Jump to content
Dogomania

Biegunki po suchej karmie


marlena129

Recommended Posts

Witam. Mój 2 letni pies po każdej suchej karmie ma biegunki.

Zaczęliśmy od RC (teraz już wiem że to był zły wybor)-wymioty.

Purina Pro Plan z łososiem-Biegunka

Applaws-biegunka

Wainwright's-biegunka plus wypadajaca sierść i łupież

W między czasie było jedzenie gotowane po którym było wszystko ok, niestety brak czasu nie bardzo pozwala mi na gotowanie.. 

Karmy zmieniane stopniowo, przez okres około tygodnia. Na każdej karmie był dłuższy okres czasu.

Próbować jeszcze z suchymi karmami, czy sobie odpuścić? Jakie polecacie? (Cena raczej nie gra roli, myślałam o Acanie?). Czy może spróbować jakiejś mokrej?

Pies jest zdrowy, regularnie odrobaczany. Z góry dzięki ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

To, co opisujesz jest bardzo niepokojące- nie dość , że piesek się męczy, to jeszcze nastęuje niewidoczna ruina całego organizmu, spowodowana nieprzyswajaniem wartości odżywczych.

Nie ma czegoś takiego, jak (uniwersalna) "najlepsza karma", bo przyczyny nietoleracji pokarmowej , jaka w Waszym przypadku wystęuje, można szukać bez końca.

1. Najlepiej zastanowić się, czego nie było w gotowanym jedzeniu, a jest w karmie??? Analiza taka jest podstawową sprawą. Wtedy wybierając karmy, kierujemy się tym właśnie kluczem.

2. Najbardziej alergizujący jest : kurczak, wołowina, jaja, ryby (łosoś), kukurydza, pszenica, soja , oraz KONSERWANTY ( w suchych karmach stosowane na potęgę!)

3. Najmniej: marchew, ziemniaki, tapioka, dziczyzna, jagnięcina, kaczka, indyk, ryż, ryba (śledź).

Świetne i bezpieczne są karmy pieczone O'canis oraz gotowanie (my kupujemy mięso , ryby hurtowo,  gotujemy i zamrażamy) Z suchych, które czasem pojawiają się na psim stole- jemy Farminę oraz Orijen liofilizowany! jako smaczek lub przekąska, bo diabelnie drogie, ale jakościowo świetne.     Leki osłonowe także polecam, by jelita doszły do siebie.

Pamiętaj, że wychodzenie z objawów nietolerancji to minimum 4 dni. Jeśli po podaniu nowej karmy nasilają się negatywne skutki - to zły wybór. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nigdy, nawet kiedy długo pracowałam nie karmiłam swoich psów suchymi karmami bo uważam, że najgorsze mięso jest lepsze od najlepszej karmy a już szczególnie od przereklamowanej a najgorszej karmy Royal Canin.

Jakoś znajdowałam czas, żeby karmić swoje psy a miewałam nawet 4 dużej rasy w mieszkaniu - mięsem oczywiście z dodatkiem warzyw i ryżu lub makaronu lub płatków i do dzisiaj a mam psy ponad 50 lat nie wiem co to alergie, biegunki i wszelkie inne choroby jelitowe. I nawet stare psy tolerują mleko i ser i nie mają biegunek.

Moje psy jedzą surową wołowinę lub gotowany drób i żadnych uczuleń. 

Link to comment
Share on other sites

Nasz pies ma ładną kupę (i sierść) na Taste of the Wild. Na Carnilove też było ok. Polecam obie. Do karmienia gotowanym albo surowym trzeba mieć warunki. Ja nie mam możliwości zamrażania większej ilości jedzenia (malutka zamrażareczka w lodówce) i żeby psu nic nie brakowało przy surowiźnie trzeba się znać jak wszystko dobrać. Nie mam do tego głowy. Pies ma dobre wyniki krwi, uważam więc, że jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Taste of the Wild ma wiele wersji, można coś wybrać. Ja używam  Wetlands - wersji z  dodatkiem kaczki, indyka, przepiórki, kurczaka, mączki rybnej - pakowana jest po 13 kg. Jest ona z wyższą zawartością białka - 32 %, bezzbożowa, bez konserwantów.

Pies je i jest wszystko ok. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie jestem pewna... być może twój pies ma alergie na dane składniki. Ja bym skonsultowała się z weterynarzem i zrobiła badania na alergie. Liczę, że pieskowi się poprawi jak zje coś pożywnego bez danych alergenów. Może też mieć jakąś nietolerancje żywieniową. Dobrze by było, żeby piesek był odrobaczony. Pasożyty też w chodzą w grę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...