Jump to content
Dogomania

Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia


Recommended Posts

Ponieważ mija już 8 miesięcy odkąd Abi trafiła do  domku i postępy wydawały mi się niewielkie zwróciłam się do Sowy i Joli (u której Abi była latem zeszłego roku) o pomoc w ocenie sytuacji.  Wcześniej wiele razy dzwoniłam do nich prosząc o rady co do zachowania Abi i zawsze spotykałam się ze wsparciem z ich strony.

Przeprowadzony został  przez Jolę i Sowę wywiad telefoniczny z Panią. W rezultacie zdecydowano, że Sowa i Jola odwiedzą Abi i zobaczą jak mogą pomóc i Abi i Pani. Uznały, że warto jest podjąć każdy wysiłek, żeby pomóc, bo Pani pragnie jak najlepszego kontaktu  i wkłada wiele wysiłku aby przystosować Abi do życia w domu.

Ja ze swojej strony chciała serdecznie podziękować Sowie i Joli za przyjazd. Chyba nikt kogo znam zdecydowałoby się  jechać ponad 600 km (z Krakowa do Warszawy i z powrotem), być cały dzień w drodze,  żeby bezpłatnie przeprowadzić wizytę u psa. Abi miała wielkie szczęście,  że na swojej drodze spotkała takie wspaniałe, empatyczne i bezinteresowne  osoby, dzięki którym dostała szansę  na normalne życie. A mnie ta znajomość dała  wiarę w człowieka i z nowymi siłami przystępuję do ratowania bezdomniaków.

Sowa na pewno jutro pisze jak było i jakie wyciągnęła wnioski z wizyty.

Dziękuję Wam serdecznie

                                                                        image.png.e383a73661d49c6a283d0d8e16c0f6eb.png
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą wróciłam. Abi zrobiła ogromne postępy - wchodzi sama do domu, chodzi razem z Państwem na spacery,  w ogrodzie biega z podnoszonym ogonem, zaczyna bardzo zwracać uwagę na to co Państwo robią, interesuje się tym, co mieli w rękach. Nie ma cienia agresji - Państwo mogą założyć Abi smycz, gdy siedzi w budzie, także w domu, uczą siadania przed furtką przy wyjściu na spacer, spróbują wspólnych spacerów z bardzo przyjaznym psem z sąsiedztwa - już omówione w jaki sposób. Abi jeszcze nie potrafi tak okazywać uczuć, jakby każdy z nas chciał, ale to kwestia czasu. 

Obie pokazałyśmy Państwu jak uczyć Abi rozumienia ludzkich słów, jak kierować jej zachowaniem  - codziennie, na każdym kroku.

Uważam, ze wątek Abi można z czystym sumieniem zamknąć - ona ma swój dom i swoich ludzi na zawsze.

  • Like 9
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Przed chwilą wróciłam. Abi zrobiła ogromne postępy - wchodzi sama do domu, chodzi razem z Państwem na spacery,  w ogrodzie biega z podnoszonym ogonem, zaczyna bardzo zwracać uwagę na to co Państwo robią, interesuje się tym, co mieli w rękach. Nie ma cienia agresji - Państwo mogą założyć Abi smycz, gdy siedzi w budzie, także w domu, uczą siadania przed furtką przy wyjściu na spacer, spróbują wspólnych spacerów z bardzo przyjaznym psem z sąsiedztwa - już omówione w jaki sposób. Abi jeszcze nie potrafi tak okazywać uczuć, jakby każdy z nas chciał, ale to kwestia czasu. 

Obie pokazałyśmy Państwu jak uczyć Abi rozumienia ludzkich słów, jak kierować jej zachowaniem  - codziennie, na każdym kroku.

Uważam, ze wątek Abi można z czystym sumieniem zamknąć - ona ma swój dom i swoich ludzi na zawsze.

Wspaniale czyta się takie informacje, aż nie chce się wierzyć:)

A były przecież  takie chwile, kiedy można było wątpić, czy aby na pewno ta pomoc suczce przyniesie efekty...

Bardzo się cieszę,  że dzięki wielkiemu sercu, wytrwałości i pracy wielu osób Abi  może cieszyć się tym własnym domem i swoimi ludźmi. 

Ogromne podziękowania i słowa uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego ogromnego sukcesu!!!

Link to comment
Share on other sites

Nie może być lepszej wiadomości od tych , które przekazała Sowa.

Abi miała wielkie szczęście w swoim psim życiu.

Czy wątek musi być zamknięty? Może tylko przeniesiony do działu "znalazły dom" . Na pewno wiele osób z zainteresowaniem od czasu do czasu przeczyta wiadomości o Abi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Sowa napisał:

Niech będzie  tak:-)))  Jak znajdę sponsora na benzynę, albo wygram w Totka, pojadę do Abi za pół roku.

Sowo, na pewno za pół roku zostaniecie zaproszone do Abi. Na dziś mogę tylko powiedzieć: dziękuję:)

 

32 minuty temu, Poker napisał:

Nie może być lepszej wiadomości od tych , które przekazała Sowa.

Abi miała wielkie szczęście w swoim psim życiu.

Czy wątek musi być zamknięty? Może tylko przeniesiony do działu "znalazły dom" . Na pewno wiele osób z zainteresowaniem od czasu do czasu przeczyta wiadomości o Abi.

Jak przenieść wątek? Na pewno będę próżniej miała wiadomości od Abi, Teraz czekam jeszcze na zdjęcia i filmy z wizyty Sowy i Joli u Abi.  Umieszczę je jak tylko dostanę.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Moli@ napisał:

Nie wiem czy teraz to dobry pomysł z drugim pieskiem. Abi bez konkurencji chyba szybciej nawiąże relacje z opiekunami...,

 

Pytam, bo taki zamiar mieli opiekunowie Abi. Według mnie lepiej, żeby wstrzymali się z adopcją drugiego psa lub z niej zrezygnowali. 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

 

Jak przenieść wątek?

Z tym jest problem. Admin nie może otrzymywać PW, do Margo jakiś czas temu pisałam - wiadomość nieprzeczytana. Zapytałam dziś Piankę, co zrobić żeby przenieść, może odpowie.

Ale możesz zmienić tytuł na "Abi ma dom na zawsze", czy coś w tym rodzaju  :)

Link to comment
Share on other sites

W imieniu Abi i swoim chciałabym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy wspierali nas przez te  trudne miesiące. Tylko dzięki waszym mądrym radom i słowom otuchy w chwilach załamania przetrwaliśmy z Opiekunami najgorszy okres.  

Dziś Abi ma swój domek na zawsze. Państwo ją kochają a ona ich.

                                      Dziękuję!!! serce-ruchomy-obrazek-0863.gif

      Abi portret 2.jpg

  • Like 6
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Poker napisał:

Wzruszyłam się bardzo patrząc na spokojną Abi i jej wspaniałych właścicieli.

Mnie też popłynęły łzy; wspaniały widok i piękne zakończenie pewnego etapu adopcji suni.

Brawo Abi, brawo jej opiekunowie!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

U Abi coraz lepiej. Chodzi z Panią na spacery,  choć niechętnie opuszcza teren działki. Dużo bawi się zabawkami i już niewiele niszczy. Zawołana do domku  wraca galopem. Śpi dużo dłużej, bo wstaje dopiero o 7.00. Przedtem budziła Panią o 3-ciej, później o 5-tej rano.

Pozwala się głaskać i liże Panią po palcach (oczywiście posmarowanych masłem:):):) W odwiedziny chodzą do zaprzyjaźnionej suczki sąsiadów, ale Abi nie zaprasza do zabawy i raczej się dystansuje.

Pani się cieszy, bo Abi już zaczyna szczekać na psy za płotem. Ostatnio wystawiła jeża na działce, była bardzo zainteresowana, a jeż się zwinął w kłębek i sobie poszedł, jak Pani zabrała Abi do domu.

Kochane ciocie Jola, Sowa i Wiosna nadal czuwają nad Abi i wspierają Panią radami. Serdecznie im dziękuję.

Niestety Abi nie lubi skierowanego w siebie aparatu i zdjęcie nie oddaje, że ma bardzo ładnie wyczesaną sierść i została podcięta.

15324495_Abipadziernik2019.jpeg

 

 

  • Like 4
  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nowa informacja o Abi, wzięła smaczka z ręki Pani i jak Pani jest w kuchni, to wychodzi ze swojego azylu z pod schodów i patrzy czy coś jej się dostanie. Maleńkie to są kroczki, ale Pani się cieszy. Jednak wyjście z domu w dalszym ciągu stanowi problem. Pan radzi sobie o wiele lepiej, może dlatego, że Abi z nim spędza całe dnie, bo przeszedł na emeryturę. Na spacery chodzą i Abi  wyrażnie ciągnie do domu, jak tylko wchodzą w ich ulicę. Pani ze spacerów jest zadowolona, bo poznają nowe osoby i inne psy.

Abi zaczęła dawać znać, jak chce wyjść na sii.. Kręci się i piszczy.

Wydaje mi się, że żeby nastąpił większy postęp potrzebna jest ponowna wizyta Sowy i Joli. Zaplanujcie kochane wizytę.  Wasza poprzednia wizyta spowodowała przełom w zachowaniu Abi i Pani. Czuję, że teraz też jest potrzebna, żeby socjalizację Abi popchnąć na przód.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...