Jump to content
Dogomania
Cerro

Chodsky pes na Śląsku

Recommended Posts

@Riven, byliśmy nawet w zeszły weekend w ExpoSilesia. :P

Haha, wiem że na wystawie to każdy ma obłęd w oczach, ale w wolnej chwili podejdź kiedyś czy coś, wystawiających chodskie psy jest tak mało że nawet jak to nie będę ja, to właściwie na pewno ktoś kto mnie zna. :P

IMG_2099.JPG.63e935f54785bdb98ec27bb4e18987d9.JPG

Jak widać, dzielnie walczymy o hodowlankę, haha.

Dzisiaj - pierwsze gryzienie na treningu po długiej przerwie. Dwa miesiące temu Asioka uszkodził sobie dziąsło na kości, wdała się infekcja i jakiś czas mierzyliśmy się z ryzykiem straty zęba. Na czas gojenia był ban na obronę, dodatkowo przez ostatnie dwa tygodnie z różnych przyczyn nie byłam w stanie zabrać chłopaka na trening... w głowie wszystko poukładane, to najważniejsze. Fizycznie - żadne z nas nie jest w topowej formie, niestety.

Ale walczymy. :) Asiok to wojownik, to mnie w nim urzekło już na samym początku.

IMG_2139.jpg.9bc4d9e0dc14ec1232ac7b67cc3b5655.jpg

Też życzę powrotu do formy..

Mam takie trochę z innej beczki pytanie..

Czy nie macie czasem ochoty kiedy jesteście na wystawach poprosić sędziego żeby założył rękawiczki   latexowe lub coś podobnego. Przecież roznosi różne bakterie przez takie badanie psiego pyska rząd pod rząd.

11 godzin temu, uxmal napisał:

Mam takie trochę z innej beczki pytanie..

Czy nie macie czasem ochoty kiedy jesteście na wystawach poprosić sędziego żeby założył rękawiczki   latexowe lub coś podobnego. Przecież roznosi różne bakterie przez takie badanie psiego pyska rząd pod rząd.

Nie od dziś niestety wiadomo, że wystawy to siedlisko bakterii najwyższego ryzyka.... mnóstwo psów coś łapie na wystawach... :(

Dnia 9.03.2019 o 21:12, uxmal napisał:

Czytałam wczoraj dyskusję na hodowlanej grupie - wiem, że wiele osób rozwiązuje ten problem w ten sposób, że sami pokazują zęby, otwierają psy pysk itd. i sędziowie raczej nie protestują, już sami nie gmerają w pyskach.

Dopiero obejrzałam filmik. Asioka jest fajnie zmotywowany, aż dobrze popatrzeć (chociaż ja nie znoszę jak pies drze papę podczas treningu :p). Skacze jak sprężynka.