Jump to content
Dogomania

Mój pies dziwnie się dusił


Mirantia

Recommended Posts

Mam psa rasy York Terrier. Dzisiaj wieczorem Maks zaczął się dusić. Miał mięśnie mocno spięte (był wręcz sztywny) , pyska prawi nie dało się otworzyć ( był bardzo mocno zaciśnięty ). Miał również drgawki, szczerze w pierwszym momencie pomyślałam, że to może atak padaczki, albo coś takiego (Maks wcześniej nie chorował). Nie mógł złapać oddechu i po prostu bardzo się męczył.Podejrzewam, że mógł zakrztusić się wodą, którą pił podobno łapczywie (nie było mnie przy tym, ale mama tak powiedziała). Cały pysk miał w ślinie, która wyglądała jak piana, miał mokre łapy  (nie, nie chodził po dworze), szyja i klatka również były mokre, ale nie wyglądało mi to na wodę, bardziej na ślinę. 

Po tym wszystkim Maks szybko wrócił do normalności, dosłownie 5 min po zdarzeniu zaczął biegać po dworze.

Myślicie, że to mogło być tylko zakrztuszenie wodą, czy to może być coś poważniejszego i powinnam pędzić do weterynarza ? Czy to mogą być objawy padaczki ? Maks ma 4,5 roku i nigdy nie chorował przewlekłe, tym bardziej na padaczkę, a taki atak zdarzył się po raz pierwszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...