Jump to content
Dogomania

FREZJA z Radys z padaczką, spondylozą, głuchotą. Od 11.10.2023 w DT w Krakowie.


Recommended Posts

Też sprawdza się kulka zrobiona z bułki z miąższu z masłem,może to lepsze niż smalec bo chociaż masło zawiera wit.D.

U mnie pasztet nie psuje się bo mały kartonik jest na 3 dni,jak podaję w pasztecie to jeszcze robię kilka kulek bez tabletki na zachętę.Kulki robię małe tak aby na raz łyknięcie.O puszkach pisałam dla większego psa ale są kartoniki mniejsze.Termin ważności jest spory a więc można kupić większą ilość jak nadarzy się promocja a często jest w "Społem"

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dostałam dwa opakowania Luminalu po zmarłym piesku chorym na padaczkę. Ten dar to miły gest, ale fakt śmierci pieska, którego znałam, zasmucił mnie.

Ostatni atak u Frezji był na początku stycznia. Z kręgosłupem w porządku. Suchą karmę zjada grzecznie, przysmaki uwielbia.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam na olx 4 ogłoszenia Frezji: https://www.olx.pl/zwierzeta/q-frezja/. Przytaczam treść jednego z nich: 
 
"Frezja jest śliczną sunią, ma w sobie dużo wdzięku. Jej pyszczek zawsze sie usmiecha a łapki wędrują dokładnie tam gdzie jej człowiek. Sunia uwielbia ludzi.
Najlepiej czuje się, gdy ktoś jest zawsze przy niej i poświęca jej czas. Ładnie dogaduje się z innymi psami, w domu jest czysta, potrafi spacerować na smyczy.
 
Frezja wazy ok. 11 kg, ma ok. 5-6 lat. Jest zaszczepiona, wysterylizowana, zachipowana, ogólnie zdrowa, ale prawdopodobnie w przeszłości przezyła wypadek komunikacyjny lub silne uderzenie w głowe, w wyniku którego cierpi na niedosłuch (doskonale jednak reaguje na ruchy/gesty opiekuna) i miewa lekkie ataki padaczkowe, które opanowałyśmy odpowiednimi dawkami leku. Lek ten (koszt ok. 20 zł/m-c) będzie musiała przyjmować prawdopodobnie już do końca zycia.
Szukamy dla Frezji domu kochajacego, gdzie będzie czyimś oczkiem w głowie. Musi to być dom z ogrodem, stabilny, bez małych dzieci. Sunia najlepiej funkcjonuje w znanej, spokojnej atmosferze, w ustalonym rytmie dnia. Idealnie czułaby się w towarzystwie starszej osoby, którą kochałaby ponad wszystko, broniła, ceniła.
Sunia obecnie mieszka w hoteliku dla psów w Łodzi, przyjechała tu z jednego z największych schronisk w Polsce (radysy) gdzie wegetowała ponad 2 lata. Straciła ten czas bezpowrotnie, teraz jest znów jedną z kilkunastu psiaków...
PILNIE POTRZEBNY JEST DOM!"
 
Moje uwagi:
- Frezja nie uwielbia ludzi, Frezja uwielbia wybranego opiekuna;
- nie ze wszystkimi psami ładnie się dogaduje, jest zaborcza, despotyczna, zazdrosna i dominująca, woli towarzystwo samców, z sukami jest różnie;
- Frezja nie lubi spacerów poza posesję, w obcym świecie jest zdezorientowana, pobudzona, preferuje bycie w domu i wyjścia do ogródka;
- koszty leków i preparatów są większe, Frezja oprócz padaczki ma problemy z kręgosłupem, bywało, że poruszała się gorzej i popuszczała mocz;
- opiekun Frezji musi być spokojny, troskliwy, wyrozumiały, ale też zdecydowany, Frezja jest absorbująca, ma silny, dominujący charakter, jest uparta;
- Frezja jest obecnie prawie jak jedynaczka, na parterze mieszka tylko akceptowany przez nią staruszek Kofi, psów jest łącznie kilka, z większością z nich Frezja nie ma wcale kontaktu, bo mieszkają na piętrze. 
 
Zawsze można zapytać o Frezję na wątku, mailowo lub zadzwonić. 
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, kiyoshi napisał:

Hop błagam Cie. Teksty pisałam dawno temu po rozmowach z Tobą. Nie tkalam zmarzen sennych

Pozmieniam oczywiście wg Twoich uwag

Mnie nie trzeba błagać, reaguję na zwykłe prośby. ;-) Rzecz w tym, że nie miałyśmy długo kontaktu. Tak, jak napisałam na wątku, zawsze o Frezję można zapytać. Niedawno Mariola napisała do mnie w sprawie tekstu do ogłoszeń Frezji. Odpisałam jej tak:

"Mariola,
nie wiem, w jaki sposób ogłaszać Frezję. Nie potrafię Ci pomóc. Chciałabym, żeby Frezja znalazła dobry dom, ale bardzo boję się adopcji. Zachowania i problemy Frezji wynikają z choroby i zaburzeń słuchu, nie można tego zmienić. Jej problemy aklimatyzacyjne, akceptacja tylko znanego świata i właściwie jednej osoby utrudniają znalezienie odpowiedniego domu. Frezja u nas bardzo dobrze funkcjonuje, czuje się jak w domu, ale to przyszło z czasem. Przeprowadzka, nowe miejsce, nowe otoczenie automatycznie zburzą jej poczucie bezpieczeństwa i trzeba się liczyć z problemami w sferze jej zachowania i zdrowia. Dom musi być na to gotowy."
 
Dzisiaj weszłam na olx, żeby zerknąć na ogłoszenia Frezji. Znalazłam tylko Twoje i pozwoliłam sobie na uwagi aktualizacyjne.
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Poker napisał:

Jaki jest skład Brainactiv? Jakie ma zastosowanie. Mam na myśli mojego 17. letniego Dolarka z koszmarną demencją.

Jak najbardziej dla staruszka z demencją wskazany. Minusem jest koszt, około 130 zł za 90 tabletek. Skład, wskazania, dawkowanie: KLIKNIJ.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.02.2020 o 17:26, Sara2011 napisał:

Ojej, jaka niespodzianka. Bardzo, bardzo dziękuję Lida:))). 

Jednostkowe podziękowania nietrafione. ;-) Ja poprosiłam Lidkę o pomoc, Lidka poprosiła szwagra. Szwagier "wyczarował" preparat, a siostra Lidki go wysłała i pokryła koszt przesyłki. Wszystkim podziękowałam, nawet sobie. ;-))

Wydaje mi się, że Brainactiv pomaga Frezji. Jeżeli przerwy między atakami będą dłuższe, przebieg ataków lżejszy, to znaczy, że podawanie preparatu ma sens.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.03.2020 o 18:13, Radek napisał:

Marcowa deklaracja dla Frezji dzisiaj poszła.

Dziekuję ślicznie, pieniążki już na koncie Frezji :) )

Wpłynęła również deklaracja od Agnieszka103, również bardzo dziękuję :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikt nie zapytał o Frezję. Zapytam i odpowiem sama, to nic trudnego. ;-)

- Jak się czuje Frezja? Miała ataki?

- Czuje się bardzo dobrze. Nie miała ani jednego ataku.

 

Nie zważając na koronawirusa, muszę się wybrać do weterynarza po receptę na Luminal. Zamówiłam w aptece 6 opakowań. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, elik napisał:

Łaaałłł to dość dawno  :)  Czyżby to oznaczało, że sunia czuje się dobrze psychicznie i fizycznie?

Tak. :-) Ale muszę się do czegoś przyznać... Zaokrągliła się troszkę. Ze względu na jej kręgosłup pracuję nad obniżeniem wagi o 0,5 kg.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, hop! napisał:

Tak. :-) Ale muszę się do czegoś przyznać... Zaokrągliła się troszkę. Ze względu na jej kręgosłup pracuję nad obniżeniem wagi o 0,5 kg.

Przytyć łatwo, schudnąć raczej trudno  :(  Ale nie jest to niemożliwe.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, hop! napisał:

Na początku stycznia. 

Super, że długo nie było ataku.

3 godziny temu, hop! napisał:

 Ze względu na jej kręgosłup pracuję nad obniżeniem wagi o 0,5 kg.

Poproszę o dokładną receptę;)

3 godziny temu, elik napisał:

Przytyć łatwo, schudnąć raczej trudno  :(  Ale nie jest to niemożliwe.

Nie jest łatwo psiaka odchudzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...