Jump to content
Dogomania

LUSIA Odnaleziona!!!Przerażone 4 młodziutkie MIKRO sunie w gminnej przechowalni. Zuzia, Lusia, Dusia i Kama mają DOMY


Recommended Posts

Pytalam od razu czy w okolicy sa jakies miejsca dokarmiania kotow ale nikt nic nie wie o zadnych karmicielach a tym bardziej stalych miejscach

Tak- Pani zostawia otwarta furtke na swoj ogrod codziennie i na arasie jest jedzenie i woda ale niestety- podwojne ogrodzenie jest teraz ogromnym.minusem- nie wiemczy sasiedzi nie zamykaja bramy na noc, raczej zamykaja

 

Link to comment
Share on other sites

Proponuję pogadać z lokalnymi menelami. Pokazac zdjęcie, obiecac wódke i powiedziec, gdzie mają odstawić psa, gdyby złapali. Oni przynajmniej u nas zbierają puszki, makulaturę, wszędzie zaglądają i znają kazdy kąt, sa pomocni w tego typu akcjach. Mi kiedyś oswoili i złapali wyrzuconą sunie. Mnie bardzo sie bała, ale przy nich w parku wysiadywała godzinami, rzucali jej resztki jedzenia, az dała się podejść i zlapać.

Jesli jest w okolicy złomnica, to warto na ogrodzeniu wywiesić ogłoszenie z nagrodą. Każdy bywalec to zarejestruje.

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Pogoda nie sprzyja,ślady są zatarte do domu.Najważniejsze aby rozwiesić jak najwięcej plakatów,aby jak najwięcej ludzi widziało go.Media też są bardzo pomocne.Lika została namierzona właśnie przez Pana,który poprzez gazetę zobaczył,że Lika jest poszukiwana i dał znać.

Link to comment
Share on other sites

Obdzwonilam okoliczne gminy i jestem zszokowana tym jak bardzo pomocni sa urzednicy w tamtym obszarze. I to bez ironii

Wszedzie przyjeto zgloszenie gdzie sie dalo wyslalam zdjecie, dowiedzialam sie gdzie trafiaja psy, sprawdzono mi czy w ostatnich dniach nie bylo podobnego zgloszenia. Po prostu super- ogolnie umowy sa z dobrymi miejscami i priorytet to sprawdzanie chip

Zostaly tylko 2 gminy Prazmow i Mszonow gdzie nie moge sie dodzwonic a tam jest umowa z ta mordownia gdzie i Tarczyn wywozi

Nie ma sladu. Kompletnie zadnego nawet najmniejszego tropu

Odpisala mi Pani z gazety Przeglad piaseczynski- wychodza nakladem 40000 na powiat piaseczno. Ogloszenie w ramce ze zdjeciem to koszt 150 zl netto. Bardziej lokalnej gazety nie znalazlam:(

No i nie wiem kiedy kolejne wydanie

Ma to sens?

Musze zapytac Pani czy jest tam jakas zlomnica. To male miasteczko. 

Dla mnie- albo ja ktos przetrzymuje na tylach ogrodu gdzie nikt nie widzi (tylko po co?) albo ktos ja wywiozl albo nie zyje. Gdyby ktos zabral Luske do domu to musialby wyjsc na spacer, ktos by ja rozpoznal, a przy jej leku separacyjnym dlugo by z nia nie wytrzymal

Mogla tez np wejsc na jakis teren gdzie zamknieto bramy na wekend? Nie wiem

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Jo37 napisał:

U nas mgła i kropi deszcz. W takiej sytuacji pojadę jutro. Teraz psiak pewno schował się gdzieś w kącie.

czy juz się pogoda poprawiła? dziękuje Ci Joasiu za chęć pomocy, wiele to dla mnie znaczy.

Lusia nie chowa się po kątach, to nie jest dzikus, ona uwielbia ludzi, a jest płochliwa ale głównie do mężczyzn. DO kobiety, która by przy niej kucnęła, coś miłego powiedziała, to na pewno by podeszła. Potrafi ładnie podróżować samochodem...ktos naprawde mógł ją zabrać, ktoś o dobrym sercu, bo ona taką osobe by wyczuła.

 

Zamowiłam ogłoszenie w gazecie. Dziękuje Wam ogromnie za chęć pomocy finansowej, ale postanowilam że pokryje wszystko sama.

Bedzie w ramce zdjęcie Lusi i krótki tekst ze słowem "Nagroda". Ukaże się w wydaniu środowym w nakładzie 70 000 egzemplarzy. Trzymajcie kciuki prosze, może to będzie przełom.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj w Tarczynie i okolicach.  Pojeździłam po mieście i okolicznych miejscowościach

na trasie do Piaseczna. Jedyny pozytyw, że nie zalazłam martwych zwierzaków na drodze z wyjątkiem dzika.

Bez sygnału, że Lusia była widziana w jakimś rejonie nie ma szansy na znalezienie psiny. Ogrody, podwórka, sady

nie mówiąc o laskach. Tego nie da się przeszukać.

Chyba, że wyjdzie prosto na szukających.  

Link to comment
Share on other sites

Joasiu, dziękuje Ci całym sercem że byłas i próbowałaś pomóc. Jestem Ci ogromnie wdzięczna

Lusia nie jest typem psa który cały dzień przesiedzi w ukryciu. Ona z penwością jest widoczna, jesli się błaka to chodzi za ludźmi. To nie jest pies dziki tylko nieufny do obcych. Dziś napisała do mnie jakas Pani że widziała Lusie w piątek w Tarczynie, ale podala szczegół- czerwona obroża na szyi- to nie Lusia, ona była bez obroży, być może w okolicy wędruje podobny pies, być może żaden sygnał nie był prawdziwy.

Jutro ukaże się ogłoszenie w gazecie. Moim zdaniem ktoś Lusie zabrał, gdzieś u kogoś jest- nie wiadomo gdzie ani w jakich warunkach.

Dziś tez napisała do mnie inna Pani, że kiedyś zaginęła jej siostrze sunia 20 km od Tarczyna i po miesiącu znależli ją w Tarczynie. Ktos się nia opiekował przez ten czas, ale uciekła z tamtego drugiego domu.

Pani była wczoraj w schronisku w Wagrodnie, ale nie została wpuszczona na teren. dziś miała robić drugie podejście.....

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Joasiu, dziękuje Ci całym sercem że byłas i próbowałaś pomóc. Jestem Ci ogromnie wdzięczna

Lusia nie jest typem psa który cały dzień przesiedzi w ukryciu. Ona z penwością jest widoczna, jesli się błaka to chodzi za ludźmi. To nie jest pies dziki tylko nieufny do obcych. Dziś napisała do mnie jakas Pani że widziała Lusie w piątek w Tarczynie, ale podala szczegół- czerwona obroża na szyi- to nie Lusia, ona była bez obroży, być może w okolicy wędruje podobny pies, być może żaden sygnał nie był prawdziwy.

Jutro ukaże się ogłoszenie w gazecie. Moim zdaniem ktoś Lusie zabrał, gdzieś u kogoś jest- nie wiadomo gdzie ani w jakich warunkach.

Dziś tez napisała do mnie inna Pani, że kiedyś zaginęła jej siostrze sunia 20 km od Tarczyna i po miesiącu znależli ją w Tarczynie. Ktos się nia opiekował przez ten czas, ale uciekła z tamtego drugiego domu.

Pani była wczoraj w schronisku w Wagrodnie, ale nie została wpuszczona na teren. dziś miała robić drugie podejście.....

 

A może ktoś przetrzymywał Lusię przez chwilę,założył jej obrożę,być może Lusia chciała być wypuszczona i ją wypuścił.

Link to comment
Share on other sites

Ja pierdziele...teraz weszłam na google maps. Szarych Szeregów (gdzie niby była widziana w piątek) to jest przedłużenie Kółkowej!! gdzie była widziana w czwartek!! może macie racje? może ktos ją tam przygarnął i założył obróżke?

(PS. informacja że sunia była widziana w czwartek w centrum miasta pochodzi od Pani Lusi- ktos do niej dzwonił, pozostałe informacje otrzymałam osobiście przez fb....i teraz myśle- Lusia nie była w centrum, tak mi się tez to nie zgadzało, bo ta Pani niby twierdziła że w czwartek przed południem Lusie GŁASKAŁA a to całkiem niemożliwe, bo lało od rana, ona byłaby przemoczona...kto by głaskał takiego psa i zachwycał się sierścią?)

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Jo37 napisał:

Byłam dzisiaj w Tarczynie i okolicach.  Pojeździłam po mieście i okolicznych miejscowościach

na trasie do Piaseczna. Jedyny pozytyw, że nie zalazłam martwych zwierzaków na drodze z wyjątkiem dzika.

Bez sygnału, że Lusia była widziana w jakimś rejonie nie ma szansy na znalezienie psiny. Ogrody, podwórka, sady

nie mówiąc o laskach. Tego nie da się przeszukać.

Chyba, że wyjdzie prosto na szukających.  

A czy widziałaś plakaty,gdzie są rozwieszone?

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Tianku napisał:

moze poprosic wizytatorke lub kogos na fb zeby ten rejon mocniej oplakatowac?

 

koniecznie, oplakatowana jest Kółkowa, ale teraz wszystko patrze na google maps. Z Szarych Szeregów ktoś może w ogóle przez Kółkową nie jeżdzić, nawet tam nie zajrzeć, bo to wąziuteńka droga. Co więcej- na Szarych Szeregów jest SZKOŁA

 

dziękuje Wam dziewczyny. Może to jest własnie ten trop.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...