cioć by coś podpowiedziała.

A może zrobić ogłoszenia w typie poszukujemy DT dla Abi i opisać krótko sytuację.Abi jest śliczna i przyciąga wzrok.Być może DT stanie się DS.Niekiedy tak bywa.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Anula napisał:

Dla Abi w moim przekonaniu jedynym ratunkiem to jest domowe DT.Musi przebywać na okrągło z ludźmi,obcować z nimi,widzieć ich,obserwować ich życie i w nim uczestniczyć.W przypadku wycofanego psiaka,siedzącego w odosobnieniu,skazanego na własne myśli,na zajęcie się sobą, resocjalizacja jest bardzo trudna i w zasadzie nie przynosi efektu.Tak sądzę,ponieważ raz miałam na BDT pieska,sznaucera bardzo wycofanego,który przyjechał ze schronu na środkach uspakajających (był wyciągany z budy na chwytaku)było ciężko nawet bardzo ciężko ale był skazany na nas,na przebywanie z nami,na mój dom i udało się go wyprowadzić na prostą.Przechodziłam nie raz załamanie,że nie dam rady,nie umiem,nie mogę już walczyć o to aby stał się normalnym psiakiem.Stał się cudownym,fantastycznym psiakiem.Jego dawniejsze zachowanie nigdy nie wróciło.

Anulko, pozwoliłam sobie przekopiować Twój wpis na wątek Tigry, bo to bardzo mądre słowa.

Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe.

Tigruni też by się przydał taki domwy tymczas, gdzie będzie skazana na uczestniczenie w codziennym życiu rodziny

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Być może to jest ten dobry pomysł Anulko. Przygotuję treść.

Ja przygotowałam taki tekst,można dopracować go, poprawiać,zmieniać,zaakceptować albo nie:

Abi - cudna sunia w typie teriera poszukuje domu tymczasowego albo stałego.

Abi to 2 letnia przepiękna suczka w typie teriera o dłuższej sierści.Jej historia jest bardzo smutna.Od szczeniaka przebywała w Schronisku, praktycznie bez kontaktu z człowiekiem,żyjąca w swoim jedynie znanym zawężonym mocno otoczeniu.Ludzie o czułym sercu dla zwierząt postanowili jej pomóc.Umieścili Abi w Hoteliku dla Zwierząt(Góra Siewierska-woj.śląskie) wierząc,że sunia zapomni to co złe a odnajdzie to co dobre.Po 3 miesiącach pobytu, Abi nauczyła się chodzić na smyczy,wyciszyła się ale nadal unika kontaktu z człowiekiem,woli żyć w swoim świecie.Dlatego poszukujemy dla Abi domu tymczasowego albo stałego aby mogła przebywać w warunkach domowych,blisko człowieka,obserwować życie ludzi i uczyć się go.Sunia wymaga domu bardzo spokojnego,pragnącego dać jej ogromną ilość ciepła,zrozumienia i poświęcenia dla niej czasu.

Abi toleruje psy i koty,nie jest wrogo nastawiona do nich.Bardzo lubi spacery(a więc dom aktywny),ładnie chodzi na smyczy,zachowuje czystość.Jest wysterylizowana,waży 13,5kg,w kłębie ma 45cm,posiada czip i pełny pakiet szczepień.

Podaruj Abi miejsce w swoim domu i siebie aby mogła nauczyć się,że człowiek nie jest tylko złem a tylko całym dobrem.

Kontakt:

OLX zasponsoruję,wyróżnię na miesiąc.Myślę,że ogłoszenia na Katowice,Kraków,Opole,może na Wrocław.

Zdjęcia warto wyszukać bardzo dobre z dwóch wątków 8 szt bo to podstawa do sukcesu w poszukiwaniu domu.

Jeszcze coś Abi jest młodziutka,a więc nie poszukiwałabym domu ze seniorem tylko domu z młodymi ludźmi,którzy zazwyczaj mają duży potencjał w działaniu,w życiu,w osiągnięciach,są bardziej energiczni,aktywni, natomiast senior nie ma ochoty na jakieś działania jedynie krótki spacerek,fotel,telewizor i oglądanie 100tyś. seriali,którym są bardzo wierni.

I jeszcze dopisuję,że przez spacery też bardzo nawiązuje się pozytywna relacja człowiek-  pies.Czym więcej tych spacerów tym lepiej.Pies poznaje swojego towarzysza na spacerze i siłą rzeczy utrzymuje z nim kontakt.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, Anula napisał:

Ja przygotowałam taki tekst,można dopracować go, poprawiać,zmieniać,zaakceptować albo nie:

Kontakt:

OLX zasponsoruję, wyróżnię na miesiąc.Myślę,że ogłoszenia na Katowice,Kraków,Opole,może na Wrocław.

Zdjęcia warto wyszukać bardzo dobre z dwóch wątków 8 szt bo to podstawa do sukcesu w poszukiwaniu domu.

Piękny tekst, bardzo dziękuję. Postaram się jak najszybciej przygotować ogłoszenie.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Anula napisał:

OLX zasponsoruję,wyróżnię na miesiąc.Myślę,że ogłoszenia na Katowice,Kraków,Opole,może na Wrocław.

Zdjęcia warto wyszukać bardzo dobre z dwóch wątków 8 szt bo to podstawa do sukcesu w poszukiwaniu domu.

Jeszcze coś Abi jest młodziutka,a więc nie poszukiwałabym domu ze seniorem tylko domu z młodymi ludźmi,którzy zazwyczaj mają duży potencjał w działaniu,w życiu,w osiągnięciach,są bardziej energiczni,aktywni, natomiast senior nie ma ochoty na jakieś działania jedynie krótki spacerek,fotel,telewizor i oglądanie 100tyś. seriali,którym są bardzo wierni.

 

Kochana Elik, mimo mnóstwa zajęć, chorych piesków i problemów z Emi, zgodziła się wystawić ogłoszenia na olyx.

Co do seniorów czy młodych ludzi - może być różnie. Znam seniorów, którzy niedawno przyjęli wycofaną, agresywną suczkę i pracują z nią codziennie, bo właśnie mają czas i chęci. Zawsze przyjmowali do domu "problematyczne" psy. Mam nadzieję, że Abi też trafi na takich ludzi.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Kochana Elik, mimo mnóstwa zajęć, chorych piesków i problemów z Emi, zgodziła się wystawić ogłoszenia na olyx.

Co do seniorów czy młodych ludzi - może być różnie. Znam seniorów, którzy niedawno przyjęli wycofaną, agresywną suczkę i pracują z nią codziennie, bo właśnie mają czas i chęci. Zawsze przyjmowali do domu "problematyczne" psy. Mam nadzieję, że Abi też trafi na takich ludzi.

Jeżeli to miałby być DT to zgadzam się z Tobą,natomiast DS nie.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Ogłoszenie Abi na Katowice

https://www.olx.pl/oferta/abi-cudna-sunia-w-typie-teriera-szuka-domu-tymczasowego-albo-stalego-CID103-IDvLQtg.html

Anulko, jak wyróżnisz to daj znać, pokażę to na wątku Abi :) 

Dziękujemy ogromnie    1961637768_kwiatki6.gif.3f28befafad950ad33f646490c42f751.gif

Już ogłoszenie wyróżnione.Teraz spokojnie musimy poczekać na odzew.Abiczku kochana powodzenia.

A dlaczego są tylko 4 zdjęcia w ogłoszeniu?Prosiłam aby przyłożyć się do zdjęć i wyszukać fajne np.str.23;22;18;16;14;11;7

PART_1536783551513.jpeg

20180804_075409.jpeg.15decadf542aa7610b7cc650b1e58a33.jpeg

Abi7.jpg.6b15b1c65553d112a9b1a8c0c7e12e39.jpg

20180630_162121.thumb.jpg.9f9ab234eb1bf459499ec6a727ea7458.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dla czytającego ogłoszenie nie ma żadnego znaczenia, gdzie pies czego się nauczył i nie sposób zawrzeć w ogłoszeniu całej historii zwierzęcia. Ale tu chciałabym oddać sprawiedliwość p. Joli.To ona nauczyła Abi chodzenia na smyczy oraz tolerowania dotyku i zabiegów pielęgnacyjnych (czesanie!)   - i to także wtedy, gdy drugi koniec smyczy lub grzebień trzymał w ręce ktoś poznany przez Abi dosłownie przed kilkoma minutami. 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Anula napisał:

Już ogłoszenie wyróżnione.Teraz spokojnie musimy poczekać na odzew.Abiczku kochana powodzenia.

A dlaczego są tylko 4 zdjęcia w ogłoszeniu?Prosiłam aby przyłożyć się do zdjęć i wyszukać fajne np.str.23;22;18;16;14;11;7

Ogłoszenia maja być dawane zgodnie z Twoją radą na różne miasta. Ponieważ mają być dawane na olyx tytuły, treść i zdjęcia będą różne w różnych ogłoszeniach. Powiedziano mi, że ogłoszenie nie może być identyczne (w tym zdjęcia) w każdym następnym mieście, bo olyx usuwa takie powielane ogłoszenia. Dlatego zostały umieszczone te zdjęcia. W następnych przygotowywanych ogłoszeniach będą umieszczone następne zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła dziś Pani ze Śląska. Pani pracuje 6 godz. dziennie, mąż jest cały czas w domu (na emeryturze). Mieli przez wiele lat psa (odszedł ze starości) i teraz zastanawiają się nad następnym. Spodobała im się Abi ze zdjęcia. Po wysłuchaniu historii Abi i informacji o jej zachowaniu teraz, zastanowią się czy podołają. Mają w planie najpierw odwiedzić Abi u Anecik, zapoznać się z nią i dopiero wtedy podjąć decyzję.

Link to comment
Share on other sites

Ja robię jedno ogłoszenie konkretne i przeważnie zmieniam co 2 tygodnie miasto.No ale każdy ma swoje metody jakieś wypracowane.Natomiast jak robię dwa OLX to tylko zmieniam imię tytuł,treści nie zmieniam jedynie w niej imię i przemieniam pierwsze zdjęcie.Nigdy mi jeszcze nie odrzuciło OLX ogłoszenia być może,że jest wyróżnione zaraz jak je robię nie na dzień,nie na 7 dni tylko na cały miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Ogłoszenia maja być dawane zgodnie z Twoją radą na różne miasta. Ponieważ mają być dawane na olyx tytuły, treść i zdjęcia będą różne w różnych ogłoszeniach. Powiedziano mi, że ogłoszenie nie może być identyczne (w tym zdjęcia) w każdym następnym mieście, bo olyx usuwa takie powielane ogłoszenia. Dlatego zostały umieszczone te zdjęcia. W następnych przygotowywanych ogłoszeniach będą umieszczone następne zdjęcia.

Zdjęcia mogą się powtarzać , trzeba je tylko przy każdym ogłoszeniu trochę przyciąć;)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Dzwoniła dziś Pani ze Śląska. Pani pracuje 6 godz. dziennie, mąż jest cały czas w domu (na emeryturze). Mieli przez wiele lat psa (odszedł ze starości) i teraz zastanawiają się nad następnym. Spodobała im się Abi ze zdjęcia. Po wysłuchaniu historii Abi i informacji o jej zachowaniu teraz, zastanowią się czy podołają. Mają w planie najpierw odwiedzić Abi u Anecik, zapoznać się z nią i dopiero wtedy podjąć decyzję.

Musisz każde słowo przemyśleć przeanalizować co mówią ludzie.Ze strony ludzi nie może być cienia wątpliwości czy podołają w opiece Abi.Bo to nie będzie ten dom dla Abi obojętnie czy DT czy DS.Ludzie muszą być pewni na 100%.Abi nie jest gotowa jeszcze do normalnej,przeciętnej adopcji pamiętajmy o tym.Nie może być tak aby Abi wędrowala z domu do domu i to o tym też trzeba pamiętać.Zresztą wynik tego jest jak zmieniła miejsce i teraz musi od nowa pokonywać swój strach.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Anula napisał:

Zresztą wynik tego jest jak zmienila miejsce i teraz musi od nowa pokonywać swój strach.

Strach jest bez porównania mniejszy niż za pierwszym razem. Abi nie przegryza smyczy, idzie na smyczy - owszem, gotowa do ucieczki, gdyby ktoś nieznajomy puścił smycz, ale nie broni się zębami przed wyprowadzeniem z kojca. Jednak na pewno  Abi powinna trafić do domu, który nie zwróci jej z adopcji. Bo ona, jeśli kiedyś zaufa ludziom, to tylko tym, z którymi będzie na co dzień w domu. Moim zdaniem ona nie otworzy się na cały świat.  Niech się otworzy na nowych i już ostatecznych opiekunów, to i tak będzie bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Sowa napisał:

Strach jest bez porównania mniejszy niż za pierwszym razem. Abi nie przegryza smyczy, idzie na smyczy - owszem, gotowa do ucieczki, gdyby ktoś nieznajomy puścił smycz, ale nie broni się zębami przed wyprowadzeniem z kojca. Jednak na pewno  Abi powinna trafić do domu, który nie zwróci jej z adopcji. Bo ona, jeśli kiedyś zaufa ludziom, to tylko tym, z którymi będzie na co dzień w domu. Moim zdaniem ona nie otworzy się na cały świat.  Niech się otworzy na nowych i już ostatecznych opiekunów, to i tak będzie bardzo dobrze.

Dlatego zaraz napisałam,że Abi nie może przechodzić z domu do domu czy wracać do Hoteliku.Też jestem tego samego zdania,że Abi nie otworzy się na cały świat ale będzie wierna jednemu człowiekowi jestem tego pewna.Taka była moja Sawania.

I jeszcze coś Abi zaufała tylko P.Joli.Abi świat runął w jednej sekundzie jak zmieniła miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...