Jump to content
Dogomania

Najlepszy kurs na behawioryste


MaidenInTime

Recommended Posts

Jaki Kurs lub szkolenie behawiorystyczne polecacie? Miejsce nie odgrywa roli, ale jeśli już, okolice Wrocławia, chodzi zarowno o szkolenie psów jak i kotów. Jestem w wieku, w którym jeszcze szukam tej rzeczy, która chciałabym robić przez resztę życia, więc chciałabym wiedziec jak wyglada przygotowanie do tego zawodu

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Skończyłam kurs szkolenia psów behawiorystki w Krakowie w szkole psi-ekspert. Kurs jest stacjonarny weekendowy. Duża dawka zarówno teorii jak i praktyki, również asystentura na zajęciach teoretycznych, lecz kurs obejmuje zachowanie psa.

Jeśli jesteś zainteresowana wiedzą na temat kota jak psa to polecam kurs tej szkoły na petsittera, który rozpoczyna się w czerwcu '19

Polecam kurs, bardzo fajni prowadzący, kameralne grupy

 

Link to comment
Share on other sites

Pytanie o kurs jest niemal sprzed roku. Ale ponieważ nie tylko Ty w pierwszym chyba wpisie na Dogo polecasz te kursy i tę szkołę, to proszę, napisz dla mojej ciekawości - w jakim zakresie podejmiesz się szkolenia psa? Do jakiego stopnia egzaminu PT, PTT lub obi przygotujesz od podstaw zwierzaka i przewodnika i na jakim egzaminie zewnętrznym, organizowanym przez ZKwP, sprawdziłaś poziom wyszkolenia własnego psa? Bo rozumiem, że nie podjęłabyś się przygotować psa do takiego egzaminu, którego wcześniej sama nie zaliczyłaś z wynikiem co najmniej bardzo dobrym.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Trochę mylisz tematy. Po kursie możesz zaliczać egzaminy PT i OBI, ale najistotniejsze jest to jakimi technikami uczysz psa, czy masz świadomość komunikowania emocji. Samo nauczanie komend je przecież proste, wyniki na egzaminie zależą od zaangażowania w trening psa i opiekuna. Praca po tym kursie polega głównie na odpowiadaniu na potrzeby klienta, najczęściej chodzi o rozwiązywania problemów z zachowaniem,  a nie oceny za egzaminach. Samo Twoje pytania świadczy o podejściu do szkolenia psa i brakach z behawiorystyki. 

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Annazx napisał:

Trochę mylisz tematy. Po kursie możesz zaliczać egzaminy PT i OBI, ale najistotniejsze jest to jakimi technikami uczysz psa, czy masz świadomość komunikowania emocji. Samo nauczanie komend je przecież proste, wyniki na egzaminie zależą od zaangażowania w trening psa i opiekuna. Praca po tym kursie polega głównie na odpowiadaniu na potrzeby klienta, najczęściej chodzi o rozwiązywania problemów z zachowaniem,  a nie oceny za egzaminach. Samo Twoje pytania świadczy o podejściu do szkolenia psa i brakach z behawiorystyki. 

:)))))))))))))))))))  Nawet nie wiesz,jak bardzo skompromitowałas się tym wpisem. :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podsumowanie mojej wiedzy. Tym niemniej pytam - czego praktycznie do tej pory nauczyłaś psa swojego lub ewentualnego klienta. skoro samo nauczanie komend jest tak proste dla Ciebie. Ja przy swych brakach w behawiorystyce stosuję sygnały, nie komendy. 

Oceny na egzaminach są dość obiektywną oceną rozwiązywania problemów z zachowaniem  i obserwacja tegoż zachowania w trakcie pracy doskonale naświetla stopień porozumienia psa i przewodnika, sposób komunikowania emocji i odpowiadania na nie.  

Tak przy okazji zakładam, że wiesz, kto był ojcem duchowym behawiorystów?  Na wypadek, gdyby ktoś z dogomaniaków nie doczytał czy zapomniał, to niejaki pan Kartezjusz. O duchowych różnicach miedzy behawiorystami a etologami zapewne tez wiesz dość dużo. 

W dziale Psy w potrzebie znajdziesz wątek o trudnym Toffiku. poczytaj, może jako tak doświadczona behawiorystka podzielisz się z opiekunami jakimś dobrym pomysłem? Rozwiążesz problemy z jego zachowaniem?

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

dorota 34 tak zachwala szkolę psi ekspert ( tak Wam brakuje chętnych???)

jej wypowiedzi z rożnych wątków na dogomanii/wszystkie z wczoraj

dorota34

Ja z moim brutusem chodziliśmy do szkoły psiekspert na psie przedszkole. Zarówno ja jak i brutus byliśmy bardzo zadowoleni. Brutus nauczył się wielu przydatnych komend.Świetna atmosfera, bardzo fajna trenerka. Psie przedszkole trwa 8 spotkań po 1,5h

 

dorota34

Napisano 18 godzin temu

Ja z moją almą chodzimy na szkolenie DogFit w szkole psiekspert. Jestem bardzo zadowolona, alma poznała na szkoleniu wielu psich znajomych. Szkolenie odbywa się na placu: nauka, komend, tor przeszkód i w terenie dogtrekking. Oczywiście wszystko metodami pozytywnymi.

dorota34

Ja uczęszczałam na psie przedszkole z moją amstaffką do szkoły psi ekspert, którą mogę wszystkim polecić. Lula nauczyła się wielu przydatnych komend, budowania zaufania do właściciela i to wszystko metodami pozytywnymi. Trenerka bardzo fajna, ma dużo cierpliwości zarówno do psów jak i ludzi.

 

dorota34

Ja z moim dinem chodzimy do szkoły psiekspert na zajęcia grupowe Kultura Osobista. Niestety nie zapisałam psa na psie przedszkole, dlatego kultura osobista okazała się trafem w 10, bo mój dino nie jest ideałem i trzeba położyć nacisk na modyfikację jego zachowań. Jestem bardzo zadowolona, gdyż zajęcia stawiają na wiedzę praktyczną i prowadzone są w przyjaznej atmosferze.

 

Cytaty z 2018 roku mówią same za siebie...

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Annazx napisał:

Trochę mylisz tematy. Po kursie możesz zaliczać egzaminy PT i OBI, ale najistotniejsze jest to jakimi technikami uczysz psa, czy masz świadomość komunikowania emocji. Samo nauczanie komend je przecież proste, wyniki na egzaminie zależą od zaangażowania w trening psa i opiekuna. Praca po tym kursie polega głównie na odpowiadaniu na potrzeby klienta, najczęściej chodzi o rozwiązywania problemów z zachowaniem,  a nie oceny za egzaminach. Samo Twoje pytania świadczy o podejściu do szkolenia psa i brakach z behawiorystyki. 

O to to to to. Sowa trafnie zauważyła... wejdź na ten wątek: Toffika. Przeczytaj cały od deski do deski..Może jako behawiorystka coś doradzisz sensownego i skutecznego.

Tu jest link:

https://www.dogomania.com/forum/topic/346696-trudny-tofik-w-pdt-300-zł-na-miesiącnie-ma-pieniędzy-brakuje-deklaracji-malinka-10-m-cy-ma-ds/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Annazx napisał:

Skończyłam kurs szkolenia psów behawiorystki w Krakowie w szkole psi-ekspert. Kurs jest stacjonarny weekendowy. Duża dawka zarówno teorii jak i praktyki, również asystentura na zajęciach teoretycznych, lecz kurs obejmuje zachowanie psa.

Jeśli jesteś zainteresowana wiedzą na temat kota jak psa to polecam kurs tej szkoły na petsittera, który rozpoczyna się w czerwcu '19

Polecam kurs, bardzo fajni prowadzący, kameralne grupy

 

ale też znalazłam twój drugi wpis z innego wątku

Annazx

Napisano 9 godzin temu

Skończyłam kurs szkolenia psów w Krakowie Psi-ekspert. Firma oprócz szkoleń na instruktora organizuje również szkolenia dla psów. Szkolenie jest organizowane w czasie weekendów; 4 zjazdy , teoretyczne i 4 zjazdy praktyczne, jest również organizowana asystentura na zajęciach komercyjnych. Kurs kosztuje 4,500 zł, a kursancie otrzymuje dyplom i legitymacje instruktora szkolenia psów.

Kurs bardzo fajny dużo praktyki i potrzebnej wiedzy.

 

I chciałam się zapytać - który kurs w ukończyłaś. Bo jest to jeden i ten sam kurs, tylko trochę zmieniłaś treść wpisu

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, wilczyca napisał:

ale też znalazłam twój drugi wpis z innego wątku

Annazx

Napisano 9 godzin temu

Skończyłam kurs szkolenia psów w Krakowie Psi-ekspert. Firma oprócz szkoleń na instruktora organizuje również szkolenia dla psów. Szkolenie jest organizowane w czasie weekendów; 4 zjazdy , teoretyczne i 4 zjazdy praktyczne, jest również organizowana asystentura na zajęciach komercyjnych. Kurs kosztuje 4,500 zł, a kursancie otrzymuje dyplom i legitymacje instruktora szkolenia psów.

Kurs bardzo fajny dużo praktyki i potrzebnej wiedzy.

 

I chciałam się zapytać - który kurs w ukończyłaś. Bo jest to jeden i ten sam kurs, tylko trochę zmieniłaś treść wpisu

Pewnie ma wszystkie kursy ukończone w tej szkole, jako prowadzący.

Albo dostaje jakieś grosze za każdy dodany post z reklamą, to kopiuje ze strony co się da.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, al'akir napisał:

Pewnie ma wszystkie kursy ukończone w tej szkole, jako prowadzący.

Albo dostaje jakieś grosze za każdy dodany post z reklamą, to kopiuje ze strony co się da.

albo....nie ukończyła żadnego "kursu,a tylko relamuje placówkę.Nachalnie,zresztą.

Idzmy sobie stąd do ważniejszych spraw. :)

Link to comment
Share on other sites

Behawiorysci

Dnia 17.05.2019 o 16:38, Annazx napisał:

 Praca po tym kursie polega głównie na odpowiadaniu na potrzeby klienta, najczęściej chodzi o rozwiązywania problemów z zachowaniem,

ściema po prostu i tyle;

i juz się jelenie skończyły do płacenia , wiec ogłaszają  się wszędzie

Kurs kosztuje 4,500 zł, a kursancie otrzymuje dyplom i legitymacje instruktora szkolenia psów.

i to wszystko

płaci się 4, 5 tysiąca i dostaje  się po prostu dyplom i legitymację  ze zdjęciem, że się jest instruktorem szkolenia psów/ czy behawiorystą

  - i gada się głupoty klientom o komunikacji z psami; bo wiecie jakieś tam egzaminy, komendy PT, PTT lub obi  to każdy może nauczyć psa ,  ale żeby komunikować z psem to trzeba mieć legitymacje ze zdjęciem najpierw - mnie to najbardziej kojarzy się ze Skinnerem

bo behawioryzm to przecież raczej  eksperymentowanie na zwierzętach, wpływanie na zachowanie zwierząt, manipulowanie zwierzętami, a nie komunikacja ze zwierzętami 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Jeżeli chodzi o behawiorystykę i kursy to trzeba być ostrożnym. Jestem w tym temacie od dobrych kilku lat i pracuję również, jako behawiorysta i wiem, że kurs kursowi nie jest równy. Mogę polecić z doświadczenia ten organizowany przez Centrum Doskonalenia Zawodowego. Dużo solidnej wiedzy oraz ministerialne kwalifikacje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja uważam,że najlepsze są szkolenia, różne. I dużo praktyki. Najlepiej u innego behawiorysty zrobić praktykę. Wg mnie papier nie ma znaczenia a umiejętności i podejście do psa i klienta. Ja miałam masę problemów z adopciakiem i to skłoniło mnie do nauki o behawiorze psa. Pomimo, że to był już mój 6pies i myślałam że wszystko wiem 🙂 Kontaktowałam się z kilkoma behawiorystami i powiem Wam, że większość nie ma żadnej wiedzy. Nawet miałam wrażenie że wiem wiecej.

Dużo różnych kursów, najlepiej stacjonarnych i celowane zagadnienia i ich rozwiązywanie w praktyce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...