Jump to content
Dogomania

FREZJA z Radys z padaczką, spondylozą, głuchotą. Od 11.10.2023 w DT w Krakowie.


Recommended Posts

1 godzinę temu, bakusiowa napisał:

Melduję się u psinki. Z umaszczenia to jest jakoś tak podobna do Dolarka. Ile brakuje deklaracji stałych?

 

Mamy w tej chwili 320zł (dwie deklaracje na łączną kwotę 30zł są tylko do konca roku) więc na hotelik na styk mamy, i to też pod warunkiem że nikt się nie wykruszy po drodze.

Musimy dodatkowo zapewnić karmę (a Frezja musi mieć i suchą i mokrą aby mieszać ją razem z suchą), lek na padaczkę Phenoleptil (koszt chyba coś ok. 50zł/mcs ) oraz suplement uspokajający For Calm -koszt ok 30zł/msc, więc stałych deklaracji powinna mieć min.400zł/mcs. Nie liczę tu diagnostyki specjalistycznej , bo tu trzeba będzie żebrać dodatkowo, robić bazarki :(. A tego szykuje się sporo-padaczka, kręgosłup, głuchota, zęby do czyszczenia , itd :(.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, kiyoshi napisał:

Hop! czy ta spondyloza jest na 100% potwierdzona?

a czy tą spondyloze tez będziemy dalej jakos...nie wiem..konsultować/ leczyć? czy cokolwiek da się z tym zrobić żeby stan sie nie pogarszał/ poprawił?

Skontaktowałam się wczoraj z chirurgiem z Warszawy poleconym przez naszego weta. Podobno jest bardzo dobry i przeprowadza zabiegi kręgosłupa. Przesłałam RTG Frezji i poprosiłam o konsultację. Odpowiedź jest taka:

"Wygląda na to, że spondyloza i zwężenie przestrzeni

miedzykregowego L-S są objawem niestabilnosci tego odcinka kręgosłupa. To

jeszcze trzeba będzie potwierdzić podczas badania CT. Taką chorobę

najlepiej leczyć operacyjnie, bo trzeba prawidłowo ustawić kregi i je

ustabilizowac, więc żadne metody zachowawcze nie zastąpią zabiegu

chirurgicznego. Taką operacja kosztuje 2500-3000 zł. Przed operacją trzeba

oczyścić zęby."

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, hop! napisał:

Skontaktowałam się wczoraj z chirurgiem z Warszawy poleconym przez naszego weta. Podobno jest bardzo dobry i przeprowadza zabiegi kręgosłupa. Przesłałam RTG Frezji i poprosiłam o konsultację. Odpowiedź jest taka:

"Wygląda na to, że spondyloza i zwężenie przestrzeni

miedzykregowego L-S są objawem niestabilnosci tego odcinka kręgosłupa. To

jeszcze trzeba będzie potwierdzić podczas badania CT. Taką chorobę

najlepiej leczyć operacyjnie, bo trzeba prawidłowo ustawić kregi i je

ustabilizowac, więc żadne metody zachowawcze nie zastąpią zabiegu

chirurgicznego. Taką operacja kosztuje 2500-3000 zł. Przed operacją trzeba

oczyścić zęby."

Matko jedyna, takie koszty są raczej nie do przeskoczenia :(.

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, hop! napisał:

Skontaktowałam się wczoraj z chirurgiem z Warszawy poleconym przez naszego weta. Podobno jest bardzo dobry i przeprowadza zabiegi kręgosłupa. Przesłałam RTG Frezji i poprosiłam o konsultację. Odpowiedź jest taka:

"Wygląda na to, że spondyloza i zwężenie przestrzeni

miedzykregowego L-S są objawem niestabilnosci tego odcinka kręgosłupa. To

jeszcze trzeba będzie potwierdzić podczas badania CT. Taką chorobę

najlepiej leczyć operacyjnie, bo trzeba prawidłowo ustawić kregi i je

ustabilizowac, więc żadne metody zachowawcze nie zastąpią zabiegu

chirurgicznego. Taką operacja kosztuje 2500-3000 zł. Przed operacją trzeba

oczyścić zęby."

taka wiadomość nawet optymiste mojego pokroju potrafi przygnieśc do ziemii:(

33 minuty temu, Sara2011 napisał:

Matko jedyna, takie koszty są raczej nie do przeskoczenia :(.

Mariola, chyba jedynie założenie zrzutki na fb....bazarkami dogomaniackimi do smierci tego nie uciułamy :( :( :( Boże:(

Link to comment
Share on other sites

Koszty są duże. Na pewno nie można wszystkiego zrobić w krótkim czasie, bo konieczne są narkozy.

W lipcu trzeba zrobić badania krwi i sanację jamy ustnej. Tomografię można zrobić w Łodzi. Koszt: 550 - 600 zł. To badanie robią w narkozie, więc trzeba z tym poczekać. Jeżeli będzie decyzja o zabiegu kręgosłupa w Warszawie, to Frezja musiałaby mieć zapewnione lokum i opiekę w stolicy. Zwykle dochodzą koszty rehabilitacji po zabiegu. 

Link to comment
Share on other sites

Na koncie Frezji zaksięgowane zostały pieniążki od:

  • 30zł -Czarna Kafka /18.06.2018/jednorazowa
  • 251zł -bazarek cegiełkowy Gabi79/18.06.2018
  • 100zł -Gusiaczek/18.06.2018/na mokrą karmę

Z całego serca ślicznie dziękuję <3.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie znam chirurga, który by nie zalecał operacji.. Taki jego fach. Jeden z ludzkich speców od kręgosłupa niedawno aż rwał się do operowania kręgosłupa mojego znajomego jako jedynego ratunku, a tu mądry rehabilitant rozpoznał zupełnie inną przypadłość, którą udało się zwalczyć po kilku tygodniach (!) nieskomplikowanych ćwiczeń wykonywanych codziennie w domu. To tak pod rozwagę napisałam..

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

A na portalu psy.pl przy spondylozie poza lekami NLP, przeciwbólowymi, witaminami z grupy B, zaleca się zabiegi fizjoterapii: laser, hydroterapia...a o operacjach mówi się, że doświadczenie weterynarzy wskazuje, że "dzioby" na kręgach odrastają i to bardzo szybko. Pies się dodatkowo nacierpi, o dużych kosztach nie wspominając. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nie porywałabym się na operację. To tak jakby u psa 15. letniego wykonać zabieg usunięcia soczewek z powodu zaćmy. Cierpienia suni i koszty biorąc pod uwagę jej wiek są nieadekwatne do celu jaki się ewentualnie uda osiągnąć. Raczej postawiłabym na rehabilitację i oczywiście wyleczenie zębolów i innych dolegliwości.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Frezja jest ruchliwa, nie wygląda na psa odczuwającego ból. Dobrze, że jest drobna, a nie otyła jak większość psów z Radys. W jej obecnym stanie nie zdecydowałabym się na operację. Może w przyszłości nie będzie innego wyjścia. W preparacie For Calm jest kompleks witamin z grupy B. Rehabilitacja może wspomóc, ale tak naprawdę w niedużym stopniu, a koszty też są niemałe. Teraz trzeba się skupić na pozostałych problemach zdrowotnych.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzieki dziewczyny za Wasze wpisy....prawde mówiąc od wczoraj tez cały czas myślałam o tej operacji i jej zasadności. I obudziłam się rano z dokładnie takim samym odczuciem jak napisałyście powyżej.

Uważam, że trzeba zrobić tyle ile można- ząbki, zdiagnozowanie padaczki- a potem szukać domu- spokojnego, bez schodów, z ogródkiem, tak, żeby sunia mogła dobrze zyć i jak najmniej cierpiała z powodu dolegliwości.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Operacja jest zalecana przez wetów, ale nie do nich należy decyzja. Są zwolennicy operacji, którzy zapewne stwierdzą, że rezygnacja z zabiegu to odebranie suczce szansy i pójście na łatwiznę. Uważam, że trzeba brać pod uwagę zachowanie, samopoczucie psa, rozważyć plusy i minusy zabiegu. Niestety, operacja to też ryzyko i brak gwarancji na długotrwałą poprawę. Frezja była w kiepskich warunkach, bez normalnego ruchu. Teraz to się zmieniło. W związku z tym, liczę nawet na polepszenie. Myślałam, że jedynym i największym problemem u Frezji będzie padaczka. Tymczasem padaczka jest nieodczuwalna i zastanawiam się, czy to faktycznie padaczka. Atak, który był u mnie był bardzo krótki i łagodny, wystąpił bez zapowiedzi. Kolejnych ataków nie było. 

Problemy ze snem i lęk separacyjny są u Frezji nasilone. Może For Calm chociaż trochę wspomoże. Przy człowieku Frezja jest spokojniejsza i zadowolona. Gdy zostaje sama, narasta frustracja (wokalizacja, niszczenie). Gdy zostaje z innym psem, jest lepiej (czasowa wokalizacja). Stara się zachowywać neutralnie w stosunku do innych psów, ale w razie potrzeby potrafi je ustawiać (napyskuje, kłapnie). Przy innych psach, dosłownie przylepia się do opiekuna i domaga się skupienia uwagi na niej. Wystarczy ją zignorować, żeby odpuściła i zrozumiała, że nie jest najważniejsza. Frezja ma wygląd delikatnej suczki, ale charakter ma dość zdecydowany. Z uporem dąży do celu. U weta była bardzo grzeczna do czasu obcinania pazurów. Trzeba było założyć kaganiec. Walczyła z kagańcem, ze mną i z wetem. Przy RTG współpracowała pięknie. Zobaczymy, jak będzie jutro u fryzjerki. 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, hop! napisał:

Operacja jest zalecana przez wetów, ale nie do nich należy decyzja. Są zwolennicy operacji, którzy zapewne stwierdzą, że rezygnacja z zabiegu to odebranie suczce szansy i pójście na łatwiznę. Uważam, że trzeba brać pod uwagę zachowanie, samopoczucie psa, rozważyć plusy i minusy zabiegu. Niestety, operacja to też ryzyko i brak gwarancji na długotrwałą poprawę. Frezja była w kiepskich warunkach, bez normalnego ruchu. Teraz to się zmieniło. W związku z tym, liczę nawet na polepszenie. Myślałam, że jedynym i największym problemem u Frezji będzie padaczka. Tymczasem padaczka jest nieodczuwalna i zastanawiam się, czy to faktycznie padaczka. Atak, który był u mnie był bardzo krótki i łagodny, wystąpił bez zapowiedzi. Kolejnych ataków nie było. 

Problemy ze snem i lęk separacyjny są u Frezji nasilone. Może For Calm chociaż trochę wspomoże. Przy człowieku Frezja jest spokojniejsza i zadowolona. Gdy zostaje sama, narasta frustracja (wokalizacja, niszczenie). Gdy zostaje z innym psem, jest lepiej (czasowa wokalizacja). Stara się zachowywać neutralnie w stosunku do innych psów, ale w razie potrzeby potrafi je ustawiać (napyskuje, kłapnie). Przy innych psach, dosłownie przylepia się do opiekuna i domaga się skupienia uwagi na niej. Wystarczy ją zignorować, żeby odpuściła i zrozumiała, że nie jest najważniejsza. Frezja ma wygląd delikatnej suczki, ale charakter ma dość zdecydowany. Z uporem dąży do celu. U weta była bardzo grzeczna do czasu obcinania pazurów. Trzeba było założyć kaganiec. Walczyła z kagańcem, ze mną i z wetem. Przy RTG współpracowała pięknie. Zobaczymy, jak będzie jutro u fryzjerki. 

Hop! czy Frezja zaczęła niszczyć ? For Calm jest już wysłany, pewnie jutro powinien dotrzeć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...