Jump to content
Dogomania

Po operacji ropomacicza, problem ze skakaniem


Saphira89

Recommended Posts

Hej,

Moja sunia w czwartek (24.05) przeszła operację ropomacicza, oczywiście zdaję sobie sprawę, że po takim zabiegu nie powinna skakać i szaleć przez jakieś 2-3 tygodnie. Niestety jest uparta, przyzwyczajona do spania na łóżku....zastawiliśmy kanapy, pilnujemy jej praktycznie cały czas a i tak potrafi wyczuć moment i jakimś cudem znaleźć się na łóżku, nie jest zrywnym psem, zawsze wskakiwała / wchodziła delikatnie. Ma około 52 cm w kłębie, a łóżko nie jest wysokie. Nie wiem czy damy radę, tak jej pilnować przez kolejne 2 -3 tyg. Miał ktoś z Was kiedyś podobny problem?  Istnieje skuteczny sposób aby oduczyć psa spania na łóżku? 

Załączam zdjęcie rany, wg. mnie wygląda dobrze, ten jeden skok jej nie zaszkodził, ale boję się, że jak sytuacja się powtórzy, może zerwać szwy. Sunia bardzo grzeczna, nie liże rany, nie wariuje, zachowuje się normalnie, jednak w kwestii spania w łóżku jest ... konsekwentnie uparta... Pokarało mnie za rozpuszczanie jej od szczeniaka i pozwalanie na spanie w łóżku.. 

 

P_20180527_122951.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dostęp do łóżka nie jest rozpuszczaniem psa :) - u psiarzy. Jeśli Ty tego chciałaś i obie miałyście z tego korzyść emocjonalną z przebywania razem - nie ma w tym nic złego :)))

Oczywiście, że wszystkie miejsca które były dostępne do tej pory (akceptowane przez Ciebie) powinny być nadal dostępne. Bo pies odbierze zakazy jako karę nie wiadomo za co.

Można podłożyć poskładane koce jako schodek lub zrobić coś w rodzaju górki z poduch albo wolnych elementów sofy (jeśli takie są). To tylko na kilka dni. Nie zniszczą się. 

I rzeczywiście można smaczkami nakierować suńkę na drogę bez skoków. 

A na ranę uważaj. Lizanie, drapanie zacznie się przy gojeniu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za rady ! Trochę jest rozpuszczona.... bo nie tylko na jedno łóżko wchodzi :P u nas pies jest traktowany jak członek rodziny (jak u wszystkich psiarzy zapewne) Czyli dostępu do łóżka nie bronić :) w takim razie jutro wykombinuję jej jakiś schodek,nawet jak coś się zniszczy to nie ma problemu, Tori w tej chwili jest najważniejsza, pal licho jakieś poduchy, chociaż ona jest na tyle wysoka że bardziej wchodzi na łóżko niż na nie skacze, sama nie wiem, nie chce żeby sobie krzywdę zrobiła, pewnie jestem trochę przewrażliwiona, ale ta cała sprawa z operacją to był mega stres. Ukochany zwierzak, zadbany, pilnowany a tu nagle brak apetytu, zrobiła się osowiała i ... wyszło że ropomacicze. 

Wiem, będziemy pilnowali rany, psikam octeniseptem, teraz ubrałam jej ubranko pooperacyjne na noc (i znowu obrażona), w dzień ściągamy bo non stop ktoś z nią jest.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Saphira89 napisał:

Ukochany zwierzak, zadbany, pilnowany a tu nagle brak apetytu, zrobiła się osowiała i ... wyszło że ropomacicze. 

Straciłam sunię przez ropomacicze ukryte. Nie było typowych objawów. Miała 13 lat. Wcześniej żadnych poważnych chorób. Każdego roku kontrola weterynaryjna.

Sunia zgasła w ciągu 2 tygodni... Toksyny z ropomacicza uszkodziły szpik kostny i zatrzymała się produkcja krwinek... 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi przykro, moja poprzednia sunia odeszła w wieku 12 lat, błędna diagnoza weterynarza... niepotrzebna operacja eh, szkoda gadać. W przypadku Tori choroba została wykryta w dobrym momencie, wszystkie wyniki ma dobre, ale dzisiaj mieliśmy problem, rana zaczęła się mocno sączyć (osocze i trochę krwi) szwy są całe, został założony opatrunek i zmieniony antybiotyk - niby poprzedni nie działał i stąd to sączenie się rany... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...