Jump to content
Dogomania

FREZJA z Radys z padaczką, spondylozą, głuchotą. Od 11.10.2023 w DT w Krakowie.


Recommended Posts

9 godzin temu, Radek napisał:

Super, że długo nie było ataku.

Poproszę o dokładną receptę;)

Nie jest łatwo psiaka odchudzić.

Nie ma dokładnej recepty. Każdy organizm jest inny. Są podstawowe zasady: jeść mniej kalorycznie i częściej, ruszać się. Im grubszy pies, tym trudniej odchudzić. Frezja nie jest gruba, ale powinna być drobna, chociażby ze względu na kręgosłup i stawy. Tyje w obrębie klatki piersiowej i w karku. Ostatnio dostawała więcej, niż powinna, więc teraz dostaje mniej. Nawet tego nie odczuła. 

Nadwaga, otyłość u psa prędzej, czy później odbija się na jego zdrowiu. Dlatego trzeba starać się utrzymywać u psów prawidłową wagę. Mam nadpobudliwego staruszka, który szybko spada z wagi i musi jeść więcej, bardziej kalorycznie. Także różnie funkcjonują organizmy i różne mają potrzeby. 

Masz problem z nadwagą u swojego psa?

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Joanienka napisał:

Na fejsbukowej grupie Epifutrzaki ostrzegają, że w hurtowniach zaczyna brakować luminalu. Ja na razie zakupiłam bez problemu, ale teraz się zastanawiam czy nie za mało :(  

Jak zamawiałam Luminal, pani z apteki nic nie mówiła o brakach. U mnie w lecznicy niechętnie wypisują recepty na Luminal, bo mają kontrole. Jest odpowiednik weterynaryjny Luminalu, więc weterynarz ma obowiązek opierać leczenie na nim, a nie stosować ludzki lek. Takie zalecenia odgórne. Problem w tym, że lek weterynaryjny jest droższy, niż ludzki. O wypisanie sześciu opakowań Luminalu muszę bardzo zabiegać. Wetka, która dawała mi recepty bez problemu, niestety, odeszła z lecznicy.

Przez ludzką panikę i zapobiegliwość jest więcej problemów. Jeden kupi 20 sztuk, dla innego nic nie zostanie. W sytuacjach zagrożenia jeszcze bardziej nasila się w społeczeństwie brutalność, bezwzględność i egoizm.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, hop! napisał:

Jak zamawiałam Luminal, pani z apteki nic nie mówiła o brakach. U mnie w lecznicy niechętnie wypisują recepty na Luminal, bo mają kontrole. Jest odpowiednik weterynaryjny Luminalu, więc weterynarz ma obowiązek opierać leczenie na nim, a nie stosować ludzki lek. Takie zalecenia odgórne. Problem w tym, że lek weterynaryjny jest droższy, niż ludzki. O wypisanie sześciu opakowań Luminalu muszę bardzo zabiegać. Wetka, która dawała mi recepty bez problemu, niestety, odeszła z lecznicy.

Przez ludzką panikę i zapobiegliwość jest więcej problemów. Jeden kupi 20 sztuk, dla innego nic nie zostanie. W sytuacjach zagrożenia jeszcze bardziej nasila się w społeczeństwie brutalność, bezwzględność i egoizm.

No niestety to prawda. Ale u mnie w mieście nie ma kłopotu z receptą, a u kilku wetów już byłam, nikt nie robił mi problemu z wypisaniem recepty. Bromek kupuję w wersji weterynaryjnej, bo jest 14zł różnicy tylko na opakowaniu (100szt) a w wersji robionej w aptece są ogromne kapsuły, które pies ma problem pogryźć, a te weterynaryjne mają mniejsze tabletki i połyka je w całości (libromide kupuje po 124zł, robiony lek kosztował 110zł). Mi wetka standardowo przy wizycie wypisuje 2 recepty na luminal, po 4 opakowania każda, co daje łącznie 80 tabletek, czyli starcza mi na 40 dni.

Droga ta choroba :(

Ale piesy są najdroższe sercu i zapłacę co trzeba  zeby zdrowy był.

Fajnie że Frezja ma mało ataków, oby jak najmniej.

Pozdrowionka od kumpla w chorobie - Yorusia (co prawda oprocz padaczki, słuchu nie traci, ale za to juz coraz gorzej widzi niestety, miałam iść z nim do okulisty ale koronawirus nam przeszkodził)

Link to comment
Share on other sites

Zaczęło się porzucanie psów... 

KLIKNIJ

Katastrofa z tym koronawirusem. Chyba najwięcej przypadków jest w Warszawie, ale w Łodzi też coraz więcej chorych. W lecznicach skrócone godziny pracy, zapisy... Wszystko wywrócone do góry nogami. Będzie przybywać bezdomnych zwierząt, tych porzuconych i tych po zmarłych opiekunach. :-( Wczoraj "nasza" Natka pojechała do fajnego domu, zdarzają się jeszcze adopcje, ale wraz z pogorszeniem sytuacji adopcji nie będzie. Ludzie będą myśleć o sobie, a nie o zwierzętach. 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, hop! napisał:

Masz problem z nadwagą u swojego psa?

Tak, nasza mała mordka ma problemy z utrzymaniem wagi. Niby je tylko swoją karmę (dla nerkowców) i trochę smaczków, a waży zbyt dużo. Nasza pani doktor ma teorię, że to może wynikać z chorej tarczycy:(

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Radek napisał:

Tak, nasza mała mordka ma problemy z utrzymaniem wagi. Niby je tylko swoją karmę (dla nerkowców) i trochę smaczków, a waży zbyt dużo. Nasza pani doktor ma teorię, że to może wynikać z chorej tarczycy:(

Przy dobrze ustawionym leczeniu tarczycy nie ma problemów z wagą. Karmy dla nerkowców są kaloryczne, mają mniej białka, za to więcej tłuszczu. Myślę, że to jest przyczyna problemów z utrzymaniem wagi. Przy chorych nerkach trzeba uważać na przysmaki, zwłaszcza na te z wysoką zawartością białka. 

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, hop! napisał:

 Przy chorych nerkach trzeba uważać na przysmaki, zwłaszcza na te z wysoką zawartością białka. 

Wiem:( Nasza pani doktor zawsze przypomina nam. 
Dzięki za info o składzie karmy dla nerkowców, pojęcia nie miałem. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję pięknie za wpłaty deklaracji dla Frezji :)

  • 10zł -kiyoshi /26.02.2020/stała III
  • 10zł -p.Irena z Katowic /09.03.2020/stała III
  • 20zł -Sara2011/09.03.2020/stała III
  • 20zł -Elżbieta Rossa /10.03.2020/stała III
  • 10zł -Agnieszka Piasecka /10.03.2020/stała III
  • 120zł -Asia Lis /12.03.2020/stała III
Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj w lecznicy (na razie funkcjonuje bez zmian) po receptę. Kupiłam 6 opakowań Luminalu, koszt 38zł (paragon wyślę na maila). Pytałam w aptece, czy brakuje Luminalu. Aktualnie jest dostępny, nie ma problemów. 

Frezja ma karmę (napoczęty jest drugi worek), na razie Markus Mini jest w zooplusie, może nie będzie braków.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Sara2011 napisał:

Dziękuję pięknie za wpłaty deklaracji dla Frezji :)

  • 10zł -kiyoshi /26.02.2020/stała III
  • 10zł -p.Irena z Katowic /09.03.2020/stała III
  • 20zł -Sara2011/09.03.2020/stała III
  • 20zł -Elżbieta Rossa /10.03.2020/stała III
  • 10zł -Agnieszka Piasecka /10.03.2020/stała III
  • 120zł -Asia Lis /12.03.2020/stała III

Mariola, ja przestawiłam stały przelew na 20 zł dla Frezji.... powinny juz wpływac 2 dyszki

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 2.04.2020 o 22:53, Radek napisał:

Kwietniowa deklaracja dla Frezji dzisiaj poszła.

Już dotarła, dziękuję ślicznie :)))

 

Dotarły różnież inne wpłaty za które pięknie dziękuję :)

  • 20zł -kiyoshi -26.03.2020/stała IV
  • 5zł -Agnieszka103 /03.04.2020/stała IV
  • 10zł -p.Irena z Katowic /02.04.2020 /stała IV
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wielkanoc Wojtek Wicenciak

                                                        Spokojnych Zdrowych 

                                                                              Nadzieje Niosacych Swiateczek

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nadrabiam zaległości i uzupełniam nowe wpłaty, za które ślicznie dziękuję :)

  • 20zł -kiyoshi /27.04.2020/stała V
  • 20zł -Elżbieta Rossa /05.05.2020 /stała V
  • 20zł -Sara2011 /05.05.2020 /stała V
  • 10zł -Radek / 06.05.2020 /stała V
  • 5zł -Agnieszka103 / 04.05.2020 /stała V
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Serdecznie dziękuję za wpłaty deklaracji : ) ) )

  • 10zł -Agnieszka Piasecka /11.05.2020/stała V
  • 120zł -Asia Lis /12.05.2020/stała V
  • 10zł -p.Irena /13.05.2020 /stała V
  • 90zł -dorcia2 /15.05.2020 /stała III,IV,V
  • 40zł -Dorota Wandrychowska /22.05.2020/stała V
  • 100zł -Beata Ostrzołek /22.05.2020 /stała V
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.05.2020 o 00:05, Poker napisał:

Ciekawe co sie działo u suni przez ostatnie 2 miesiące.

U Frezji wszystko bardzo dobrze. Ataki ma bardzo rzadko, więc widać że leki działają i dawki są dobrze dobrane. W lipcu będziemy robić badania krwi na sprawdzenie poziomu fenobarbitalu we krwi. A poza tym dzień jak co dzień. Miejmy nadzieję, że wiosenne burze które wkrótce nadejdą nie sprawią, że częstotliwość ataków się zwiększy.

Poprosiłam hop! o parę wiosennych zdjęć, jak pogoda się poprawi to hop! spróbuje coś zrobić :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...