Jump to content
Dogomania

FREZJA z Radys z padaczką, spondylozą, głuchotą. Od 11.10.2023 w DT w Krakowie.


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Dnia 6.06.2021 o 20:43, Radek napisał:

Czerwcowa deklaracja dla Frezji już w drodze.

Dziękuję ślicznie, już na koncie :)

 

Dziękuję za wpłaty deklaracji :)))

5zł-Agnieszka103/02.06.2021/stała VI
30zł -certusowa /02.06.2021/stała VI
30zł -Dorcia2 /07.06.2021/stała VI
10zł -Radek /07.06.2021/VI
10zł -p.Irena /08.06.2021/VI
20zł -markofix1 /09.06.2021/VI
40zł -Dorota Wandrychowska /10.06.2021/VI
20zł -Agnieszka Piasecka /10.06.2021/VI
20zł -Sara2011/10.06.2021/VI
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bardzo serdecznie dziękuję za wpłaty deklaracji dla Frezji :)

  • 20zł -kiyoshi / 28.06.2021/stała VII
  • 10zł -Radek / 02.07.2021/stała VII
  • 30zł -certusowa / 02.07.2021/stała VII
  • 10zł - p.Irena z Katowic / 07.07.2021/stała VII
  • 30zł -dorcia2 / 09.07.2021/stała VII
  • 20zł -Agnieszka Piasecka / 09.07.2021/stała VII
  • 20zł -markofix1 /09.07.2021/stała VII
  • 50zł -Sara2011 / 09.07.2021 /stała VII
  • 189zł -spadek po Megi z Radys

Niestety otrzymałam informację, że od lipca weci nie chcą już przepisywać ludzkiego leku na padaczkę-luminalu i trzeba będzie kupować o wiele droższy lek zwierzęcy Phenoleptil, koszt dzienny dla Frezji to aż 2,55zł co miesięcznie daje kwotę blisko 80zł. Dodatkowo w lipcu Frezję czekają szczepienia i ogólny przegląd stanu jej zdrowia.

Brak opisu.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Poker napisał:

Mogę zdobyć luminal i wysłać.

Super. Poker, ile dałabyś radę go załatwić? Mogłaby być też  recepta.  Czy ta pomoc w zdobyciu luminalu byłaby jednorazowa czy co miesiąc? Jeśli uda się coś załatwić, poproszę o dane do przelewu. Dziękuję za pomoc :))).

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Poker napisał:

100 tabletek pojechało dziś do Frezji. Zapłaciłam 63,30 zł za całość. Wystarczy na 2 miesiące z hakiem. Koszt wysyłki ode mnie.

Poker, bardzo, bardzo Ci dziękuję za pomoc :)))). Cieszę się niezmiernie. Podaj proszę na priv nr konta to przeleję pieniążki. Dawno, dawno temu chyba gdzieś miałam Twoje konto (o ile się nie zmieniło) ale raczej trudno mi je będzie odnaleźć.

Jeszcze raz ślicznie dziękuję :).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Frezja w ostatnich dniach zaliczyła dwukrotnie gabinet weterynaryjny. Za pierwszym razem była na szczepieniu, przeglądzie ogólnym, obcięciu pazurków oraz miała zrobione badania krwi. W związku z tym, że niektóre parametry krwi wyszły źle, zalecono wykonanie USG jamy brzusznej, sprawdzenie czy na wątrobie nie ma zmian. Jeżeli wątroba będzie "czysta", to znaczy, że złe wyniki są efektem podawania Luminalu. USG nic złego nie wykazało ale zaleceniem jest przejście na karmę hepatil i do tego przyjmowanie Hepatiale Forte (pół tabletki dziennie).

Nie wiem jak to ogarnę finansowo, w tej chwili Frezja ma deklaracji na połowę kwoty którą miesięcznie potrzebuje, wiele osób wycofało się z deklaracji, z karmą hepatil wyjdzie jeszcze drożej miesięcznie. Wet dodatkowo zalecił jeszcze sanację jamy ustnej ale to będzie musiało zaczekać, w tej chwili nie ma kompletnie za co tego wykonać. Z roku na rok utrzymanie Frezji kosztuje coraz więcej, głownie poprzez leki oraz karmę, hotelik na szczęście utrzymuje cenę za opiekę na tym samym poziomie, za co jestem bardzo wdzięczna.

Za chwilę wstawię paragony i wyniki Frezji. Mam nadzieję ze dobrze wszystko przekazała, jeśli nie to hop! mnie sprostuje.z5.thumb.jpeg.a6fce47a9f0f73fc5fe0174a134a622e.jpegz6.thumb.jpeg.608cb1b5f0de037f9879441ff9540310.jpeg

Link to comment
Share on other sites

o jojku :( Mariola ja podniose moja deklaracje o 20zł, chociaz to marny ratunek pewnie :( przyszykuje jakis bazarek chociaz teraz tez mam kłopot bo Norka niespodziewanie wróciła z adopcji :( i tez kasa potrzebna :(

zaraz zarkne na finanse suni...duży minus ?

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, kiyoshi napisał:

o jojku :( Mariola ja podniose moja deklaracje o 20zł, chociaz to marny ratunek pewnie :( przyszykuje jakis bazarek chociaz teraz tez mam kłopot bo Norka niespodziewanie wróciła z adopcji :( i tez kasa potrzebna :(

zaraz zarkne na finanse suni...duży minus ?

Dziękuję Iza. W tej chwili stan konta to 67zł (bez wpłat deklaracji z tego tygodnia bo jeszcze nie robiłam rozliczenia).

Skleciłam na szybko bazarek cegiełkowy, może choć parę cegiełek ktoś kupi.

https://www.dogomania.com/forum/topic/353919-frezja-chora-na-padaczkę-zbiera-na-worek-karmy-hepatic-bazarek-cegiełkowy/

Ja też przymierzam się do bazarku ciuszkowego, tylko czasu mi brakuje, mam nadzieję ze w weekend się zmobilizuję i troszkę grosza się uzbiera.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Sara2011 napisał:

Ja też przymierzam się do bazarku ciuszkowego, tylko czasu mi brakuje, mam nadzieję ze w weekend się zmobilizuję i troszkę grosza się uzbiera.

 

ok, to ja naszykuje po Tobie...bo niestety przy moich psach i obłożeniu w przytulisku zupełnie nie mam czasu :( :( 

Mam nadzieje, że Frezja będzie mogła jeść suchą karme Hepatil bo jednak za mokra wyjdzie fortuna....:(

Swoja drogą nie do końca rozumiem, czemu weci zalecają karme weterynaryjną i jeszcze leki ....wydaje mi się, że mój Fazi miał albo karme albo leki...ale w sumie on chorował na watrobę ponad 3 lata temu więc moge się mylić

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, kiyoshi napisał:

Mam nadzieje, że Frezja będzie mogła jeść suchą karme Hepatil bo jednak za mokra wyjdzie fortuna....:(

Swoja drogą nie do końca rozumiem, czemu weci zalecają karme weterynaryjną i jeszcze leki ....wydaje mi się, że mój Fazi miał albo karme albo leki...ale w sumie on chorował na watrobę ponad 3 lata temu więc moge się mylić

Z suchą karmą pewnie będzie problem, ale można ją namoczyć.

Pomogę Ci zrozumieć do końca. Frezja dostaje Luminal, który niekorzystnie wpływa na wątrobę. Z roku na rok stan jej wątroby się pogarszał, teraz nie jest tragicznie, ale nie można dopuścić, żeby było coraz gorzej. Sanacja jamy ustnej będzie możliwa po podleczeniu wątroby. Zalecona jest ścisła dieta - karma Hepatic i pół tabletki dziennie Hepatiale Forte (nie jest to drogi preparat i wystarczy na 80 dni). Problemy z wątrobą wynikają z różnych przyczyn, sposób leczenia dostosowuje się indywidualnie do pacjenta. 

Teraz priorytetem jest zakup karmy Hepatic. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, hop! napisał:

Z suchą karmą pewnie będzie problem, ale można ją namoczyć.

Pomogę Ci zrozumieć do końca. Frezja dostaje Luminal, który niekorzystnie wpływa na wątrobę. Z roku na rok stan jej wątroby się pogarszał, teraz nie jest tragicznie, ale nie można dopuścić, żeby było coraz gorzej. Sanacja jamy ustnej będzie możliwa po podleczeniu wątroby. Zalecona jest ścisła dieta - karma Hepatic i pół tabletki dziennie Hepatiale Forte (nie jest to drogi preparat i wystarczy na 80 dni). Problemy z wątrobą wynikają z różnych przyczyn, sposób leczenia dostosowuje się indywidualnie do pacjenta. 

Teraz priorytetem jest zakup karmy Hepatic. 

OK. Rozumiem teraz. 

A z jakiej firmy najlepsza będzie ta karma? Mój Fazi z Royala ta sucha Hepatic uwielbial... A jaka mogłaby podejść Frezji? 

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, kiyoshi napisał:

OK. Rozumiem teraz. 

A z jakiej firmy najlepsza będzie ta karma? Mój Fazi z Royala ta sucha Hepatic uwielbial... A jaka mogłaby podejść Frezji? 

Najlepsza byłaby Royal Hepatic - https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_veterinary_diet/hepatic/306875. Nie jest tania, ale zalecane porcje dzienne są nieduże. W przypadku Frezji 160-180g dziennie powinno wystarczyć. 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, hop! napisał:

Najlepsza byłaby Royal Hepatic - https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_veterinary_diet/hepatic/306875. Nie jest tania, ale zalecane porcje dzienne są nieduże. W przypadku Frezji 160-180g dziennie powinno wystarczyć. 

No mój Fazi też był właśnie na Royalu. Jeden worek pewnie starczy jej gdzieś na 2 m-ce

 

Edit tzn ten 12 kg. Ten mały 6 kg na miesiąc.... Fortuna i tak :((( 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...