Jump to content
Dogomania

Brak akceptacji i miłości boli bardziej niż brak jedzenia - roczna Ula ma dom, dostała wszystko co najlepsze:)


Recommended Posts

  • 1 month later...

27.07 mija rok od adopcji Uli vel Miaserce-ruchomy-obrazek-0869

Wiadomości  z DS:

Mia jest  coraz  bardziej ufna.  Jak ktoś jest u nas daje się dotknąć. Usiądzie ,ale tak, żeby mieć drogę ucieczki. Nie pozwalamy dotykać jej w legowisku i wie ze tam jest bezpieczna. Ale  za  to jak znajdzie  Jelenia do rzucania zabawki,  to przynosi pod nogi  i taki wiatrak ze szczęścia z ogona robi,  że prawie odfruwa.  Nie niszczy już tak ...a może my nie zauważamy . Jest kochana,  zdrowa i przytula  się  . Nadal boi się poza domem, ale może i dobrze .  Widzimy, ze strasznie chce do kogoś podejść i próbuje ale ....strach góruje.  Weterynarz  mówi, że taka będzie. Bardzo drepta przy Boksi jak ja  stawy bolą i nie jest chętna do latania. Przynosi wtedy zabawki do legowiska i pruje z rozpaczy.

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witamy po długiej nieobecności. Zycie rodzinne, a potem złośliwość sprzętów wyautowały mnie skutecznie z Dogo. Ale widzę,że czuwaliście i bardzo to miłe. Dziękuję  Toli,która wstawiała newsy i osobom wstawiającym filmiki i fotki Mia ma się więcej niż lepiej. Jest nadal rozbrykana i szalona,etap przerabiania domu i ogrodu ma za sobą. Żyłka Szelągowskiej jednak w niej drzemie i na bank się jeszcze odezwie. Strasznie ucieszyło mnie,że pręgowana Tigra znalazła dom. Oby cierpliwość została im wynagrodzona. Warto czekać,powoli pozwalać psu na poznawanie otoczenia i naszych zachowań. Mia zgodnie z psim zegarem focha się na spóźnianie z pracy do domu. NOOO JA TU CZEKAM I PILNUJĘ SIOSTRY!!!Ale po chwili jest mizianko ,podskakiwanie jak na trampolinie i czekanie na jedzonko. Do chwili obecnej jedzenie jest dla Mii mało ważne. Ale kostki pocięte i cmokanie szpiku...UUUU kochani. Najlepszy KONG świata się chowa.Zajęcie na parę godzin jest. Potem tylko zbieramy takie wylizane kawałki kostek. Pozdrawiamy wszystkich serdecznie;)

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bogusik - dziękuję pięknie za wstawienie filmików:)

Widok Mia dostarcza mi zawsze ogrom radości i wzruszeń, Nulka07 przysyła mi whatsappem,  mam je zawsze przy sobie:)

Zbrakło mi dzisiaj lajków, bo rozdałam na wątku zamojskim, ale wrócę tutaj jutro.

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Bogusik napisał:

Ten filmik jest niestety bardzo ciemny ale przy ustawieniu w odpowiedniej pozycji ekranu kompa,można oglądnąć :)

 

 

No ciemny bo to wieczorne mizianie  na werandzie przed ciszą nocną;) Mia chce mieć panią tylko dla siebie...a tu co..siostra też chce mizianko. No i znowu trzeba lecieć na 2 ręce;)

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Hej .Pozdrawiamy wszystkich na Dogo. Posłałam parę fot i mam nadzieję,że ktoś je wstawi bo ja antytalent komputerowy. Mia i Boksi mają sie dobrze .  Po wcześniejszym strachu przed wodą Mia pokonała i tą barierę. Teraz lata do wody za patykiem bez problemu. Ile jest szaleńczej radości  skutków na naszej garderobie ... sami wiecie. Coś jak sztafeta ,ale Mia nie ogarnia dlaczego my nie bierzemy kijka do ..pysia i nie lecimy w błotko;) Poza tym bardzo pilnowała pana jak nadchodziła burza.Pan siedział na werandzie, a Mia bezpiecznie z boczku. No nie ,że się boiii...nieee. Ale stada trzeba pilnować!!

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Mia jest wyjątkowa :)
A w wodzie jakby się urodziła.

Witajcie. Dzięki za filmiki i fotki . Mia potwornie bała się wody. My często jesteśmy nad jeziorami i musiała się przemóc. Pan ubierał wodery i wnosił gwiazdę do wody. Trzeba było ja podtrzymywać ,żeby wypłynęła na brzeg. Ubaw bo pachy , bo Boksi  patrzyła podejrzliwie z łbem przekrzywionym na bok czy my aby nie robimy krzywdy siostrze?? No ale potem już coraz lepiej. Teraz schemat jest taki.  Najpierw Boksi sprawdza głębokość! Potem nasz wodołaz wbiega, ale tylko do momentu płycizny. Daleko nie bo STRACH;) Ale to dla niej wielki sukces ,więc nie marudzimy. Nawet kaczki nie są atrakcyjne w wodzie. Za to na łące, każdy ptak to powód gonitwy. Pozdrawiamy wszystkich:)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...