Jump to content
Dogomania

Usuwanie kamienia w narkozie


sada

Recommended Posts

Cześć. Moja psina ma 10,5 roku. Od dłuższego czasu zastanawiamy sie nad usunięciem kamienia na zębach (ma spory, ciemnobrazowy, zwlaszcza na kłach) ultradźwiękiem. To duzy pies, w typie husky. Niestety jesienią przeszła ciężką chorobę, cudem przeżyła, miała zapalenie trzustki, silną anemię, musiala miec transfuzje krwi. Teraz wszystko jest ok. Bardzo szybko doszla do siebie. Ciągle zastanawiamy się nad zabiegiem usuwania kamienia w narkozie. Weterynarz powiedział, że nie ma się czego obawiać, ale jednak ja ciagle mam obawy i watpliwosci... Czy obudzi sie z narkozy... Ma taka bezpieczną narkozę (wziewną?), ale ja i tak sie boję. Jak była mała mylam jej zęby, niestety kiedy wyprowadzilam sie z domu rodzice to zaniedbali. Obecnie psinka ma dość brzydki oddech, zęby ze sporym brazowym kamieniem. Poradzcie prosze, czy decydowac sie na ten zabieg. Dodam jeszcze, że miała narkozę w czasie sterylizacji, ale wtedy miala 2 lata.

Link to comment
Share on other sites

Powinna dać radę zwłaszcza jeśli to wziewna. Moja sunia niedawno musiała przejść zabieg usunięcia guza-krwiaka a ma 13 lat, też się bałam czy przxeżyje ale nie miałam wyboru bo albo nie przeżyłaby narkozy albo wykrwawiła się na smierć. No i udało się, guz usunięty a moja staruszka żyje i ma się dobrze.

Na szczęście mimo wieku i tego, że nigdy nie czyściłam jej zębów tylko dostawała kości jak była młoda a potem Denta Sticksy ma zęby białe do samych dziąseł, jak szczeniak. Sama się dziwię bo w tym wieku to inne miewały chociaż żółtawy nalot.

Link to comment
Share on other sites

Moja też dostawala denta stixy, ale moim zdaniem one w ogóle nie pomagają. Tzn. nie zauwazylam pozytywnego dzialania na zebach naszej psinki. Ja bylam przeciwna zeby jej  dawac, ale rodzice i tak dawali.

Link to comment
Share on other sites

Dziwne, że nie na wszystkie psy działają, na moje na szczęście tak choć staruszka to chyba genetycznie nie obrasta kamieniem alepinczery jednak też maja w miarę czyste zęby a też już8 i 10lat.

Jak nie było jeszcze takich wynalazków to moje psy mlode gryzły kości cielęce a jak już nie powinny jeść kości to bardzo lubiły gryźć kromki ususzonego chleba i też miały zęby białe do śmierci. Ale jak nic nie działa to musi to zrobić weterynarz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...