Jump to content
Dogomania

Chodsky pes i praski ratler na Śląsku


Cerro

Recommended Posts

Dnia 18.06.2018 o 17:56, Patikujek napisał:

A co sędzinie w kątowaniu nie pasowało?

 

Dnia 22.06.2018 o 17:35, dwbem napisał:

Pewnie sędzina chciała, żeby pies tak jak obecne ONki chodził na piętach co mnie odrzuciło od ONków. Nie przejmuj się, trafisz jeszcze na normalnego sędziego.

Dokładnie, sędzina stwierdziła, że kątowanie tyłu jest zbyt strome.

Asioka tymczasem jest kątowany na tyle głęboko, że w szybkim kłusie, przy dalekim wykroku, ma zaburzoną linię grzbietu (zad mu opada, rzeczywiście trochę jak u ONa). To sędzina zauważyła, ale nie połączyła faktów. Napisała "w ruchu napina grzbiet". o.O

No ale cóż... 

@Tyś(ka), trzymam kciuki, żeby się urodziło to, co ma się urodzić. :P

 

Link to comment
Share on other sites

No to miałam rację. My z meżem mieliśmy ONki przez 15 lat jak jeszcze były normalne i fizycznie i psychicznie, jak zaczęto je degenerować przestawiliśmy się na rottki i nbie żałuję, to wspaniałe, piekne i madre psy.

Ale ten chodskybardzo mi się podoba i nie przejmuj się sedziami. Ja w swojej karierze wystawowej trafiałam na rożnych, bywali tacy, którzy podejmowali się sędziowania rzadkich ras i btwało, że sędzia wchodząc na ring pytał - a co to za rasa?

Fajnie nie?

Link to comment
Share on other sites

Ano, z sędziami to różne historie można przeżyć :D zwłaszcza na np. ringu ras, które pracowały i jest podział na pracujące i showy. Np. na ringu husky nieraz zdarzyła się sytuacja, że ktoś wyszedł z wystawy z komentarzem "nieregulaminowe ubarwienie oczu" (a każde sa dozwolone u husky, ten miał piękne miodowe), inny "złe umaszczenie", a to dlatego że pies miał wilczastą (nie szarą, wilczastą agouti)... itd... :( To smutne, bo to wypacza sens wystaw.

A kciuki się przydadzą :) Paps dopiero będzie, jak się trochę ogarniemy życiowo (mieszkanie, stała praca), na razie jesteśmy w fazie monumentalnych zmian w swoim życiu :) No ale rasa wybrana i tylko czytać, i mentalnei się przygotowywać - bo to do końca nie jest "moja" grupa FCI, nadal mam bolączkę, że to nie moje rasy, no ale co zrobić jak mam alergię.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Po krótkiej przerwie, spowodowanej głównie moim życiem zawodowym, które ma charakter pływowy (raz na kilka miesięcy wszystko zaczyna płonąć i wtedy nie wiem, jak się nazywam), wracamy zameldować, co u nas. :)

IMG_1761_1.thumb.jpg.532667d10d5f6a600c09b3a06f04c23f.jpg

Pokryliśmy złe wspomnienia z Krakowa wystawą w Częstochowie. :P Mieliśmy okazję spotkać inne chodaczki (nareszcie!) z hodowli z Coyoacan. Notabene spotkanie bardzo miłe, a dla mnie wartościowe też dlatego, że o mało co nie wzięłam pieska z miotu, z którego pochodzi najmłodsza suczka w hodowli. :) Dostaliśmy doskonałą, Zw. Młodzieży i zaszczytną lokatę I/1. :P 

Zdjęcie użytkownika Chodsky pes z Coyoacan.

Poza tym na początku lipca byliśmy pod Baranią Górą, na szkoleniu z technik poszukiwawczych z GOPR. Byłam fotografem, więc oczywiście nie mam zdjęć swojego psa z treningu. :P

Zdjęcie użytkownika K9 SAR Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

A w ramach naszych własnych wakacji, na początku sierpnia, pojechaliśmy w Tatry. Nie wszyscy ludzcy członkowie załogi dawali radę, więc jeden dzień zrobiliśmy sobie luźniejszy - w Słowackim Raju.

Tatry.png.e292c256bdc0ea720292db86b7018e1f.png

Poza tym, ponieważ Asioka skończył rok, poszliśmy na prześwietlenie stawów biodrowych i czekamy jeszcze aż rodowód wróci ze swojej wycieczki do dr Siembiedy. :) Dr Gierek, który robił zdjęcie, zapewnił nas, że nie widzi nic niepokojącego, co bardzo cieszy, zwłaszcza że lato się kończy, więc nadchodzi czas by wyciągnąć z piwnicy rower i zacząć budować u mojego chudego szczura jakieś mięśnie. :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Dnia 29.08.2018 o 21:52, Tyś(ka) napisał:

Nie wiedziałam, że chodziaki są mocno obciążone dysplazją, raczej wszędzie czytałam, że to zdrowa rasa :O
Gratuluję wyniku! A wypadów w góry z psem zazdraszczam :)

Generalnie myślę, że można powiedzieć, że są ZDROWE. Mają problemy (duże) z dysplazją bioder, ale z drugiej strony to bardzo lekkie psy i myślę, że jeśli jakiś chodziak ma dobrze rozwiniętą muskulaturę, a nie jest zatuczony, to dysplazja może mocno się nie odbijać na jakości jego życia. Poza tym mają DM, w bardzo niewielkim stopniu dysplazję łokci, niewielkie problemy z kręgosłupem (LTV), padaczkę (ale nie zauważam przy tym zależności, które by wskazywały na to, że jest ona jakoś dziedziczna - są linie, gdzie się zdarza, ale sporadycznie, więc może być po prostu nabyta...). I to tyle. Serce, oczy, spondyloza, jakieś MDR czy inne cuda - nie stwierdzono w populacji jak dotąd. To w gruncie rzeczy bardzo niewiele problemów, w porównaniu z innymi psami rasowymi.

Dawno nie pisałam, bo zimujemy, w sensie mało co robimy. Jakiś czas temu Asioka przestał lubić ludzi. :/ Jest już okej, ale z wystawami jeszcze czekam, aż mu zupełnie zobojętnieje dotyk obcych. Poza tym trenujemy, jest już pewne, że na wiosnę-lato zdajemy BH-VT.

IMG_1991.jpg.f210d9fc3b6ebda01b4f5b374d411b08.jpg

IMG_2002.jpg.c9e598cf3e79f198df814831718734e8.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam jeszcze z lata, jak był totalnym szczylem: 

 

I najnowszy, bardzo krótki:

Coś jeszcze na pewno zmontuję w przyszłości, bo mam trochę filmów z uczenia aportów. Tak jakoś wychodzi, że głównie nagrywam treningi, żeby widzieć co źle robię. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.01.2019 o 22:27, Maghda napisał:

Super :) Sama trenujesz, czy pod okiem jakiegoś trenera?

IPO (a teraz już IGP :D) robimy pod okiem Marka Fryca.

Handling sama, chociaż byłam na jednej lekcji z trenerką Everest. :P Dopiero teraz tak naprawdę zaczynamy poważnie się szykować na wystawy, bo mi znajoma hodowczyni hovków strzeliła mowę motywacyjną. Zresztą Asioka zbyt łatwym materiałem nie jest. :F

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...