Jump to content
Dogomania

Brak akceptacji i miłości boli bardziej niż brak jedzenia - roczna Ula ma dom, dostała wszystko co najlepsze:)


Recommended Posts

4 minuty temu, Poker napisał:

mam nadzieję ,że łapka zabezpieczona przed lizaniem.

Ania na pewno o wszystko zadba:)

 Odwinęła łapkę, żeby zrobić zdjęcie,  napisała mi, że chyba nie zrobi, bo Mia  bardzo chce lizać.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie. Ranka niestety nieco puściła w miejscu z deficytem skóry. Byliśmy u weta , ale stwierdził,że no niestety, brak skóry zrobił swoje. Psikamy octeniseptem i czekamy ,aż wyschnie. Dostaliśmy maść z miodem manuka ,ale skóra była bardzo czerwona po aplikacji i odstawiłam to od razu.  Ale przykładam aloes i daję opatrunek. Po 2 godzinkach wietrzymy i nadzorujemy , żeby nie lizała. Trudne to, bo nasza cwaniara korzysta z każdej chwili nieuwagi,żeby użyć ozorka. Jak ja złapiemy na lizaniu to zastyga z językiem na ranie . No rozbrajający to widok😂 Nie papra się to, ale widać , że bidzie to przeszkadza. Poza tym czekamy na wyniki nawet do miesiąca.  Liczyliśmy, że będzie się  goić bez problemu, ale to naprawdę było głębokie. Idzie ku lepszemu. Jeszcze tydzień wolnego na psa... No 31 maja już musi być cacy , bo praca czeka. Właściwie to zastanawiające czemu pies nie może lizać rany. Zawsze myślałam,że to dobre. Takie tam informacje z lat dziecięcych🙈

Link to comment
Share on other sites

NO tak , zawsze się mówiło, że pies się wyliże i po sprawie. A okazuje się jednak , że nie. W ślinie są też bakterie chorobotwórcze.

Mia, bądź grzeczna i nie liż łapki chociaż wiem ,że kusi.

Link to comment
Share on other sites

Hej . Poker ja nie pozwalałam jej lizać rany. Wiem, że nie wolno. Ten moment po przyjeździe od weta był chwilką i zaraz miała opatrunek. Nawet tam nie umiała dosięgnąć w tej swojej śmiesznej pozie na zdjęciu, bo to na zewnętrznej stronie jest. Nie jest to wynik zaniedbania i niedopilnowania. Spokojnie😉

Link to comment
Share on other sites

Hej wszystkim. No jak już Tola pisała, łapka zagojona. Blizna niestety będzie w miejscu guzka. Trudno. Oby to była ostatnia blizna w jej życiu!!! Szaleje już jakby nic się nie stało. Ewidentnie widać w jej zachowaniu większą ufność. Może to leczenie tak wpłynęło. Nawet jak znajomi przyjechali to nie siedziała na dworze, ale leżała na swoim miejscu. Powąchała ludzi i dała liza w rękę. A wiecie, że to jeżeli chodzi o Mijkę , nie lada odwaga😉Tak więc czekamy na wyniki. Pozdrawiamy

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, nulka07 napisał:

Hej wszystkim. No jak już Tola pisała, łapka zagojona. Blizna niestety będzie w miejscu guzka. Trudno. Oby to była ostatnia blizna w jej życiu!!! Szaleje już jakby nic się nie stało. Ewidentnie widać w jej zachowaniu większą ufność. Może to leczenie tak wpłynęło. Nawet jak znajomi przyjechali to nie siedziała na dworze, ale leżała na swoim miejscu. Powąchała ludzi i dała liza w rękę. A wiecie, że to jeżeli chodzi o Mijkę , nie lada odwaga😉Tak więc czekamy na wyniki. Pozdrawiamy

Tak, czekamy na wyniki i mocno trzymamy kciuki, aby wszystko było dobrze!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Wczoraj otrzymaliśmy wynik guzka . Hmmm... Mam nadzieję,że nie będzie kolejnych . Mijka szczęśliwa,szaleje jakby nic się nie wydarzyło. Dzięki za kciuki;)

Badanie histologiczne
MAKROSKOPOWO:
Wycinek skóry o wymiarach 16 x 11 x 18 mm.
OBRAZ MIKROSKOPOWY:
Histologicznie w obrębie guza widoczny jest lekko hiperplastyczny naskórek, częściowo z wydłużonymi
wpukleniami międzybrodawkowatymi. W skórze właściwej widoczna jest rozlana, guzowata proliferacja średnich do
dużych, owalnych do wielokątnych komórek histiocytarnych. Komórki te najczęściej leżą gęsto, a na brzegach
nieco luźniej. Ich jądra komórkowe są duże, owalne, pojedynczo również ząbkowane. Do 3 figur mitotycznych
wpw. Nieliczne komórki nowotworowe naciekają naskórek. Proliferacja nowotworowa bazalnie naciekana jest
nieznacznie przez małe limfocyty.


ROZPOZNANIE:
Histiocytoma skóry
RESEKCJA:


Całkowita
ROKOWANIE:
Korzystne


KOMENTARZ:
Histiocytomy są łagodnymi nowotworami skóry psów, które mogą wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej u
młodych psów. Najczęstsze lokalizacje to głowa i kończyny. W niektórych przypadkach histiocytomy mogą
występować w postaci mnogiej i nawracać. Usunięcie chirurgiczne z reguły prowadzi do wyleczenia.

 

Badanie wykonane przez:
Institut für Tierpathologie
Dr. Wolfram Haider
Schönhauser Straße 62
13127 Berlin

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...