Jump to content
Dogomania

FREZJA z Radys z padaczką, spondylozą, głuchotą. Od 11.10.2023 w DT w Krakowie.


Recommended Posts

1 godzinę temu, hop! napisał:

Frezja miała sanację jamy ustnej 31 lipca 2018. Stan uzębienia Frezji na dzień dzisiejszy... :-(

Frezji tak szybko się tworzy kamień jak naszej Gajce. Też musimy często jeździć na sanację paszczy. Też nas to niedługo czeka.

Bardzo fajne zdjęcia:)

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Sara2011 napisał:

Kurczę, wygląda to tragicznie i to jak szybko narosło od ostatniej sanacji. Co robić? Kolejne czyszczenie ząbków? Chyba nie ma wyjścia bo od tego zaraz dodatkowych chorób się namnoży nie mówiąc o tym że mogą ją boleć.

Najwyraźniej Frezja ma tendencję do narastania kamienia. Tylne zęby ma fatalne, szybko je straci. Już ma dużo braków i problemy z gryzieniem. 

11 godzin temu, Radek napisał:

Frezji tak szybko się tworzy kamień jak naszej Gajce. Też musimy często jeździć na sanację paszczy. Też nas to niedługo czeka.

Bardzo fajne zdjęcia:)

Taki problem miałam u swojego psa Gabiszona. 

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj w ciągu dnia był straszny upał, w nocy burza. Wieczorem Frezja miała atak o umiarkowanym nasileniu. Są dni, że gorzej się porusza, najwyraźniej dają o sobie znać zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie. Wtedy Frezji zdarza się popuszczać mocz.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, hop! napisał:

Wczoraj w ciągu dnia był straszny upał, w nocy burza. Wieczorem Frezja miała atak o umiarkowanym nasileniu

Wczorajsza pogoda dała w kość nawet zupełnie zdrowym psom.

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Radek napisał:

Lipcowa deklaracja dla Frezji już w drodze.

Dziekuję, już na koncie :)

 

Wpłaty z ostatnich 3 dni to :

  • 20zł -Beata My Cat /01.07.2019 /stała VII
  • 10zł -Radek /03.07.2018/stała VII
  • 5zł -Agnieszka103 / 01.07.2019/wpłata VII

Dziekuję ślicznie :)

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj wydałam 9 dych na Frezję. :-)) Na ważne sprawy oczywiście, czyli na szczepienia. W najbliższy poniedziałek badania krwi, a 16 lipca sanacja jamy ustnej. Frezja utrzymuje dobrą wagę, 10,8 kg. Nie może przytyć ze względu na chory kręgosłup. 

Link to comment
Share on other sites

Dziś miałam telefon o Frezje..byłam w szoku, że Ci ludzie zadzwonili akurat o Frezje...młodzi po głosie max 25 lat, w tle cały czas słyszałam płaczące malutkie dziecko...eh...chyba w ogóle nie przeczytali ogłoszenia, Pan zresztą powiedział, że dzwoni akurat o Frezje, bo szuka małego psa...ani Frezja mała, ani do dzieci...ani do bloku....Podziękowałam

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, kiyoshi napisał:

Dziś miałam telefon o Frezje..byłam w szoku, że Ci ludzie zadzwonili akurat o Frezje...młodzi po głosie max 25 lat, w tle cały czas słyszałam płaczące malutkie dziecko...eh...chyba w ogóle nie przeczytali ogłoszenia, Pan zresztą powiedział, że dzwoni akurat o Frezje, bo szuka małego psa...ani Frezja mała, ani do dzieci...ani do bloku....Podziękowałam

Pies z padaczką i małe dziecko to rzeczywiście bardzo bardzo zły pomysł. Ale zwykle ludzie naprawdę nie wiedzą jak taka choroba wygląda... Choć akurat blok dla mnie nie jest przeszkodą. A Frezja to dla mnie drobinka :D co to jest 11 kg, kwestia spojrzenia.

Ja u mojego psa schodzę z gabapentyny. I nie żadnych ma ataków. Luminal i bromek powinny wystarczyć. Żal mi tylko, że tak bardzo te leki osłabiają jego ciało... Choć nie wiem ile jest winy leków, a ile starości.

Jaką Frezja ma teraz dawkę luminalu? Czy nie myślałyście dziewczyny o dobraniu drugiego leku żeby całkiem wykluczyć ataki?

 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, kiyoshi napisał:

Jest przeszkodą, Frezja jest bardzo szczekliwym pieskiem- przynajmniej tak było w poprzedniej adopcji....

 

Ale tak bez powodu szczeka, czy w jakichś konkretnych sytuacjach?

Olejek CBD jest bardzo drogi, a nie zawsze skuteczny, i otępia. Ja zawsze będę reklamować bromek potasu, bo zdziałał u nas CUD. Czyli ustąpienie padaczki po okresie gdy mój pies prawie umarł.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, vicvictoria napisał:

Ciekawe, że  moja  sunia  już  drugą  buteleczkę  zaczęła i  ma  dalej  ADHD.

Z tym nie dyskutuje. Może faktycznie tak jest.

Natomiast sama Pani napisała, że CBD "podobno zmniejsza ataki". Bromek u nas nie zmniejszył ataków, a CAŁKOWICIE je skończył. Do tego jest to zwyczajny lek weterynaryjny (Libromide) przepisywany przez weterynarzy i neurologów jako uzupełnienie jeśli Luminal nie jest skuteczny jako lek pierwszego rzutu.  Można kupić też w zwykłej aptece jako lek na receptę robiony na zamówienie. A mój pies miał (ma) ciężką postać padaczki. Frezja ma padaczkę łagodną więc jest duża szansa, że już mała dawka bromku by pomogła. CBD na pewno by nie zaszkodziło, ale cena dla mnie osobiście dużo za duża...

 

Link to comment
Share on other sites

Zarówno firm które produkują CBD jest sporo ( trzeba czytać skład ) i każdy żywy organizm jest inny...i inaczej reaguje. 

ktoś napisał że stosuje gabapentynę przy padaczce ?pierwszy raz się z tym spotykam. ale jako lek pierwszego rzutu czy wspomagacz co innych ?

 Mój kot ją bierze ale z zupełnie innych powodów i przyczyn. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...