Jump to content
Dogomania

Doradźcie co wybrać dla trzustkowca i alergika kurczakowego


Laia

Recommended Posts

Witam,
bardzo proszę o pomoc i doradzenie jaką karmę wybrać. Już opisuje sytuację, mam cztery psy, o wagach od 5 do 10kg, w wieku od 9 miesięcy do 11 lat, w tym gronie jest trzustkowiec i alergik kurczakowy.

Obecnie jedzą Brit Care Sensitive.
Ogólnie dobrze funkcjonują na tej karmie już dłuższy czas, nic się nie dzieje. Ale doszły mnie głosy że to bardzo słaba karma (czy faktycznie jest tak bardzo słaba?) dlatego szukam czegoś innego.
Pod uwagę biorę:
Acana: Pacific Pilchard, Grass-Fed Lamb
Wolfsblut: Black Marsh, Hunters, Polar Night, Wild Duck, Cold River
Alpha Spirit - Only Fish (SUCHA)

Chciałabym wiedzieć jak te karmy sprawdzają się u innych, co o nich sądzicie? Czy ktoś nimi karmi małe/średnie psy?
Mam jeszcze pytanie odnośnie przebiałczenia - z tego co wiem część psów jedzących wysokomięsne karmy poźniej choruje. Jak to się ma do małych psów?
Przepraszam, laik ze mnie :(
Jeśli czegoś nie napisałam to pytajcie.

 

Link to comment
Share on other sites

Jest takie powiedzenie: 'dobrze jest,nie trza psuć'. Karma jest ze średniej polki,a bardzo słabe, to marketówki.Nic nie zmieniaj,bo dostana rozwolnienia,szczególnie teraz,latem.Dorzuć czasem żóltko,(raz w tygodniu)dosmacz olejem np.rybnym,polej jogurtem.

Ten senior może potrzebuje tejże karmy,ale własnie dla seniora,sprawdz,czy taka jest.

 

p.s edytowałam,bo chyba niezbyt precyzyjnie się wyraziłam,chodziło mi o to,że Brit Care nie jest złą karmą,jest ze średniej półki.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Laia napisał:

Witam,
Obecnie jedzą Brit Care Sensitive.
Ogólnie dobrze funkcjonują na tej karmie już dłuższy czas, nic się nie dzieje. Ale doszły mnie głosy że to bardzo słaba karma (czy faktycznie jest tak bardzo słaba?) dlatego szukam czegoś innego.
Pod uwagę biorę:
Acana: Pacific Pilchard, Grass-Fed Lamb
Wolfsblut: Black Marsh, Hunters, Polar Night, Wild Duck, Cold River
Alpha Spirit - Only Fish (SUCHA)

Chciałabym wiedzieć jak te karmy sprawdzają się u innych, co o nich sądzicie? Czy ktoś nimi karmi małe/średnie psy?
Mam jeszcze pytanie odnośnie przebiałczenia - z tego co wiem część psów jedzących wysokomięsne karmy poźniej choruje. Jak to się ma do małych psów?
Przepraszam, laik ze mnie :(
Jeśli czegoś nie napisałam to pytajcie.

 

Cześć, zerknęłam na skład Brit Care Sensitive ( na stronie sklepu internetowego nie na producenta) i takiej tragedii z tą karmą w składzie nie ma w porównaniu np z Acana Pacific  coś tam.

Co do przebiałczenia to nie ma czegoś takiego. Jest natomiast nieprawidłowy stosunek białka i tłuszczu. Czyli np karmy z dużą ilością białka, węglowodanów a małą tłuszczu.

Ze swojej strony to odradziłabym karmy typowo rybie. Pies płetw nie ma i jakoś rzadko udałoby mu się złowić rybę. Myślę, że organizm psi nie jest dostatecznie przygotowany na jedzenie ryby codzienne. Od czasu do czasu owszem.

Nie sugeruj się typowo marketingowych chwytem reklamowym - czyli segmentacją produktów- czyli karma dla mini, dla yorka dla molosa itp.

Skład karmy powinien być zbliżony do normalnej diety psa (sprzed epoki suchych karm) i utrzymywać go w dobrej kondycji.

 

Link to comment
Share on other sites

Bou, teraz zerknęłam że tez źle napisałam, senior je Brit Care Grain free Senior&Light. A dorosłe jedzą Brit Care Sensitive, szczeniak jest właśnie przestawiany z Brit Care Grain Free Puppy na Sensitive. 

Nie muszę im dosmaczac karmy bo jedzą ją bez problemu ze smakiem :)

Oczywiscie wiem ze marketowki sa slabe (w zasadzie uwazam ze marketowki to pasza dla kur..), chodzilo mi o to że jest to najsłabsza karma z tych karm dobrych jakosciowo.

Kurcze, teraz to chyba malo zrozumiale napisalam, ale upal daje o sobie znać..

 

Uxmal,

Szczerze mówiąc, mi to wszystko jedno czy karma bedzie rybna, czy miesna, jedynie musimy unikac kurczaka. Wypisałam tu część rybnych, ponieważ jako jedyne z danej linii mają mało tluszczu (tak aby nadawały sie dla trzustkowca).

 

Czyli uwazacie że nie powinnam zmieniac im karmy? Brit Care jest ze średniej półki czyli jest ok? Czy to taka najslabsza karma z tej pólki? A czy myslicie że moglabym dawac im wszystkim przez jakis czas jedna karme (Brit Sensitive), chodzi chwilowo o wzgledy finansowe.. :(

Link to comment
Share on other sites

"Nie muszę im dosmaczac karmy bo jedzą ją bez problemu ze smakiem :) "

Ale to nie o to chodzi.Tymi dodatkami,które wymieniłam,dostarczysz im dodatkowych ,wartościowych składników.Myślę,że możesz dawać wszystkim Sensitive,tylko wprowadzaj ją młodemu oraz seniorowi powoli,dorzucaj do tej co ma,zwiększaj stopniowo objętość Sensitiv.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Laia napisał:

Czyli uwazacie że nie powinnam zmieniac im karmy? Brit Care jest ze średniej półki czyli jest ok? Czy to taka najslabsza karma z tej pólki? A czy myslicie że moglabym dawac im wszystkim przez jakis czas jedna karme (Brit Sensitive), chodzi chwilowo o wzgledy finansowe.. :(

Nie wiem dlaczego Brit jest "średnią półką" może tylko ze względu na cenę.

Przede wszystkim obserwój kupy trzustkowca i rób badania. Jeśli na tej karmie do tej pory było/będzie oki to lepiej nie zmieniaj.

Pozostałym psom też - kupale obserwój. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...