Jump to content
Dogomania

Nova Langfuhr - hodowla Gdańsk


Polenta

Recommended Posts

Mimoza, dzięki za ten link. Niestety na owczarku mam ogromne problemy z aktywacją konta :angryy:. Nie wiedziałem, ze hodowla jest tak daleko od Gdańska. Nie jest to dużu problem dla mnie ale na stronie sa inne informacje (Gdańsk)
Szkoda, że nie ma nikogo tutaj z psem z tej hodowli.
Jakby co to dalej czekam na jakieś newsy ;)
Pozdrawiam z kompletnie białego Sopotu.

Link to comment
Share on other sites

Mam przyjemnosc znać p. Pawła.
Psiaki rowniez znam.
Osobiscie mam bardzo dobre zdanie o hodowli.
Wiem, ze sa rozne opinie o niej, ale ja osobiscie nie widze nic do czego mozna by sie przyczepic.
Na wystawie u mnie w Sopocie p. Paweł pozostawił mi suke do potrzymania gdy wystawiał inną.
Musze przyznac, ze bardzo spodobał mi sie jej charakter. Zrownowaznona, spokojna choc lekko zdenerwowana gdzie poszedł jej Pan.
P.Paweł wie co robi, wyhodował bardzo dobrą suke pod wzgledem charakteru i w sumie nie tylko ona jedna ma taki dobry charakter.
Mozna 'przyczepic' sie do ilosci zwierzat w hodowli - rzeczywiscie moze byc to problemem z zapewnieniem im wszystkim odpowiedniego kontaktu, szkolenia ... ale to juz według potrzeb. Osobiscie uwazam, ze im mniej tym lepiej.
oto filmik [url=http://pl.youtube.com/watch?v=0L0CA5GzvYo]YouTube - Cortina szkolenie[/url]
a tu link do wątku o suni :
[url=http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=12769&PN=1]Forum Owczarek.pl: Cortina - szkolenie[/url]

P. Paweł zawsze ma otwarte drzwi jesli ktos chce zobaczyc hodowle czy psy.
Zachecam do kontaktu z nim ;)

Link to comment
Share on other sites

Axusia dziękuje za wyczerpującą odpowiedz. Ciesze się , ze jest ona pozytywna. Domyślam się, że nie zawsze opinie które słyszałam są obiektywne tzn konkurencja nie spi :evil_lol:.
Na szczęście większość z nich jest ok. To prawda, słyszałam o dużej ilości psów u tego Pana. Czyli trzeba wsiąść małego szczylka aby dobrze go zsocjalizować.
Czy film o psie Cortina to jest ten dobry pies wyhodowany przez Pana Pawła o którym pisałaś???

Jeszcze raz thx :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Tak Cortina jest własnie tą bardzo dobrą suką.
Napewno jest ich wiecej, ale nie znam innych tak dobrych suk.
A bynajmiej nie mam z nimi kontaktu i tylko o niej moge Ci cos powiedziec.

Zdecydowanie polecam brac szczeniaczka - zawsze to wiecej czasu na socjalizacje i wieksza szansa na to, ze psiak nie bedzie miał jakis problemów z psychiką bo nie ukrywajmy duza ilosc psów w hodowli czasem odbija sie na szczeniakach nawet jesli hodowca tego nie chce.

Mysle, ze najpierw jednak warto odwiedzic hodowle i pogadac z p. Pawłem ;)
Jakie krycie, a dokładniej ktory miot ( litera) Cie interesuje ?? :razz:

Skad jestes ? Trojmiasto ?:razz:

Link to comment
Share on other sites

Interesuje mnie miot "O" lub "S", Kira bardzo ładna (nie lubie przerosniętych onków) ale nie ma jeszcze żadnego wyszkolenia :placz:
Praca tej suczki co podałas link ciekawa ale nie próbowałabym opierać się na internetowych informacjach co do strwierdzania jej charakteru, na fotkach wygląda przeciętnie :razz: a ostatnie informacje o niej to z przed kilku miesięcy. Może faktycznie zmężniała :lol:.

P.S
Mieszkam w Sopocie.

Link to comment
Share on other sites

jak nie ma wyszkolenia to kicha:cool1:.znaczy nie warto.
po wygladzie to mozna kupic...yorka.
poza egzaminem zdawanym czesto na wlasnym pozorancie warto ogladac filmiki z praca psow w danej hodowli[a kazdy hodowca napewno chetnie takie zamieszci chcac sie pochwalic swoimi onami;)].

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze, ze nie kontroluje wyszkolen suk z hodowli, ale duza czesc hodowlanych suk ( hmm jak nie wszystkie obecnie kryte) maja wyszkolenie przynajmiej IPO1, a sa i takie co IPO2 maja ...

Cortina jest bardzo fajną ONką, ma ładny wygląd ktory widac na filmiku - eksterier z niej w normlany, fajny ;) A chcarakter bardzo fajny - przynajmiej dla mnie.

Jak sie pokusisz na szczeniaka to na szkolenie idz do Team-Oliwa :loveu:
Bo gdzie indziej szkoda psa. ;):shake:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za kolejne odpowiedzi i te na forum i te na priv, co do chwalenia się hodowców szkoleniami na przykładzie filmów na swoich stronkach to faktycznie słabo się to przedstawia. W langfurze jedna suka ma IPO2 i to jest dość wysokie wyszkolenie. Myśle jednak , że przewodnik jest też w stanie wydobyć ukryty potencjał z pieska nawet jak rodzice nie maja takiego wyszkolenia IPO.

P.S
Axusia myśłałam o Hauwardzie, ponoć jakaś najlepsza sędzina ja prowadzi.
Szkoleniem to mąż się zajmie :evil_lol: ( jeszcze o tym nie wie)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polenta']Dziękuje za kolejne odpowiedzi i te na forum i te na priv, co do chwalenia się hodowców szkoleniami na przykładzie filmów na swoich stronkach to faktycznie słabo się to przedstawia. W langfurze jedna suka ma IPO2 i to jest dość wysokie wyszkolenie. Myśle jednak , że przewodnik jest też w stanie wydobyć ukryty potencjał z pieska nawet jak rodzice nie maja takiego wyszkolenia IPO.

P.S
Axusia myśłałam o Hauwardzie, ponoć jakaś najlepsza sędzina ja prowadzi.
Szkoleniem to mąż się zajmie :evil_lol: ( jeszcze o tym nie wie)[/QUOTE]

U Pawła niektore suki maja SchH2 z tego co wiem, a wiec wiecej niz jedna ma IPO2, bo Blue ma IPO2 i jeszcze jakas ma SchH2 ... przeanalizuje pozniej strone dokładnie :razz:

Własnie tego sie bałam - wybor hodowli jest przemyslanym krokiem z Twojej strony, wybor szkolenia niech tez bedzie.
W Hauwardzie moze i zabawe prowadzi miedzynarodowy sedzia, nie ujmujac nic jej tytułom niestety ... tylko tytuły jej zostały wiedzy zero.
Masowe szkolenia, kolczatki, bałagan i ciagłe zamieszanie.
Nawet po 15 psów na grupie, chodzenie w kołeczko ...
Planujesz zakup dobrego ONka to idz z nim na dobre szkolenie :cool3:
Zobacz sobie filmiki z Team Oliwa
[url=http://team-oliwa.com/filmy.html]TEAM OLIWA[/url]
Zajecia są prowadzone z głową najczesciej po 3 psy na przedszkolu, kazdy psem zajmuje sie ktos inny, a jak juz w gre wchodzi posłuszenstwo to psiaki pracuja indywidualnie na płycie.
Wiadomo nie ma to jak szkolący zawodnicy ktorzy czynnie uczestnicza i organizują seminariach.
Naprawde polecam Ci ta szkołe :razz:

Link to comment
Share on other sites

Axusia Team Oliva odpada :placz: jest tam pewien bardzo arogancki przewodnik psa (subiektywna opinia znajomej) reszta jest wspaniała ale My nie lubimu cwaniactwa :diabloti:, mąż zasięgnął troche jezyka i usłyszał opinie co do zdobywania lewych uprawnień szkoleniowych przez pieski - SZOK:crazyeye: niestety zaczełam zdawać sobie sprawe, że hodowanie to przedewszystkim (bez urazy) biznes i gdzie w grę wchodzą często nie małe pieniądze to nie ma zmiłuj. Ale, troche zboczyłam z tematu hi hi hi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polenta']Dziękuje za kolejne odpowiedzi i te na forum i te na priv, co do chwalenia się hodowców szkoleniami na przykładzie filmów na swoich stronkach to faktycznie słabo się to przedstawia. W langfurze jedna suka ma IPO2 i to jest dość wysokie wyszkolenie. Myśle jednak , że przewodnik jest też w stanie wydobyć ukryty potencjał z pieska nawet jak rodzice nie maja takiego wyszkolenia IPO.

P.S
Axusia myśłałam o Hauwardzie, ponoć jakaś najlepsza sędzina ja prowadzi.
Szkoleniem to mąż się zajmie :evil_lol: ( jeszcze o tym nie wie)[/quote]
jesli suki sa szkolone i maja wyszkolenie to usper.
ukryty potencjal?jasne.poki rodizce musza udowodnic ze sa w stanie chociaz zdac egzamin ipo2 czy ipo1 to ow ukryty potencjal bedize istnial.;)
jesli rodizce[matka bo ojciec musi i tak]nie maja wyszkolenia to tego nie udowodnili.
filmiki sa wazne dlapotencjalnych klientow bo chociaz widac na nich czy pies na wlasnym pozorancie pracuje poprawnie cyz nie.to naprawde marne minimum.ale dajace jakis obraz wartosci suk w hodowli[no pies wogole powienien cos soba reprezentowac na placu bo nie rodzi i nie ma przerw treningowych z tym zwizanych]
on to rasa uzytkowa.wiadomo jak jest z eksterierami.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polenta']Axusia Team Oliva odpada :placz: jest tam pewien bardzo arogancki przewodnik psa (subiektywna opinia znajomej) reszta jest wspaniała ale My nie lubimu cwaniactwa :diabloti:, mąż zasięgnął troche jezyka i usłyszał opinie co do zdobywania lewych uprawnień szkoleniowych przez pieski - SZOK:crazyeye: niestety zaczełam zdawać sobie sprawe, że hodowanie to przedewszystkim (bez urazy) biznes i gdzie w grę wchodzą często nie małe pieniądze to nie ma zmiłuj. Ale, troche zboczyłam z tematu hi hi hi[/quote]

Polenta,
jeżeli kogoś oskarżasz to rób to konkretnie- z imienia i nazwiska i podaj dowody.

Jak już było napisane wyżej Team Oliwa ma wszystko opisane na stronie [URL="http://www.team-oliwa.com/"]http://www.team-oliwa.com[/URL]- liste członków, osiągnięcia i to gdzie były one zdobyte (80% na zawodach, na otwartych egzaminach w tym również za granicą). Są też filmy na stronie z egzaminów i zawodów.

Także na przyszłość warto zwracać uwagę na fakty, a nie na opinie rozsiewane przez konkurencję, która nie może przedstawić podobnych wyników. To oczywiście się tyczyło lewych uprawnień.

Jeżeli chodzi o subiektywne opinie to oczywiście każdy ma do nich prawo.

Link to comment
Share on other sites

Chyba wyszło małe zamieszanie, pisząc o kupowaniu uprawnień miałam na myśli ... nieuczciwych hodowców a nie broń Boze kogoś z Waszego klubu.
Team Oliva ma napewno super opinie a, że ktoś komuś z moich znajomych nie podpasował to trudno :p.
Ja sportowych ambicji nie mam i wasz klub to dla mnie za wysokie progi :lol:
Przepraszam za niezamierzone zamieszanie, faktycznie temat był o hodowli a dyskusja zeszła na nieco boczne tory.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polenta']Axusia Team Oliva odpada :placz: jest tam pewien bardzo arogancki przewodnik psa (subiektywna opinia znajomej) reszta jest wspaniała ale My nie lubimu cwaniactwa :diabloti:, mąż zasięgnął troche jezyka i usłyszał opinie co do zdobywania lewych uprawnień szkoleniowych przez pieski - SZOK:crazyeye: niestety zaczełam zdawać sobie sprawe, że hodowanie to przedewszystkim (bez urazy) biznes i gdzie w grę wchodzą często nie małe pieniądze to nie ma zmiłuj. Ale, troche zboczyłam z tematu hi hi hi[/QUOTE]

No coz, a chciałam dobrze ;)
Jesli wolisz słuchac plotek to moja rola w pomaganiu sie konczy.
A jesli wolisz chodzic w kołeczku z psiakiem na kolczatce to juz Twoja sprawa - masz do tego prawo.
Szkoda tylko, ze hodowli szukasz bardzo dokładnie, a szkolenie dla Ciebie mało wazne.
ONek to rasa pracujaca.

A co do uprawnien - hmm, a masz odwody, ze P. Paweł zdobył nieczysto uprawnienia ? ...


Zachraniarka - miło, ze sie odezwałaś- moze w koncu dotre na plac, bo juz po operacjach jestesmy :razz::multi: i za 2-3 tyg bedziemy mogli pomyslec o szkoleniu :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja rozmawiałam z p. Pawłem "przelotem" u weta w poczekalni (rok - dwa lata? temu - mam straszną pamięć do twarzy :P ) - bardzo spodobało mi się jego podejście do psychiki, opowiadał o psach uciekających przed pozorantem itd.. miły człowiek, zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie i jedyne co mnie smuci to to że nie pojawiają się u niego szczenięta wilczaste :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...